Passo Tonale - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

K lyžařskému středisku Passo Tonale, které leží v horském sedle ve výšce 1 882 m v západní části údolí Val di Sole, patří i ledovec Presena. Díky němu lze lyžovat až do výšky 3 100 m (celoroční lyžování). Propojeno je s nedalekým malebným městečkem Ponte di Legno, ležícím ve výšce 1 257m a dohromady tvoří úctyhodný ubytovací komplex hotelů a rezidencí. Passo Tonale je jedním z prvních se otevírajících středisek v Alpách.
Lyžařské středisko Passo Tonale (oblast Val di Sole) se nachází ve vzdálenosti 771 km od Prahy a 843 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Passo Tonale

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Passo Tonale

V nadmořské výšce od 1 882 m do 3 100 m se nachází jedno z nejdůležitějších středisek v Itálii - Passo Tonale. Kvalitní sníh a dlouhé zimní období jsou sice zaručeny, ale pozor: v zimě zde může být docela chladno! Sjezdovky ve středisku jsou vhodné zejména pro začátečníky a mírně pokročilé, proto je Passo Tonale velmi oblíbené u mladých rodin. Lyžařský areál Passo Tonale je spojen s areálem Ponte di Legno v Alta Vallecamonica, kde jsou známé svahy Temu. Ty jsou vhodné pro zkušené lyžaře. Díky rekordnímu počtu slunečných dní (společně se spoustou sněhu až do dubna) je Passo Tonale známé také jako "Slunečné údolí". Za tyto charakteristiky může údolí v Trentinu poděkovat hlavně své skvělé poloze uprostřed třítisícových pahorků pohoří Brenta, skupiny Ortler a masívu Adamello.

 

Atrakce střediska

Věřte, že alpskou romantiku budete v Passo Tonale marně hledat. Zato si tu však přijdou na své zejména všichni milovníci zimních sportů, protože jakmile se dostanete do údolí, zažijete při pohledu na obří horstvo Adamello-Brentaparks a pohoří Ortlergruppe vskutku nezapomenutelný zážitek. Takže ten, kdo si nepotrpí na romantickou dovolenenou a dá spíše přednost aktivní dovolené, je tady správně. Passo del Tonale je také obklopeno mnoha jinými zimními centry, která umožňují podniknout mnohé aktivity. Seznam je dlouhý, namátkově bychom mohli zmínit například nádherné vyjížďky na koních, v kočáře nebo tažené koňmi. Velkou atrakcí lyžařského areálu Adamello je celoroční lyžařská oblast Presena-Gletschers, nacházející se v nadmořské výšce 3 000 m. I pro všechny milovníky turistiky a zasněžených stezek je Passo del Tonale skvělým výchozím bodem a to díky své poloze. Údolí vám nabízí přes 50 km dlouhých sítí turistických stezek.  

Náročnost sjezdovek

Passo Tonale má k dispozici celkem 66 km výborně připravených sjezdovek všech obtížností. Celková nabídka střediska tak zahrnuje 20 km je lehkých sjezdovek, 33 km středních sjezdovek a 13 km těžkých sjezdovek. Na ně dokáže přepravit až 26 000 osob/hod 1 kabinová lanovka, 10 sedačkových lanovek a 4 pomy.
Celá oblast Passo Tonale pak nabízí celkem 100 km sjezdovek, z nichž je 20 km lehkých sjezdovek, 64 km středních sjezdovek a 16 km těžkých sjezdovek. Až 44 000 osob/hod na sjezdovky přepraví 1 pozemní lanovka, 3 gondoly, 19 sedačkových lanovek a 7 pom.

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bronzolo

Aktualizováno 12/03/2016 22:50většinou zamračenovětšinou zamračeno10 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje