Hartmanice - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Město Hartmanice se nachází na Šumavě, v okrese Klatovy, asi 11 km jihozápadně od Sušice a 32 km jihovýchodně od okresního města. Nacházejí se v nadmořské výšce 712 m, pod vrcholem Hamižná (853 m). Skiareál Hartmanice leží ve stejnojmenné obci. Areál, s více než 40-ti letou tradicí, nabízí sjezdovou trať, která je zajímavá svým profilem - přechází totiž od mírného sklonu (ideálního pro vyuku dětí) až po poměrně prudký svah (vhodný i pro zkušené lyžaře). Pod hlavním svahem se nachází dětský provazový vlek se cvičnou loukou. Nejen proto se areál Hartmanice stává tou pravou volbou i pro rodiny s dětmi. Dále nabízí lanovku s celkovou přepravní kapacitou 800 osob/hod a nechybí ani dětský provazový vlek o celkové délce 40 m. Sjezdovka je denně upravována a to speciálně i pro večerní lyžování, které denně probíhá. V roce 2005 byl svah rozšířen a prodloužen o 200 m a i nadále areál prochází rozsáhlou modernizací. Snowboardisté mohou vužívat vybavený snowpark o celkové délce 200 m.
Lyžařské středisko Hartmanice (oblast Šumava) se nachází ve vzdálenosti 142 km od Prahy a 288 km od Brna.
 

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Hartmanice

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Hartmanice

Lyžařské středisko Hartmanice je tvořeno třemi sjezdovkami, které jsou jak modrého, tak červeného a dokonce i žlutého stupně. Žlutá trať je určena především pro nejmenší děti a její celková délka činí 150 metrů. Přepravu v lyžařském areálu zajišťují dva vleky s celkovou přepravní kapacitou 800 osob za hodinu. Pro naše nejmenší je připravena nejen dětská školička, ale také i dětské lano. Kvalita sněhové pokrývky je zajištěna umělým zasněžovacím systémem, Ski areál Hartmanice disponuje také i půjčovnou lyží, ski servisem a zapomenout nesmíme ani na občerstvení. Do střediska, které se nachází vzdušnou čarou 11 km jihozápadně od města Sušice a 12 km západně od města Kašperské Hory, zajišťuje dopravu ski bus, lze jej však dosáhnout i vlakem (nejbližší vlaková stanice je ve městě Sušice, odkud vede pravidelný autobusový spoj), autobusem (nejlepší spoj je SKIBUSEM) a samozřejmě i autem (do obce Hartmanice vede silnice II. třídy 190, která se napojuje na E53 a silnice II. třídy 145, která se napojuje na silnici I. třídy 22). V tomto případě pak můžete svůj automobil nechat odpočívat na místním bezplatném parkovišti, které se nachází v bezprostřední blízkosti vleku.

 

Atrakce střediska

Lyžařský areál Hartmanice najdete přímo v Šumavském středisku Hartmanice. Dostupnost je 500 metrů z centra obce. Upravený, zasněžovaný a osvětlený svah o celkové délce téměř 1,6 kilometrů, s přepravní kapacitou lanovky až 800 osob za hodinu, je zajímavý zejména svým profilem, který přechází od mírného sklonu, až po poměrně prudký svah, vhodný i pro zkušené lyžaře. Proto je lyžařské středisko Hartmanice, které nabízí svým návštěvníkům kompletní služby spojené s příjemným zážitkem na horách, tím vhodným místem a skvělou volbou zejména pro rodiny s dětmi. Dostatečný výběr druhů jízdenek taky uspokojí potřeby všech lyžařů.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Hartmanice nabízí výborně připravené sjezdovky. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 1,6 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 800 osob/hod 2 vleky.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Klatovy

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje