Ortisei - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Nadmořská výška 1 236 m činí z Ortisei ideální místo pro zimní dovolenou. Skutečným pokladem Ortisei jsou však její hory: na severu se nachází Rasciesa, na východě Seceda, na jihu Alpe di Siusi, Monte Piz a Col de Mesdi. Hory tyčící se po obou stranách údolí patří k přírodním parkům Puez-odle a Sciliar-Catinaccio. Pro hosty, kteří tráví zimní dovolenou v údolí Val Gardena, jsou zde magická dvě slova: Dolomiti Superski a Sella Ronda.
Lyžařské středisko Ortisei (oblast Val Gardena) se nachází ve vzdálenosti 660 km od Prahy a 723 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Ortisei

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Ortisei

"Záchytnými body" celého údolí jsou označovány Ortisei, St. Christina a Selva Gardena, přičemž za nejvýznamnější je považována především Ortisei (1 236 m n. m.). Obec tvoří nejen kulturní centrum celé oblasti, ale má i atraktivní střed města s pěší zónou a především muzeum mapující historii Val Gardeny, jejíž součást tvoří. Lyžařský areál nabízí moderní kabinové lanovky, spojující měsečko s lyžařskými areály Alpe di Siusi a Seceda. Prvně jmenovaný tvoří vlastně jakousi "náhorní plošinu", která nabízí kromě spousty příjemných (většinou červených sjezdovek) i perfektní vyžití pro běžkaře. Skvěle upravené tratě v nadmořské výšce 2 000 metrů zrovna nebývají v Evropě pravidlem. Nutno dodat, že areálu vévodí 2 210 m vysoký vrchol Punta d’Oro, na který vás vyveze čtyřsedačková lanovka. Sjezdem dolů poté můžete absolvovat středně těžké terény.

 

Atrakce střediska

Lyžování nad St. Ulrich/Ortisei se skládá ze dvou zcela odlišných lyžařských areálů a na rozdíl od dalších dvou areálů, které se nacházejí v údolí, jsou skutečně navzájem propojeny. První z nich (na jihu) je areál Alpe di Siusi, v němčině lépe známý jako Seiser Alm, který nabízí krátké modré a červené tratě uprostřed nádherné přírodní scenérie. Druhý (na severu) nabízí především spojovací sjezdovky a vleky nad Santa Cristina. Lyžování v Ortisei vám umožňuje přímý přístup k hodně rozsáhlé oblasti Dolomiti Superski a Sella Ronda - 26 km dobře upravených sjezdovek a moderních lanovek a vleků. Ortisei a Alpe di Siusi, nacházející se v samém srdci Dolomit, jsou součástí lyžařské oblasti Val Gardena, která se snaží kombinovat italské a rakouské vlivy. Ortisei těží z blízkosti slunného lyžařského střediska Alpe di Suisi a stává se ideálním zejména pro ty, kteří milují sjezdovky s malebnými tratěmi.

Náročnost sjezdovek

Ortisei (oblast Seiser Alm) nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celkem 60 km sjezdovek, z toho je 18 km lehkých sjezdovek, 40 km středních sjezdovek a 2 km těžkých sjezdovek, na které dokáže přepravit až 32 850 osob/hod 2 kabinové sedačky, 1 gondola, 15 sedačkových lanovek a 5 pom.

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Cortina d'Ampezzo

Aktualizováno 13/03/2016 03:000 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje