Kranjska Gora - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Lyžařský areál Kranjska Gora je slovinský lyžařský areál, který se nachází v různých oblastech obce Kranjska Gora (Mojstrana, Kranjska Gora, Gozd Martuljek, Planica, Podkoren a "Planina pod Golico"). Zvláštností lyžařské nabídky areálu je kromě rozmanitosti sjezdovek (které nabízejí kvalitní lyžování pro začátečníky, zkušené lyžaře a snowboardisty) také i to, že na sjezdovky se dostanete rovnou z "postele". Jediné, co je mezi hotelem a lyžařskými trasami, je sníh! Lyžařský areál Kranjska Gora, kterému dominují majestátní Julské Alpy, má více než 60-ti letou tradici lyžování. Dnes existuje více než 20 km rozmanitých sjezdovek pro lyžaře (převážně na severovýchodních svazích hory Vitranc) a 40 km tratí pro běžkaře. Většina z těchto sjezdovek jsou široké a vedou mezi stromy. Ale jsou zde i některé otevřenější svahy pro méně zkušené lyžaře. Existuje také řada dalších náročných sjezdovek, které jsou vhodné pro pokročilejší lyžaře. V nadmořské výšce od 800 - 1 215 m jsou sjezdovky spojeny systémem 6 lanových drah a 13 lyžařských vleků. Ostatní provozní lyžařské vleky lze nalézt v Gozd-Martuljek (vlek), Mojstrana (vlek) a Ratece (sedačková lanovka).
Lyžařské středisko Kranjska Gora (Slovinsko) se nachází ve vzdálenosti 589 km od Prahy a 509 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Kranjska Gora

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Kranjska Gora

Oblíbené turistické středisko zimních i letních sportů Kranjska Gora (česky Kraňská Hora) se rozkládá na hranici tří států - Slovinska, Rakouska a Itálie. Najdeme jej v Zgornjesavkém údolí na severozápadě Slovinska, tedy v místě, kde se střetávají Karavanky s Julskými Alpami. Tato malebná alpská vesnička vyrostla v horní části Sávské doliny, kolem ústí říčky Pišnice do Sávy Dolinky. Od Kranjske Gory jižně se pak zvedají Julské Alpy, které jsou v těchto místech chráněny jako Národní park Triglav. A nejen díky blízkosti hor je Kranjska Gora považována za jedno z nejlepších Ski center ve Slovinsku. Toto nejstarší lyžařské středisko v zemi je také známé i tím, že nedaleká Planica hostí každoročně skokanské závody světové elity a pyšní se největším mamutím můstkem světa. Jako zimní středisko je také každým rokem pořadatelem Světového poháru v alpském lyžování a také Vitranc Cupu (disciplíny slalom a obří slalom). Na své si zde přijdou nejen vyznavači sjezdového lyžování, ale i snowboardisté a běžkaři. Impozantní vrcholky Julských Alp a jeho obrovské lesy, táhnoucí se od Mojstrana do Ratece, pak lákají turisty, horolezce a cyklisty. Zdejší lyžařské vleky jsou snadno dostupné, neboť se nacházejí v blízkosti mezinárodní silnice. A vzhledem k jejich výšce (dolní stanice se nachází v 813 m nad mořem) nabízejí velmi příznivé počasí a sněhové podmínky. 

 

Atrakce střediska

Kranjska Gora je klasické vysokohorské středisko, které je skvělým místem pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi, s vysokým standardem ubytování a služeb. A to vše za skvělé ceny. Přestože je nyní Kranjska Gora vyhledávaným turistickým střediskem, podařilo se centru města zachovat si do dnešních dní jakýsi šarm z dřívějších dob. A to i přesto, že kolem historického jádra města vyrostla nová turistická zástavba s hotely, domy, rekreačními objekty, obchody, lyžařskými tratěmi a širokou sítí cyklistických a pěších stezek. V současnosti v obci žije okolo 2 900 obyvatel, nutno však říci, že ubytovací možnosti zdaleka tento počet převyšují. Zdejší hotely a apartmány jsou totiž schopny pojmout až 5 000 hostů. Co je však potěšující, že většina z ubytovacích zařízení je umístěna přímo v těsné blízkosti lyžařských areálů. Sezdovky v lyžařském středisku jsou vhodné pro všechny úrovně lyžařských dovedností, začátečníci a rekreační lyžaři se mohou těšit také i na běžecké tratě v okolí Kranjska Gora a Gozd Martuljek. Náročnější sjezdy pak nabízí stezka Podkoren. Zde také i každoročně soutěží ti nejlepší lyžaři na světě o trofej Vitranc - Světovém poháru obřího slalomu mužů.

Náročnost sjezdovek

Lyžařský areál Kranjska Gora nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 20 km sjezdovek, na které přepraví až 13 600 osob/hod 6 lanovek a 13 lyžařských vleků. Kranjska Gora nabízí 10 km lehkých sjezdovek, 8 km středních sjezdovek a 2 km těžkých sjezdovek.

 

Slovinsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Kranj

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno4 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje