Mikulov - Bouřňák - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Na hřebeni Krušných hor v obci Mikulov, asi 15 km od lázeňského města Teplice a přibližně 100 km od Prahy, se nachází lyžařské středisko Bouřňák. Z vrcholu Bouřňáku (869 m nad mořem) vede 6 sjezdových tratí, na kterých si na své přijde každý. Sjezdovka "Údolíčko" je určená pro začínající lyžaře a pro děti, kde se mohou naučit lyžovat ve třech lyžařských školách. Mírně pokročilí se mohou zdokonalovat na Hrobské sjezdovce, která je jako jediná orientována na jih a nabízí výjimečný výhled na malebnou krajinu Českého středohoří. Ostatní si mohou vyzkoušet své dovednosti ve Snow parku a zkušení lyžaři se mohou předvádět na slalomovém svahu, který patří mezi nejstrmější v České republice. Z hlavního parkoviště v Mikulově pak vede trať pro stále populárnější skialpové lyžování. Bouřňák také zajišťuje úpravu běžěckých tratí a v okolí Nového Města, i úpravu celkem 59 km běžeckých stop. Ty poté navazují na Krušnohorskou magistrálu, vedoucí po hřebeni Krušných hor.
Lyžařské středisko Mikulov - Bouřňák (oblast Krušné hory) se nachází ve vzdálenosti 107 km od Prahy a 312 km od Brna.
 

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Mikulov - Bouřňák

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Mikulov - Bouřňák

Lyžařské středisko Mikulov - Bouřňák se nachází v Krušných horách, které se rozprostírají podél česko-německé hranice na severozápadě Čech a jihu Saska. Nejvyššími vrcholy jsou Klínovec (1 244 m), německý Fichtelberg (1 214 m) a Božídarský Špičák (1 115 m). I když v minulosti byly Krušné hory často opomíjené, dnes lákají celoročně tisíce nejen domácích, ale i zahraničních turistů. Svým návštěvníkům toho totiž mají hodně co nabídnout, ať už se jedná o historické památky, přírodní krásy, malebné horské vesničky, světově proslulá lázeňská města (Karlovy Vary a Jáchymov) nebo i sportovní areály. Takže pokud se rozhodnete pro vaši rekreaci v Krušných horách, vězte, že jejich svěží vzduch, nádherná příroda a nekonečné sportovní možnosti vám prostě nedovolí lenošit. Ke sportovnímu vyžití slouží celá řada sportovišť a v zimě jsou zde v provozu desítky ski areálů a zimních středisek, které nabízejí skvělé podmínky nejen ke sjezdovému lyžování, ale i snowboardingu a dalším zimním radovánkám. Příznivci bílé stopy zde zase ocení udržované běžecké tratě Krušnohorské magistrály. K nejznámějším a nejlépe vybaveným zimním střediskům v Krušných horách sice patří Boží Dar, Klínovec a Pernink, ale velmi oblíbeným je i lyžaské středisko Mikulov - Bouřňák.

 

Atrakce střediska

Vhodnou lokalitou pro zimní sporty se stává Bouřňák (869 m n. m.), který patří mezi nejvyšší vrcholy východního Krušnohoří. Z vrcholu Bouřňáku se můžete svézt po šesti sjezdovkách (jejichž povrch každodenně upravuje rolba), na kterých si zcela jistě na své přijde každý. Dokonce i nároční lyžaři zde ocení výjimečný výhled na malebnou krajinu Českého středohoří. A ti nejzkušenější lyžaři pak mohou předvádět své schopnosti na slalomovém svahu, který patří mezi nejstrmější v celé České republice. Rozmanitý profil zbývajících tří sjezdovek pak nabízí pestré lyžařské zážitky. Sport Centrum Bouřňák se přibližně nachází 15 km od města Teplice. Možností, jak se dostat do areálu je několik. Autem po hlavní silnici vedoucí z obce Hrob, k hraničnímu přechodu Moldava, vlakem po železnici Most - Moldava a autobusem z Teplic do Mikulova. Lyžařský ski areál Bouřňák je také i dalším z vyhlášených cílů všech milovníků nejen sjezdovek, ale i běžeckých okruhů. Kvalitní terény, vynikající dostupnost a velmi přitažlivé ceny také začínají oceňovat i lyžaři ze Středních Čech. Pokud se do střediska vypravíte například z Prahy, tachometr vám ukáže příjemnější hodnotu, než při cestě do některého z krkonošských vyhlášených středisek. Lyžařské středisko Mikulov - Bouřňák je situováno v prostoru obcí Moldava v Krušných horách a Mikulov. Sjezdovky různých druhů obtížnosti se rozprostírají v nadmořské výšce 589 - 800 metrů, novinkou zde je nový systém permanentek - každá obnáší v ceně i úrazové pojištění. Bohužel se zde však ještě neuchytil aktuální trend nočního lyžování.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Mikulov - Bouřňák nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 6,8 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 4 100 osob/hod 6 vleků. Mikulov - Bouřňák nabízí 2,9 km lehkých sjezdovek, 3,2 km středních sjezdovek a 0,7 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Usti nad Labem

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje