Garmisch - Zugspitze - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Garmisch-Partenkirchen je město a horské středisko v Bavorsku. V jeho blízkosti se nachází nejvyšší hora Německa - Zugspitze (2 961 m n.m.). Ga-Pa je nejznámější německé lyžařské středisko ležící v Bavorských Alpách, ve kterém se koná řada severských a alpských závodů Světového poháru v lyžování. A to obvykle na světově známé trati Kandahar, která se nachází za městem. Část jeho sjezdovek se ale nachází i na ledovci, pod vrcholem Zugspitze. Kromě ledovce (většinu sjezdovek nalezneme ve výšce nad 2 000 metrů, celkem 22 sjezdovek a 8 vleků) se přímo nad "Ga-Pa" nachází další 3 areály - Classic Gebiet (40 km tratí, 20 vleků a 3 menší oblasti propojené navzájem vleky Alpspitze, Kreuzeck a Hausberg), Wank (18 km tratí, 5 vleků a většina sjezdovek vede lesem) a menší Eckbauer Gebiet (3km tratí, jedna kabinka a sjezdovky). Navíc je pro lyžaře na severní straně Zugspitze k dispozici další 3 lyžařské areály: Ehrwald, Seefeld a Mittenwald, které jsou sdružené pod názvem Tiroler Zugspitze Arena. Na rozdíl od mnoha ostatních středisek ležících "mimo civilizaci" je Garmisch-Partenkirchen zároveň středně velké město (30 000 obyvatel), nabízející bohaté mimolyžařské vyžití.
Lyžařské středisko Garmisch - Zugspitze (oblast Alpy) se nachází ve vzdálenosti 498 km od Prahy a 635 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Garmisch - Zugspitze

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Garmisch - Zugspitze

Garmisch Partenkirchen je nejznámější lyžařský areál v Německu, který hostil i olympijské hry, mistrovství světa a většinu závodů Světového poháru. Vzhledem k tomu, že se město Garmisch nachází jen 90 km od Mnichova, může se stát místem vašeho lyžování i o víkendech, zejména při krásném počasí. Přilákat vás může i 53 lanovek a vleků a 45 značených sjezdovek ve čtyřech různých oblastí. Samotný Garmisch-Partenkirchen, nacházející se v Bavorsku v Ammergauerských Alpách, tvoří 4 celky: Hausberg, Kreuzeck, Alpspitze a Zugspitze. Přitom již samotný zvuk tohoto slova: Garmisch-Partenkirchen vyvolává v milovníkovi zimních sportů příjemné mravenčení a touhu vyrazit za bílými kulisami Alpspitze, Waxensteinu a Zugspitze. Původně oddělená městečka Garmisch a Partenkirchen se v roce 1936 spojila, aby vytvořila zázemí právě pro konání 4. zimních olympijských her, které zanesly tyto dvě malé obce definitivně do mapy lyžařského světa. Na tento sportovní svátek se navíc v roce 1978 navázalo i Mistrovství světa a tím popularita střediska dosáhla svého vrcholu. Na nejvyšší horu Německa - Zugspitze se dá dostat dvěma způsoby: vlakem Zugspitzbahn nebo lanovkou Eibsee-Seilbahn. Zde se vám pak otevře výhled jak na bavorskou stranu Alp, tak i na Tyrolsko. Také se lze odsud dostat i do Rakouska a to kabinkovou lanovkou Tiroler Zugspitzbahn. Na Zugspitze se pak nachází velký areál, který mimo jiné nabízí i snowboarding s překážkami, U-rampy a jedinečnou superpipe.

 

Atrakce střediska

Garmisch - Zugspitze, světoznámý zimní ráj s nespočetnými sportovními možnostmi, se nachází na úpatí nejvyšší hory Německa - Zuspitze. Většina sjezdovek se zde nachází mezi Hausbergem a Osterfelderkopfem a některé najdeme i v okolí Hexenkesselu na Kreuzecku, které mají střední stupeň obtížnosti. Výborné lyžařské schopnosti vyžaduje téměř 1 000 metrů dlouhý sjezd Kandaharu. K vrcholu werdenfelzerské zimní lyžařské sezóny patří i sjezdy širokých svahů Zugspitzplattu. Rekreační zimní středisko Garmisch-Partenkirchen leží v údolí Alp, obklopené jednak níže položenými svahy s překrásnými lesy a jednak vrcholky pohoří Wetterstein. Středisko v údolí řeky Loisach tak nabízí zcela ideální lyžařské podmínky. Na své si zde přijdou jak vyznavači náročného sjezdového lyžování, tak i běžkaři. Krom toho nabízí "Ga-Pa" také bruslařské dráhy, terény pro skialpinismus a další zimní sporty. Novoroční skoky na lyžích, sjezdovka Kandahar, dech beroucí Zugspitze a Partnachklamm a internacionální atmosféra... to vše je Garmisch-Partenkirchen! V tomto lyžařském regionu se navíc můžete sportovně vyžít hned v deseti lyžařských střediscích a dvou zemích okolo vrcholku Zugspitze. Jako již tradičně, velkou záruku sněhu slibuje Zugspitzplatt, kde si hned pod Zugspitze můžete zalyžovat na mnohých sjezdovkách. Zábavu, ale i napětí zažijete rovněž při sáňkování a při dalších bezva aktivitách volného času. Zřejmě i proto je Garmisch-Partenkirchen ten nejlepší v Německu. A důležitá připomínka pro naše turisty, v Česku známý název střediska "Ga-Pa" v Německu neexistuje (je to jakýsi český výmysl ze 60. nebo 70. let), tady prostě znají pouze a jen Garmisch-Partenkirchen.

Náročnost sjezdovek

Samotné lyžařské středisko Garmisch - Zugspitze nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 22 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 11 700 osob/hod 1 pozemní lanovka, 2 kabinkové lanovky, 1 sedačková lanovka a 8 pom. Garmisch - Zugspitze  nabízí 3 km lehkých sjezdovek a 19 km středních sjezdovek.

 

Německo

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Garmisch-Partenkirchen

Aktualizováno 13/03/2016 01:00přeháňkypřeháňky2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje