Sjezdovky a skipasy

lyzovani-bg-header-title.png
     

Sjezdovky Donovaly

 

Lyžařské tratě v Donovalech, které se nacházejí v nadmořské výšce 900 - 1 361 m nad mořem a mají celkovou délku 11 km, jsou vždy perfektně upravené (a zasněžované) pro lyžaře všech věkových kategorií. Připraveny jsou zde pro vás vynikající lyžařské podmínky se skvělými tratěmi na slalom, sjezd, či běžkování nebo stále atraktivnější snowboarding. Na Novou holu vyváží lyžaře šestisedačková lanovka, která je kombinovaná s osmisedačkovou kabinovou lanovkou. Z vrcholu pak po levé straně vedou dolů jen dvě sjezdovky: jedna podél vleku s pomou na hřebeni a druhá směrem dolů do údolí. Na Záhradišti pak čekají na lyžaře především modré sjezdovky, které jsou určené především pro méně zkušené lyžaře a rodiny s dětmi. Ty jsou obsluhované čytřsedačkovou lanovkou a dvěma souběžnými pomovými vleky. Na lyžích se můžete dopravit až do Liptovských Revúc, kde se nachází další lyžařské středisko se středně náročnými svahy. Milovníky snowboardingu potěší snowpark s množstvím překážek, terénních vln, skoků a railů. Tento park byl také i prvním snowparkem na Slovensku. Po lyžování si můžete ještě počkat na noční lyžování nebo si jít třeba zabruslit. Ubytování je možné v některém z hotelů, nachází se zde však i spousta apartmánů a chat. Středisko Donovaly je také propojeno s lyžařským střediskem Ružomberok - Malino Brdo. To však nabízí o poznání větší množství prudších tratí. Z údolí (od centrálního parkoviště) vede kabinka až do nadmořské výšky 960 m. Odtud až na vrcholek hory Malino Brodo vedou vleky a jedna lanovka. Všechny zde nacházející se sjezdovky jsou červené nebo černé. Výjimku tvoří jen 3,9 km dlouhá červeno-modrá trať 1b. Z výšky 900 m až k parkovišti je pak vytvořena sáňkařská dráha, která je dobrým zpestřením vaší lyžařské dovolené. Perličkou je zde IceCamp - alternativní objekt vybudovaný jen ze sněhu a ledu, sloužící pro outdoorové aktivity. Nabízí také i 16 lůžek k ubytování. Obě střediska jsou však dokonale připravena uspokojit všechny typy lyžařů - Donovaly i Ružomberok jednoduše po právu patří mezi slovenskou elitu.

(mapu kliknutím zvětšíte)

▬ Černá 1 km ▬ Červená 3 km ▬ Modrá 7 km ▬ Zelená 0 km
 

Zájezdy Donovaly

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Ceny skipasů Donovaly

 

Donovaly - ceník skipasů    Hlavní sezóna Vedlejší sezóna
 DospělíMládežDětiDospělíMládežDěti
1 den10,-10,-10,----
3 dny56,-45,-39,----
4 dny66,-53,-46,----
6 dnů79,-63,-55,----
7 dnů92,-73,50,-64,50,----

Ceny jsou v EUR. Ceny jsou pouze orientační. Pro aktuální ceny skipasů navštivte stránku Donovaly - ceník skipasů.

 

Donovaly - informace pro běžkaře


V okolí areálu se nachází více než 20 km lyžařských terénů upravených pro běžecké lyžování. Nejznámější a nejoblíbenější běžecké okruhy jsou Lambáda, Hurikán, Techno a Step - dlouhé 8, 12, 18 a 20 km.

 

TOP střediska

http://dovolena.travel.cz/image/image_gallery?img_id=222880&t=1394204105822
         
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Brezno

Aktualizováno 13/03/2016 03:30skoro jasnoskoro jasno5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje