Monterosa - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Ski Monterosa je lyžařský areál v západní Itálii v regionu Aosta, ležící na jižním úbočí masivu Monte Rosa. Jeho kulisu tak tvoří hradba mnoha čtyřtisícovek, počínaje Matterhornem a konče Dufourspitze - Punta Dufour (4 634 m). Monterosa Ski zahrnuje tři vzájemně propojená údolí, která se nacházejí pod Monte Rosou: Val d´Ayas, Valle di Gressoney a Valsesia. Nadmořská výška až do 3 275 metrů skýtá záruku příznivých sněhových podmínek po celou sezónu.
Lyžařské středisko Monterosa (oblast Valle d'Aosta) se nachází ve vzdálenosti 973 km od Prahy a 1 127 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Monterosa

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Monterosa

Lyžařské středisko Monterosa je pojmenované po horském masivu Monte Rosa, jehož vrcholky leží jak na italské, tak i švýcarské hranici. Lyžování v této oblasti je vzhledem ke "vzdálenějšímu místu" klidnější, než jako je lyžování ve zbytku Itálie. Nicméně tato skutečnost absence davů změnil Monterosu do kultu destinace lyžařských vysokohorských fajnšmekrů. Monterosa nabízí lyžování ve vysoké nadmořské výšce v klidném prostředí. K dispozici je také velký a ohromující výhled na ledovce Monte Rosa. Tato rekreační oblast, která byla původně nejvíce známá pro své hodnotné stezky lyžování, nyní stále více přitahuje i mnoho lyžařů z celé Evropy. Ve skutečnosti je to i možností heli-lyžování, které je v jiných částech Alp přísně omezeno nebo zcela zakázáno. A právě oblast Monterosa tvoří ten nejlepší základ pro heli-lyžování.

 

Atrakce střediska

Kvůli své vysoké nadmořské výšce je oblast Ski Monterosa rozdělena do tří oblastí: Ayas Valley s Champoluc, Antagnod a Brusson, Gressoney Valley s Gressoney-la-Trinité a Gressoney-Saint-Jean a Valsesia Alagna. Oblast Monterosa se nachází na hranici Itálie a Švýcarska, ve Walliských Alpách a díky ledovci Monte Rosa nabízí dlouhou lyžařskou sezónu. Resort je propojen s nejznámějšími středisky jako jsou Alagna, Cervinia, Champoluc, Gressoney, Macugnaga, Saas-Fee nebo Zermatt. Celá oblast nabízí celkem 530 km sjezdovek, takže se zde zcela jistě nudit nebudete. Extrémní lyžaři si přijdou na své v Marinelli, kde se nachází 2,5 km dlouhý lyžařský sráz. Jak už bylo uvedeno, specialitou této oblasti jsou velké  možnosti lyžování v oblastech s přístupech pouze helikoptérou. Na své si přijdou také vyznavači freeridu, na které tu čeká spousta lyžařských možností.

Náročnost sjezdovek

Lyžařská oblast Monterosa-Ski nabízí celkem 180 km připravených sjezdovek všech obtížností. K dispozici jsou 3 kabinové lanovky, 5 gondol, 17 sedačkových lanovek a 7 pom. Monterosa-Ski nabízí 50 km lehkých sjezdovek, 116 km středních sjezdovek a 14 km těžkých sjezdovek. Lyžařská oblast je schopna přepravit až 47 700 osob/hodinu.

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Aosta

Aktualizováno 13/03/2016 01:49polojasnopolojasno5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje