Nassfeld - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Nassfeld nebo Naßfeld je lyžařské středisko v rakouských Korutanech, okres Hermagor. Ten se nachází v průsmyku Nassfeld. Lyžařský areál Nassfeld se nachází v jiho-západní části Korutan, na rakousko-italské hranici. Nassfeld je jeden z TOP-10 rakouských lyžařských oblastí, které překvapí 29 moderními lanovkami a vleky, 110 km upravených sjezdovek se všemi úrovněmi obtíže a nabídkou výjimečných služeb. Návštěvníci, kteří přicházejí do Nassfeld, přesně ví proč: sníh a slunce - nejdůležitější ingredience pro úspěšnou zimní dovolenou. K dispozici jsou také rozsáhlá zasněžování, nejdelší sjezdovka je dlouhá 8 km (Carina run).
Lyžařské středisko Nassfeld (oblast Korutany ) se nachází ve vzdálenosti 587 km od Prahy a 548 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Nassfeld

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Nassfeld

Oblast Nassfeld, lyžařské vysokohorské středisko Korutan, se nachází nedaleko rakousko-italských hranic. A i přestože, že nenabízí třítisícové vrcholy alpských velikánů, je jeho poloha natolik specifická, že si zcela jistě získá vaši přízeň a všech lyžařů bez ohledu na jejich věk a zkušenosti. K pozoruhodnostem patří také charakteristika počasí, které je zčásti typicky "alpské", a tedy poměrně bohaté na sněhovou nadílku, ale také dostatečně italské, aby nechyběla azurová obloha a dostatek sluníčka. Proto se oblast může pochlubit tím, že má 196 slunečných dní v roce. Nassfeld, v současné době jedno z nejmodernějších lyžařských středisek Rakouska, poskytuje svým návštěvníků veškeré služby. A navíc zde najdete nejdelší kabinkovou lanovku v Alpách - Millenium Express. Ta vás bezpečně a rychle převeze za 17 minut celých 7,6 km a to od od parkoviště rovnou do Skiareny "Sonnenalpe Nassfeld". Ta si vás okamžitě získá nejen nabídkou běžeckých tratí, možností neobvyklých procházek, ale především komfortem lyžování a to nejen na lyžích, ale pochopitelně i na snowboardu. Kromě toho se v oblasti Nassfeld dočkáte i služby servisu lyží a snowboardů, a to přímo na sjezdovce. K mání je také úschova lyží, která se nachází u nástupní stanice lanovky Millennium Express. Samozřejmě, že zdejší skibusy vás dopraví ze všech míst regionu přímo až k lanovkám. Kromě toho nabízí Nassfeld rodinám s dětmi výhodné slevy a akce. Například děti do 8 let mohou lyžovat na sjezdovkách celého ski areálu Nassfeld zdarma.

 

Atrakce střediska

Lyžařská oblast Nassfeld je největší lyžařské vysokohorské středisko Korutan. Areál, který patří ke špičce rakouských zimních středisek, zaujme především svými přírodními dispozicemi a technickou vybaveností. Právě v této lokalitě rozvíjeli své talenty i takové lyžařské osobnosti, jako například Franz Klamer a nebo Armin Assinger. A není divu: velikost lyžařského areálu, 110 km kvalitních sjezdovek, 29 moderní lanovek a vleků, sněhová spolehlivost (v průměru cca osm metrů nového sněhu na každém ročním období), 60 běžkařských tratí, 55 km tratí určených pro zimní turistiku, 5 sáňkařských drah (3 z nich osvětlené), jízda na saních a 55 ha z přírodního ledového příkrovu v jezeře Pressegg. A vzhledem k tomu, že lyžařské středisko Nassfeld se nachází v nadmořské výšce od 1 600 m až do více než 2 000 m, lyžování je tedy možné od konce listopadu, až do půlky dubna. Zážitkem je zde však 7,6 km dlouhý sjezd údolím Tröpolachu. Zároveň však jižní poloha oblasti Nassfeld stále zaručuje oproti ostatním regionům na severu Alp modrou oblohu a slunečné počasí. Na své si zde přijdou i milovníci dobré kuchyně, protože Nassfeld je pověstný svou výtečnou kuchyní z Itálie, Slovinska a Korutan.

Náročnost sjezdovek

Lyžařský areál Nassfeld nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 110 km sjezdovek, na které přepraví až 45 000 osob/hod 5 kabinkových lanovek, 8 sedačkových lanovek a 16 pom. Nassfeld nabízí 30 km lehkých sjezdovek, 69 km středních sjezdovek a 11 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Spittal an der Drau

Aktualizováno 13/03/2016 01:001 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje