Lech Zürs am Arlberg - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Rakousko je domovem jedné z nejlepších světových lyžařských oblastí regionu Arlberg, která leží mezi 1 300 m a 2 811 m nad mořem. To byl alespoň verdikt odborníků Ski Resort Service International, který korunoval Arlberg jako jeden z nejlepších lyžařských středisek na celém světě. Nutno říci, že pět měst v regionu Arlberg byly kouzelné od nepaměti. Arlberg ale není tak doslova hora, ale spíše průchod, pohoří nebo masív, který spojuje rakouské provincie Tyrolsko a Vorarlbersko. Nejvyšším vrcholem je "Valluga", nachází se ve výšce 2 811 m. Jméno Arlberg pochází z tradice "Arlenburg". Vyhřívaná sedadla vleku jen přidávají luxusní dotek chladných zimních dnů.
Lyžařské středisko Lech Zürs am Arlberg (oblast Vorarlberg) se nachází ve vzdálenosti 652 km od Prahy a 726 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Lech Zürs am Arlberg

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Lech Zürs am Arlberg

Celkem 279 km svahů připravených pro lyžování - to je lyžařské středisko Arlberg. Pro komfort svých návštěvníků je ve středisku také připraveno i 86 lanovek a vleků, z nichž mnohé jsou vybaveny vyhřívanými sedačkami. I profesionální lyžařští instruktoři celkem ze čtyř lyžařských škol provedou klienty těmi nejkrásnějšími partiemi zdejších hor a co více, projedou s nimi i sjezdovky různých obtížností. Mimo jiného najdete ve středisku i zábavný park pro děti, sjezdařské dráhy zcela jistě potěší snowboardisty. Lyžařské středisko Arlberg se rozprostírá v nadmořské výšce od 1 450 m do 2 450 m. To v nadmořské výšce 1 444 m nad mořem, v nejzápadnější a co do rozlohy druhé nejmenší rakouské spolkové zemi (kterou je Vorarlbersko) se na horských úbočích nad stejnojmennou vesnicí rozprostírá lyžařské středisko Lech. Společně s resortem Zürs tak dohromady vytváří exkluzivní lyžařský areál Lech-Zürs, který je známý svými úžasnými sjezdovkami a luxusními hotely. Vorarlberg vás prostě okouzlí krásnou krajinou a malými, tradičními vískami. Legendární lyžařská střediska Lech a Zürs (ale i střediska Montafonu) se nacházejí ve sněhu jistých výškách a dopřávají jedinečné výhledy na netknuté moře horských vrcholků.

 

Atrakce střediska

Kdo by si tenkrát pomyslel, že když před více než sto lety první lyžař "metl dolů" svahy Arlberg (ve skutečnosti to byl kněz z farnosti Warth), že 700 roků stará vesnice se jednou stane světově proslulé zimní sportovní středisko. A když k tomu připočteme Lech a odlehlé vesničky Oberlechu, Stubenbach, Zug a Zürs, dostaneme jednu velkou a nekonečně rozmanitou lyžařskou oblast, kde ze sjezdovek je možné dostat se až přímo před hotel. Navzdory světové proslulosti si však Lech zachovala svůj tradiční alpský, vesnický charakter a harmonickou architekturu. Zdejší areály, které nabízí především vynikající možnosti pro lyžování, patří k nejvyhledávanějším v Evropě. Na tyrolské straně leží oblíbené středisko St. Anton, kde se dokonce pořádají i závody Světového poháru. Na vorarlberské straně je největším luxusním resortem Lech (1 444 m). Kabinovou lanovkou se dostanete na vrchol Rüfikopf (2 362 m), ostatními vleky například na Kriegerhorn (2 178 m) a Zuger Hochlicht (2 377 m) na opačné straně údolí.

Náročnost sjezdovek

Lyžařský areál Arlberg: Lech - Zürs nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 121 km sjezdovek, na které přepraví až 48 400 osob/hod 4 kabinkové lanovky, 17 sedačkových lanovek a 11 pom. Arlberg: Lech - Zürs nabízí 47 km lehkých sjezdovek, 58 km středních sjezdovek a 16 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bludenz

Aktualizováno 13/03/2016 03:004 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje