Tux - Finkenberg - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

V srdci Zillertal a Tux Alp se nachází pravděpodobně nejlepší horské údolí v Tyrolsku - údolí Tux, spolu se svými letovisky Tux Finkenberg. Hezká vesnice s tradičními velkými hotely ve stylu horské chaty, obklopená úžasnou scenérií údolí Zillertal. Sdílí přístup k Penken společně s městem Mayrhofen, ale stále více se snaží o podporu svého partnerství s Tux... stejně jako Mayrhofen. Vzhledem k tomu, že se nachází v nadmořské výšce mezi 850 m a 3 250 m, Tux-Finkenberg je - Sen v bílé barvě. Nad údolím Tux se navíc majestátně tyčí ledovec Hintertux. Ten je jedním z největších v Evropě v rámci celoročního lyžování. V zimě je součástí průchodu údolí Zillertal. Sněhová pokrývka nabízí jistotu a bílé zimní krajiny jsou zcela přirozená.
Lyžařské středisko Tux - Finkenberg (oblast Tyroly) se nachází ve vzdálenosti 552 km od Prahy a 614 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Tux - Finkenberg

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Tux - Finkenberg

Zillertal - údolí, které nemůže v naší lyžařské nabídce chybět. Tato lyžařská superoblast láká nejen svými lyžařskými možnostmi, ale i svou příznivou polohou. Zillertal tvoří tři obří arény s vyváženou kombinací lehkých, středně těžkých a náročných sjezdovek. Vzhledem k přibývajícím sjezdovkám i novým vlekům a novému propojování areálů, se toto místem stává stále větším hitem zimního lyžování. S velkým ohlasem se setkalo např. propojení areálů Hochzillertal a Hochfügen, se 166 km sjezdovek. Pro přehlednost Zillertal dělíme do čtyř regionů: postranní regiony Gerlos - Königsleiten a Kramsach, dále Fügen - Hochfügen - Kaltenbach - Zell v nižších partiích údolí, třetím regionem je Mayrhofen - Finkenberg v místech, kde se Zillertal dělí na čtyři postranní údolí a nejvýše položené Tuxské údolí s ledovcovým areálem Hintertux. Takže se pojďte ponořit do zimního světa Finkenbergu, nekonečných zimních radovánek v největší lyžařské oblasti v údolí Zillertal, lyžařské oblasti "Ski & Glacierworld Zillertal 3000". Malá a přátelská vesnice Finkenberg (kde žije asi 1 500 lidí po celý rok) se nachází v nadmořské výšce 840 m nad mořem, 3 km od Mayrhofen a 14 km od ledovce Hintertux. Ze zdejší Almbahn lanovky se dostanete přímo do centra slavného lyžařského areálu "Ski Zillertal 3000", kde na vás čeká asi 225 km sjezdovek a 62 lanovek a vleků, včetně ledovce Hintertux.

 

Atrakce střediska

Malebné letovisko Finkenberg, které se považuje za poklidné místo s rodinnou atmosférou a výhodnými cenovými podmínkami, se nachází na slunné plošině zadní části Zillertalu, přímo u vstupu do Tuxentalu. Tato vesnice, kterou mimo jiné proslavili slavní rodáci Leonhard Stock a Prof. Peter Habeler, je oblíbenou turistickou destinací, neboť kouzlo vylučované této malé obce v kombinaci s velkým lyžování a širokou škálu aktivit sem mnoho rodin přitahuje rok co rok. Návštěvníky zde zcela jistě potěší bezplatné autobusové linky nejen ke sjezdovkám, ale i po celém Tuxentalu. Navíc je i součástí lyžařské oblasti Zillertal 3000, která zahrnuje propojené skiareály Eggalm, Rastkogel, Penken - Fingenberg, Penken - Mayrhofen, Ahorn a nejpopulárnější rakouský ledovec Hintertux. Největší středisko oblasti Zillertal je však již tradiční Mayrhofen a poté sousední Fikenberg. Tato oblast regionu Zillertal se pyšní svými upravenými svahy pro carving i snowboarding, hlubokým prachovým sněhem, lákavým společenským životem a bohatým mimolyžařským sportovním využitím. Oblast s důrazem na sportovní charakter je spíše údolí tuxského potoka s ledovcovým areálem Hintertux. Sněhové podmínky v této oblasti regionu Zillertal patří k nejlepším v celém Rakousku. Ledovec Hintertux nabízí jako jediný ledovec v Rakousku i celoroční lyžování.

Náročnost sjezdovek

Lyžařský areál Tux - Finkenberg je součástí Skiregionu Zillertal, který nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 658 km sjezdovek, na které přepraví až 277 700 osob/hod 37 kabinkových lanovek, 59 sedačkových lanovek a 76 pom. Skiregion Zillertal nabízí 173 km lehkých sjezdovek, 394 km středních sjezdovek a 91 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Ramsau

Aktualizováno 13/03/2016 01:00-1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje