Stubaier ledovec - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Ledovec Stubai je nejrozsáhlejší ledovcový lyžařský areál Rakouska. Od resortu Neustift je vzdálený asi 20 minut jízdy. Je to největší středisko s celoročním provozem, sníh je zde zaručen od října do června. Díky své nadmořské výšce a poloze garantuje ledovec Stubai vynikající sněhové podmínky. Má 150 kilometrů sjezdovek, dlouhých 2 300 až 3 200 metrů. Široké svahy ocení hlavně majitelé carvingových lyží. Moderní lanovky a vleky lyžaře vyvezou až do nadmořské výšky 3 150 m, kde se naskýtá nádherný výhled na celé údolí. Zde se i nachází nejvýše položená lyžařská chata v Rakousku - chata Jochdohle. Technickým hitem mezi zdejšími lanovkami je šestisedačková lanovka Eisjoch, která je ukotvená nikoli ve skále, ale zčásti přímo v ledovci.
Lyžařské středisko Stubaier ledovec (oblast Tyroly) se nachází ve vzdálenosti 584 km od Prahy a 646 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Stubaier ledovec

OdDníKamDop.Str.Cena
 
         

Lyžařské středisko Stubaier ledovec

Údolí Stubaital, které si razí cestu horským masivem Stubaiských Alp, jižně do tyrolské metropole Innsbrucku, je synonymem jistoty sněhu a ryzí zábavy. Navíc patří k nejkrásnějším vysokohorským údolím v Tyrolsku, které si zachovává svůj původní a zároveň moderní ráz. Na stráních údolí Stubaital se rozprostírá zhruba 150 kilometrů sjezdových tratí, které leží nad vesnicemi Schönberg, Mieders, Telfes, Fulpmes a Neustift. Jeho součástí je však i ledovec, na němž se nachází největší rakouské ledovcové středisko. To nabízí naprostou záruku sněhu a neomezenou zábavu na 146 km dlouhých sjezdovkách a to výšce až 3 210 metrů! Vedle největšího ledovce v Rakousku (Stubaier Gletscher) se také nacházejí lyžařská střediska Schlick 2000, Elferskigebiet a Hochserles. Netřeba zdůrazňovat, že na ledovci je kromě vždy dostatku sněhu i velmi dlouhá lyžařská sezóna. V samém srdci Štubajského údolí se nachází i Neustift - živé středisko zimních sportů. Vleky na vrcholek Elfer, lyžařská oblast Schlick 2000 u Fulpmes a ledovec Stubaier se znamenitě upravenými sjezdovkami, hlubokým sněhem a funparkem, tak ze Štubajského údolí činí zimní eldorádo prvotřídní kvality.

 

Atrakce střediska

Na konci 35 km dlouhého údolí Stubai, které se nachází asi 40 km od Innsbrucku, se rozkládá jedno z nejznámějších lyžařských středisek a snad nejrozsáhlejší ledovcový areál v Rakousku, kde díky ledovci je možné celoroční lyžování. Údolí Stubai je rozděleno do čtyř lyžařských středisek - největší je ledovec Stubaier Gletscher, menší jsou pak střediska Schlick 2000 nad Fulpmesem, Neustif a Serles. Údolí Stubai, které pravidelně získává ocenění "Tiroler Pistengütesiegel", udělované střediskům s vynikající kvalitou lyžařských služeb, také nabízí nejdelší svezení na ledovci, které si můžete dopřát na sjezdovce vedoucí z jeho vrcholku až do údolí, která měří 10 kilometrů.

Náročnost sjezdovek

Ledovec Stubaier Gletscher nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 108 km sjezdovek, na které přepraví až 36 000 osob/hod 5 kabinkových lanovek, 7 sedačkových lanovek a 9 pom. Ledovec Stubaier Gletscher nabízí 46 km lehkých sjezdovek, 39 km středních sjezdovek a 23 km těžkých sjezdovek.
Celá oblast Stubai pak nabízí celkem 146 km sjezdovek, na které přepraví až 56 200 osob/hod 8 kabinkových lanovek, 9 sedačkových lanovek a 23 pom. Oblast Stubai nabízí 62 km lehkých sjezdovek, 54 km středních sjezdovek a 30 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Imst

Aktualizováno 13/03/2016 01:00mrholenímrholení2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje