La Thuile/La Rosiere - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

La Thuile se nachází na samém severozápadě Itálie, v blízkosti francouzského alpského města La Rosière. Do této obce v údolí Aosta se dostaneme podél silnice, která vede z Pré-Saint-Didier na severovýchodě, až k průsmyku Little St. Bernard Pass na jihovýchodě. Ta spojuje Bourg-Saint-Maurice v Itálii a údolí Isère Valley ve Francii. Lyžařům se tak nabízí mimořádná příležitost překračovat hranice států na lyžích. La Rosière je s La Thuile propojeno od roku 1986.
Lyžařské středisko La Thuile / La Rosiere (oblast Valle d'Aosta) se nachází ve vzdálenosti 1 016 km od Prahy a 1 203 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů La Thuile / La Rosiere

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko La Thuile / La Rosiere

Moderní a rozlehlá lyžařská oblast La Thuile, která se nachází při stejnojmenném městečku, nabízí lyžařům a snowboardistům svahy pro začátečníky a méně zdatné lyžaře. A vzhledem k tomu, že v nabídce střediska je také hlídání dětí zdarma, je z těchto důvodů oblast vhodná zejména pro rodiny s dětmi. Výhodnou polohu La Thuile však jistě také oceni i náročnější lyžaři, kteří mohou navštívit nedalekou oblast La Rosière, která se nachází na francouzské straně svahu. Pro děti do šesti let je připravena malá sjezdovka přímo ve vesnici, na větší děti do 12 let zde čeká zdarma "Mini Club" se sněžnou zahrádkou. Krásný resort La Thuile / La Rosiere se nachází v údolí Aosta v severní Itálii a je snadno dostupný všemi dopravními prostředky.

 

Atrakce střediska

Možná budete překvapeni, že francouzsky znějící středisko La Thuile se ve skutečnosti nachází v Itálii. Nicméně je to tak. Mezinárodní lyžařský areál je totiž ve skutečnosti propojen s francouzským lyžařským střediskem La Rosière, ale nachází se v údolí Aosta, jehož součást tvoří i několik dalších, větších, samostatných středisek. Jako například Pila, Alagna, Courmayer a nebo Monte Rosa. Celková délka sjezdovek v údolí tak přesahuje neuvěřitelných 870 kilometrů, takže lyžařské vyžití je tu opravdu obrovské. Většina svahů je vhodná pro carving, freeride, snowboarding, ale třeba i jen pro pohodové lyžování. Stačí si pouze zakoupit jeden skipas a navštívit můžete všechna zmíněná střediska. Díky svým skvělým podmínkám se ve zdejší lyžařské oblasti konají i četné lyžařské oficiální i neoficiální soutěže. Pro milovníky snowboardu tu jsou připraveny dva snowparky s animačními programy a obrovskou škálou snowboardových překážek. Pro extrémní milovníky freeride je připravena zase nabídka heliskiingu (z Valgrisenche nebo Monte Rosa). A ten, kdo si chce v Aostatalu prostě jen odpočinout od lyžování, má také mnoho možností. V okolí se nachází množství hradů a zámků a hlavně Národní park Gran Paradiso. Z jeho nejvyššího vrcholku, který měří 4 061 m, je přímo okouzlující výhled.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko La Thuile / La Rosiere celkem nabízí 150 km perfektně připravených sjezdovek všech obtížností. K dispozici jsou 1 kabinová lanovka, 17 sedačkových lanovek a 19 pom. La Thuile / La Rosiere nabízí 49 km lehkých sjezdovek, 77 km středních sjezdovek a 24 km těžkých sjezdovek. Lyžařské vleky v La Thuile / La Rosiere jsou schopny přepravit až 54 600 osob/hodinu.

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Aosta

Aktualizováno 13/03/2016 01:49polojasnopolojasno5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje