Velké Karlovice - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Jestliže hledáte místo pro pozvolné a klidné lyžování v Beskydech, můžete se vydat do lyžařského střediska Velké Karlovice - Machůzky. Areál nabízí ke sportovním aktivitám dvě sjezdovky o celkové délce 1 400 metrů. Nutno však dodat, že kvalitu sněhu zde zajišťuje umělý zasněžovací systém, který je v provozu po celou zimní sezónu. Přepravu na sjezdovky zajišťují dva vleky o celkové kapacitě 1 350 osob za hodinu. Vlek o délce 1 050 metrů se řadí mezi nejdelší vleky v Beskydech a Javorníkách. Díky kvalitnímu umělému osvětlení sjezdovky si lyžaři také velmi oblíbili zdejší večerní lyžování. Na své si přijdou i milovníci běžeckého lyžování, ti se totiž mohou vydat na tratě v okolí, které nabízejí Velké Karlovice. V této turisticky atraktivní chráněné krajinné oblasti Moravskoslezských Beskyd a Javorníků se nachází ještě jeden špičkově vybavený lyžařský areál s nejmodernějšími vleky - Ski areál Razula. Ten nabízí celkem čtyři sjezdové tratě, rozptýlené v karlovickém údolí Léskové. Zkušené sjezdaře však nejvíce láká hlavní sjezdovka Razula dlouhá 1 km, s převýšením 210 metrů. 350 metrů dlouhá sjezdovka Horal je jako stvořená pro rodiny s dětmi. Areál navíc nabízí lyžařskou Tygří školku a snowtubing. Nově tu přibyla sáňkařská louka a snowpark pro segway s možností jejich zapůjčení.
Lyžařské středisko Velké Karlovice (oblast Beskydy) se nachází ve vzdálenosti 358 km od Prahy a 156 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Velké Karlovice

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Velké Karlovice

Na území tří okresů se rozkládají Moravskoslezské Beskydy, které jsou nejrozsáhlejším pohořím západních Karpat na území České republiky. Beskydy jsou rovněž největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice, s množstvím horských hřebenů, hlubokých údolí, potoků, říček a rozlehlých lesů. Největšími rekreačními a turistickými oblastmi jsou Visalaje, Bílý Kříž, Bílá, Gruň, Pustevny, Radhošť, Rožnov pod Radhoštěm, Bečvy, Kasárna, Kohútka, Ondřejník, Soláň a další. V Beskydech je také velmi oblíbená oblast Velké Karlovice, které jsou díky dostatku sněhu v zimních měsících označovány za ráj lyžařů. I náročnější a zkušení vyznavači sjezdového lyžování si ve zdejších větších lyžařských střediscích s moderními vleky najdou své vhodné podmínky pro lyžování. Také milovníci bílé stopy a zájemci o běžecké lyžování mohou na okolních kopcích využívat několik různě náročných běžeckých tras, některé z nich jsou i strojově upravovány.  

 

Atrakce střediska

Velké Karlovice leží v podhůří Javorníků a Beskyd a svou rozlohou 82 km² se řadí mezi největší obce České republiky. Taktéž se nachází v Chráněné krajinné oblasti Beskydy, přitažlivé svými přírodními krásami. Velké Karlovice se také mohou pochlubit i několika lyžařskými areály (jako např. Ski areál Machůzky, Velké Karlovice - u Bambuchů, Velké Karlovice - areál Kyčerka, Velké Karlovice - Soláň - Bzové nebo i Velké Karlovice - SKI RAZULA) a zimními středisky: Horal, Babská, Galík, Podťaté, Jezerné a další. Tím nejlépe vybaveným lyžařským areálem ve Velkých Karlovicích je však Ski areál Razula, který se nachází v nadmořské výšce 850 metrů. Právě zde najdou lyžaři i jednu z nejdelších sjezdovek Beskyd, která je dokonce certifikovaná FIS s kvalitním zázemím a službami. Součástí ski areálu jsou 4 sjezdovky, několik kilometrů upravovaných běžeckých tras, lyžařská škola a půjčovna lyží. Každý večer probíhá i lyžování na upravené osvětlené sjezdovce. Kvalitní sněhové podmínky jsou v areálu zajištěny technickým sněhem. Kromě toho Ski areál Razula poskytuje kvalitní občerstvení a nechybí zde ani odpočinek ve skibufetu s krbem. Parkoviště se nachází přímo u areálu.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Velké Karlovice - Razula nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 2 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 3 100 osob/hod 6 vleků. Velké Karlovice - Razula nabízí 1,1 km lehkých sjezdovek a 0,9 km středních sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Frydek

Aktualizováno 13/03/2016 01:00mrholenímrholení3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje