Stubaier ledovec - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Ledovec Stubai je nejrozsáhlejší ledovcový lyžařský areál Rakouska. Od resortu Neustift je vzdálený asi 20 minut jízdy. Je to největší středisko s celoročním provozem, sníh je zde zaručen od října do června. Díky své nadmořské výšce a poloze garantuje ledovec Stubai vynikající sněhové podmínky. Má 150 kilometrů sjezdovek, dlouhých 2 300 až 3 200 metrů. Široké svahy ocení hlavně majitelé carvingových lyží. Moderní lanovky a vleky lyžaře vyvezou až do nadmořské výšky 3 150 m, kde se naskýtá nádherný výhled na celé údolí. Zde se i nachází nejvýše položená lyžařská chata v Rakousku - chata Jochdohle. Technickým hitem mezi zdejšími lanovkami je šestisedačková lanovka Eisjoch, která je ukotvená nikoli ve skále, ale zčásti přímo v ledovci.
Lyžařské středisko Stubaier ledovec (oblast Tyroly) se nachází ve vzdálenosti 584 km od Prahy a 646 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Stubaier ledovec

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Stubaier ledovec

Údolí Stubaital, které si razí cestu horským masivem Stubaiských Alp, jižně do tyrolské metropole Innsbrucku, je synonymem jistoty sněhu a ryzí zábavy. Navíc patří k nejkrásnějším vysokohorským údolím v Tyrolsku, které si zachovává svůj původní a zároveň moderní ráz. Na stráních údolí Stubaital se rozprostírá zhruba 150 kilometrů sjezdových tratí, které leží nad vesnicemi Schönberg, Mieders, Telfes, Fulpmes a Neustift. Jeho součástí je však i ledovec, na němž se nachází největší rakouské ledovcové středisko. To nabízí naprostou záruku sněhu a neomezenou zábavu na 146 km dlouhých sjezdovkách a to výšce až 3 210 metrů! Vedle největšího ledovce v Rakousku (Stubaier Gletscher) se také nacházejí lyžařská střediska Schlick 2000, Elferskigebiet a Hochserles. Netřeba zdůrazňovat, že na ledovci je kromě vždy dostatku sněhu i velmi dlouhá lyžařská sezóna. V samém srdci Štubajského údolí se nachází i Neustift - živé středisko zimních sportů. Vleky na vrcholek Elfer, lyžařská oblast Schlick 2000 u Fulpmes a ledovec Stubaier se znamenitě upravenými sjezdovkami, hlubokým sněhem a funparkem, tak ze Štubajského údolí činí zimní eldorádo prvotřídní kvality.

 

Atrakce střediska

Na konci 35 km dlouhého údolí Stubai, které se nachází asi 40 km od Innsbrucku, se rozkládá jedno z nejznámějších lyžařských středisek a snad nejrozsáhlejší ledovcový areál v Rakousku, kde díky ledovci je možné celoroční lyžování. Údolí Stubai je rozděleno do čtyř lyžařských středisek - největší je ledovec Stubaier Gletscher, menší jsou pak střediska Schlick 2000 nad Fulpmesem, Neustif a Serles. Údolí Stubai, které pravidelně získává ocenění "Tiroler Pistengütesiegel", udělované střediskům s vynikající kvalitou lyžařských služeb, také nabízí nejdelší svezení na ledovci, které si můžete dopřát na sjezdovce vedoucí z jeho vrcholku až do údolí, která měří 10 kilometrů.

Náročnost sjezdovek

Ledovec Stubaier Gletscher nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 108 km sjezdovek, na které přepraví až 36 000 osob/hod 5 kabinkových lanovek, 7 sedačkových lanovek a 9 pom. Ledovec Stubaier Gletscher nabízí 46 km lehkých sjezdovek, 39 km středních sjezdovek a 23 km těžkých sjezdovek.
Celá oblast Stubai pak nabízí celkem 146 km sjezdovek, na které přepraví až 56 200 osob/hod 8 kabinkových lanovek, 9 sedačkových lanovek a 23 pom. Oblast Stubai nabízí 62 km lehkých sjezdovek, 54 km středních sjezdovek a 30 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Imst

Aktualizováno 13/03/2016 01:00mrholenímrholení2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje