Tatranská Lomnica - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Tatranská Lomnica - to je srdcová záležitost každého lyžaře. Jen málokdo by si nechal ujít slunečné lyžování v nejvýše položené a nejstrmější sjezdovce Lomnického sedla, jejíž výchozí bod začíná ve středisku Vysoké Tatry - Tatranská Lomnica. Je také jednou ze tří největších tatranských osad: Štrbské Pleso, Starý Smokovec a Tatranská Lomnica. Osada je umístěna na úpatí masívu Lomnického Štítu. Lyžařský areál nabízí 11 sjezdovek různé obtížnosti (1 300 metrové převýšení) nebo 6,5 kilometrů carvingové tratě o celkové šířce až 60 metrů. Areál nabízí a hlavně poskytuje dokonalé uspokojení potřeb i těch nejnáročnějších lyžařů. Svojí atraktivitou přitahuje Lomnické sedlo kromě lyžařů i milovníky freeriderů, adrenalinu a také individualisty. A věřte, že s moderním zasněžovacím systémem vám sníh v tomto středisku rozhodně nebude chybět. Jako třešničku na dortu vám lyžařské středisko nabízí moderní lanovka s kapacitou 15 osob, která vás vyveze z rušného Skalnatého plesa do království ticha. Dopřejte si také lyžování na nejvyšší položené sjezdovce z Lomnického sedla na Skalnaté pleso.
Lyžařské středisko Tatranská Lomnica (oblast Vysoké Tatry) se nachází ve vzdálenosti 564 km od Prahy a 361 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Tatranská Lomnica

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Tatranská Lomnica

Vysoké Tatry, které se nacházejí v severní části Slovenska a leží na hranicích s Polskem, jsou nejvyšším pohořím v celém Slovensku. I dohromady s dvacetipěti vrcholky, které dosahují výšky více než 2 600 metrů, jsou také i nejstarším prázdninovým regionem. Co se rozlohy týče, jedná se o nejmenší pohoří v Evropě. Obzvlášť nádherný pohled na horskou krajinu se však nabízí z vrcholku Lomnického Štítu, jehož tvar se velmi podobá tvaru pyramidy. S jeho 2 632 metry je druhým nejvyšším vrcholkem Vysokých Tater. V tomto národním parku Slovenska však najdete dalších celkem 15 menších obcí, s dohromady 6-ti lyžařskými centry. Návštěva Vysokých Tater se vám však jistě vyplatí už jen z toho důvodu, že zde v rámci "nejmenšího evropského pohoří" zažijete pocit, jako byste byli v Alpách. Avšak s tím rozdílem, že se tu vyhnete velkému shonu a navíc budete potěšeni i příznivými cenami. Tatranská Lomnica, to jsou prostě lyžařské radovánky v samém srdci Vysokých Tater. Známé slovenské středisko Tatranská Lomnica ležící 6 km od Smokovce je jednou z největších a nejkrásnějších osad ve Vysokých Tatrách. Pro lyžaře je zde však připraveno pouze necelých 10 km sjezdových tratí, to se ale kompenzuje překrásnými výhledy nejen na Vysoké, ale i Nízké Tatry. Lyžařské středisko Tatranská Lomnica se nachází v nadmořské výšce od 850 m.n.m. do 2 190 m.n.m.

 

Atrakce střediska

Tatranská Lomnica patří ke třem největším tatranským osadám: Štrbské Pleso, Starý Smokovec a Tatranská Lomnica. Spolu s dalšími osadami tvoří město Vysoké Tatry. Osada je umístěna na úpatí masívu Lomnického Štítu a lyžařský areál, který je vhodný jak pro méně zdatné sportovce, tak i pro zkušené lyžaře, se nachází přímo nad tímto poklidným turistickým městečkem. Příčemž lyžařská sezóna zde končí většinou až v květnu. V Tatranské Lomnici se také nachází správa národního parku Tatry, který byl v roce 1993 společně s jeho polským sousedem vyhlášen organizací UNESCO za biosférickou rezervaci. V místním muzeu Národního parku se pak můžete seznámit s jeho přírodou a ochranou, stejně jako s dějinami parku. Do lyžařského střediska vás může dopravit i kabinková lanovka a to přes Skalnaté Pleso až na Lomnický Štít, druhou největší horu Vysokých Tater. A i když se to nezdá, Tatranská Lomnica je živým turistickým místem, proto zde najdete i spoustu polyžařských aktivit. Přímo v Lomnici se nachází několik restaurací a barů, přímo v hotelech pak nechybí ani sauny a bazény. Využít můžete také bobovou dráhu nebo si zkusit paragliding. V blízkosti tohoto lyžařského střediska se pak nacházejí i tři termální bazény a aquaparky a to konkrétně v Popradu (který je vzdálen 20 kilometrů), ve Vyšných Ružbachách (42 kilometrů) a poblíž Liptovského Mikuláše (60 kilometrů).

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Tatranská Lomnica nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 10 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 4 000 osob/hod 3 lanovky a 2 vleky. Tatranská Lomnica nabízí 4 km lehkých sjezdovek, 4 km středních sjezdovek a 2 km těžkých sjezdovek.

 

Slovensko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Poprad

Aktualizováno 13/03/2016 01:00přeháňkypřeháňky1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje