Špindlerův Mlýn - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Významné turistické středisko Špindlerův Mlýn leží v Krkonoších, v nadmořské výšce 575 - 1 555 m nad mořem. Nejvyšším bodem obce je Luční hora - druhá nejvyšší hora České republiky. Leží při soutoku řeky Labe a Svatopetrského potoka, který se nazývá také Dolský potok. Lyžařské středisko se nachází 140 km severně od Prahy. Hlavními lyžařskými areály střediska jsou areál Medvědín-Horní Mísečky v severozápadní části obce a areál Svatý Petr v jihovýchodní části obce. V areálu je zajištěno umělé zasněžování sjezdových tratí, noční lyžování je možné v obou areálech. Pro snowboardisty je připravena U-rampa. Skiareál Špindlerův Mlýn je nejvýznamnějším zimním střediskem v České republice. Každým rokem je také spolupořadatelem několika významných světových sportovních akcí, v zimní sezóně celý areál navštíví kolem 700 tisíc návštěvníků. Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 4 lanové dráhy, 11 lyžařských vleků a celkem 25 km sjezdových tratí. Další ski areály a lanovky v okolí: Lanovka Špindlerův Mlýn - Medvědín, Lanovka Špindlerův Mlýn - Pláně, Funpark Sněhulák, Ski areál Janova Hora, Skiareál Aldrov a Skiareál Benecko.
Lyžařské středisko Špindlerův mlýn (oblast Krkonoše) se nachází ve vzdálenosti 145 km od Prahy a 268 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Špindlerův Mlýn

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn je nejznámějším a také i nejnavštěvovanějším střediskem našich nejvyšších hor - Krkonoš. Ty jsou součástí pohoří Vysokých Sudetů, které se rozprostírají na rozhraní České republiky a Polska. Jejich nejvyšším vrcholkem je Sněžka, která se svými 1 600 m nadmořské výšky představuje zároveň i nejvyšší horu České republiky. Pro tento region jsou typické zejména pěkná horská jezírka a kamenité skalnaté vrcholky. Poblíž vrcholu Medvědín také pramení i řeka Labe, jedna z největších řek Evropy. Nejen Špindlerův mlýn, ale všechna střediska zimních sportů v Krkonošském Národním parku nabízejí vše, co je zapotřebí pro příjemně strávenou dovolenou na horách. Takže zde najdete dobře upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky, ale i nekonečně dlouhé běžecké stopy, které vedou po horských hřebenech a sedlech. Navíc počínaje nabídkou pestrého výběru z volnočasových aktivit a konče après ski, ve srovnání s tím tradičním rakouským, se Špindlerův Mlýn - srdce Krkonoš, nemusí vůbec za nic stydět. Mimořádné klimatické podmínky, nadmořská výška města a překrásná příroda tak nejen v létě, ale i v zimě celoročně uspokojí návštěvníky vyhledávající sport, turistiku a také i aktivní odpočinek.

 

Atrakce střediska

Špindlerův Mlýn, hlavní turistické středisko střední části Krkonoš, se nachází v nadmořské výšce 715 - 1 310 m, v malebném údolí řeky Labe, našich nejvyšších hor. Patří také mezi nejoblíbenější střediska zimních sportů, kam jezdí turisté ze všech koutů světa. Přispívá k tomu nejen jeho poloha, ale i jeho rozličné možnosti pro aktivní využití volného času a to ve všech ročních obdobích. Špindlerův Mlýn si také zachoval své zvláštní kouzlo - v neposlední řadě také proto, že se zde pravidelně konají kulturní slavnosti a udržují se tím tak místní zvyky. Obec byla původně malá vesnička na těžbu a zpracování dřeva, ale z tohoto obrazu dnes zbylo jen málo. Každý rok jsou tak místní obyvatelé přímo zaplaveni nadšenými fanoušky zimních sportů, kteří většinou míří na Svatý Petr a Medvědín. Lyžařský areál Špindlerův Mlýn se však skládá z několika dalších středisek: Svatý Petr - Hromovka, Medvědín, Horní Mísečky, lyžařské vleky Davidovka, Labská, Horal a Krakonoš. Skipas zakoupený na kterékoliv pokladně je pak možno využít na všech lanových drahách a také i lyžařských vlecích. K návštěvě střediska však také láká i přibližně 50 restaurací, barů a diskoték a to především svým večerním programem. Lyžařský areál, který se rozléhá na obou stranách střediska (Medvědín a Svatý Petr), má opravdu pro každého přichystaný ten "správný plácek". V lyžařské sezóně jezdí ve středisku i bezplatný skibus. Jsou zde 3 velkokapacitní parkoviště, jedno v centru obce a 2 u dolní stanice sedačkové lanovky na Medvědín.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Špindlerův mlýn (Svatý Petr) nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 12,1 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 10 100 osob/hod 3 lanovky a 5 vleků. Špindlerův mlýn (Svatý Petr) nabízí 3,2 km lehkých sjezdovek, 7,5 km středních sjezdovek a 1,4 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Liberec

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno2 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje