Après-ski

lyzovani-bg-header-title.png
     

Après-ski Pustevny


Pustevny, ležící mezi Radhoštěm a Tanečnicí, jsou nejvýznamnější a nejnavštěvovanější horské rekreační středisko Beskyd, pojmenované po poustevnících, kteří zde žili. Do Ski areálu Pustevny každoročně dojíždí velké množství lyžařů. Jeho krásné prostředí a kvalitní lyžařské zázemí - to jsou největší lákadla tohoto Beskydského lyžařského střediska, které patří mezi pětku nejlepších skiareálů v Česku a podle všech průzkumů si dlouhodobě udržují nejlepší poměr mezi nízkou cenou permanentky a vysokou kvalitou lyžování. Pustevny jsou také významnou křižovatkou turistických tras. V blízkosti horní stanice lanovky z Trojanovic na Pustevny stojí malebné horské chalupy Maměnka a Libušín, které jsou postaveny ve stylu lidové architektury Valašska a Kysuce. Pečuje o ně Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, nachází se zde i stylová restaurace a hotel. Také fantastický půldenní výlet s horským vůdcem na sněžnicích se zcela jistě stane pro vás neopakovatelným zážitkem. Díky sněžnicím na nohou se dostanete na kouzelná místa a naplno si zde užijete majestátné samoty zimních hor. Sněžnice vám středisko zapůjčí a vyrazit můžete se zkušeným průvodcem za krásami Beskyd. Navštívíte i horskou chatu, kde si dáte horký grog nebo horký čaj. Pustevny jsou oblíbeným místem lyžařů, nedaleko najdete i malý skokanský můstek.

 

Zájezdy do Pustevny

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

 

Après-ski Pustevny


Na své si zde však přijdou i milovníci procházek a zimních túr. V okolí se nacházejí i turistické zajímavosti, navštívit tak můžete např. pověstmi opředenou horu Radhošť (1 129 m n.m.), sídlo boha Radegasta - boha války, vítězství, slunce a hojnosti, která vévodí západní části Moravskoslezských Beskyd. Hora Čertův mlýn (1 207 m n.m.) je mohutný, lesem zarostlý vrch v hřebeni Moravskoslezských Beskyd. Hora Kněhyně (1 256 m n.m.), jejíž vrchol je považovaný za nejkrásnější a nejméně lidskou rukou zasažený vrcholek Beskyd. Oblíbená je i zimní trasa do horské obce Kunčice pod Ondřejníkem, která leží mezi frenštátskou a frýdlantskou kotlinou, mezi horami Ondřejníkem, Radhoštěm a Kněhyní, v horském údolí převážně na úpatí Ondřejníku. A Prostřední Bečva je malá obec, náležící do Vsetínského okresu. Díky areálu Pusteven, který k obci patří, se stala velmi vyhledávanou lokalitou pro turistiku i zimní sporty. Občerstvit se také můžete v útulnách u horní stanice sedačky. Na vrcholu také najdete i několik horských chalup ("útulen"), od známého architekta Dušana Jurkoviče. Tyto stavby dodnes patří k nejcennějším kulturním památkám Beskyd a v roce 1996 získaly statut národní kulturní památky a byly zrekonstruovány do původní podoby.

 

TOP střediska

http://dovolena.travel.cz/image/image_gallery?img_id=222880&t=1394204105822
         
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Lysa Hora

Aktualizováno 13/03/2016 01:00mrholenímrholení3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje