Silvretta Montafon - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Silvretta Montafon - od sezóny 2011/2012 největší lyžařské středisko nejen v údolí Montafon, ale i v celém regionu Vorarlbersko. Na Silvretta Montafon 37 vleků poskytuje přístup k 219 km čistého svahu, který láká všechny milovníky lyžování a snowboardingu. A to v jedné z nejvíce fascinujících oblastí zimních sportů v Rakousku. Nový vlek Grasjoch už také nyní spojuje Hochjoch s Nova. Nechte se tedy svést fascinujícím horským světem Silvretta Nova. Těší se na vás náročné strmé srázy, mírné kopce nebo náročné svahy prašanu - budete ohromeni rozmanitostí! Navíc je tato oblast také domovem jednoho z nejlepších evropských snowboardových parků - Novapark. Ten byl již několikrát oceněn pro jeho design.
Lyžařské středisko Silvretta Montafon (oblast Vorarlberg) se nachází ve vzdálenosti 631 km od Prahy a 758 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Silvretta Montafon

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Silvretta Montafon

Asi 40 km dlouhé údolí Montafon, obklopené alpskými vrcholy, které mnohdy dosahují hodně přes dva tisíce metrů, se táhne od Bludenzu směrem na jihovýchod. Za nimi se už zvedá jen třítisícový masiv Silvretta. Montafon je vyhledávaným místem jak v letní, tak i v zimní sezóně, lyžařské areály zde nabízejí širokou škálu sjezdovek a běžeckých tratí v několika střediscích. Největšími z nich jsou Silvretta Nova, Golm a Hochjoch. Oblast Montafon je známá především svými překrásně zasněženými pláněmi, lyžařskou pohodou a čistým vzduchem. Tato turisty velice oblíbené oblast v rakouských Alpách nabízí lyžařům přes 219 kilometrů tratí, polovina sjezdovek v Montafonu se nachází v jeho největším zimním areálu Silvretta Nova. Areál, který se rozprostírá na dvou kopcích - Valiseraspitze a Versettla, je propojený několika převážně sedačkovými lanovkami. Nezalesněné zimní středisko Golm je zase vhodné zejména pro carving a při dobrých sněhových podmínkách můžete z Golmu dokonce i dojet až do městeček Vanbans a Tschagguns. Třetí největší středisko Hochjoch se zase vyznačuje svými mírnými sjezdovkami. Také zde byl vybudován 470 m dlouhý tunel propojující tuto oblast s ostatními. Na své si tak přijdou všichni milovníci lyžování všech úrovní.

 

Atrakce střediska

Spojené lyžařské oblasti Montafon Hochjoch a Silvrette Nova tvoří ski areál Silvretta Montafon, který se řadí nejen mezi největší ve Volabergu, ale i patří i mezi nejkrásnější lyžařské oblasti v Rakousku. Jak už bylo řečeno, tím největším střediskem v oblasti Montafon je Silvretta Nova, do kterého se dostanete z St. Gallenkirchu nebo z Gschurnu. V areálu také najdete populární černou sjezdovku, která vede z nejvyššího vrcholu Schwazrkopfe do Sankt Gallenkirchue. Z vrcholu je také nádherný rozhled na protější kopce. Druhé středisko Hoch Joch je tvořen spíše mírnými svahy. Již několikrát vyznamenané lyžařské středisko Silvretta Montafon nabízí nejen celkem 114 km sjezdovek, ale i perfektní podmínky pro lyžování, takže spolu s vysokou jistotou sněhu vám zcela jistě zaručí i vaši podařenou zimní dovolenou. Celá lyžařská oblast nabízí přes 200 km sjezdových tratí všech obtížností, které jsou perfektně upravovány. Vyznavače freeridu potěší také spoustu svahů s hlubokým prachovým sněhem, právě freeride tu má vyhrazené dlouhé svahy na Silvretta Montafon Nova. Snowboardisté ve středisku mohou využít několik snowparků, své místo zde má i moderně zařízený NovaPark, nabízející atrakce typu: rail, box, halfpipe, wallride, rainbowbox a corner. Svým designem a vybavením se NovaPark řadí mezi nejlepší parky Evropy.  

Náročnost sjezdovek

Lyžařský areál Silvretta Montafon nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 114 km sjezdovek, na které přepraví až 46 000 osob/hod 4 gondoly, 11 sedačkových lanovek a 11 pom. Silvretta Montafon nabízí 40 km lehkých sjezdovek, 45 km středních sjezdovek a 29 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bludenz

Aktualizováno 13/03/2016 03:004 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje