Mariborsko Pohorje - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Ski Resort Mariborsko Pohorje je největší lyžařské středisko ve Slovinsku, které se nachází v pohoří Pohorje masivu, jižně od Mariboru. Areál se skládá ze tří částí: spodní část - Snow Stadium, střední část - Bolfenk a horní část - Areh. Středisko jako celek je dobře známé jako Mariborsko Pohorje a nabízí 41 km severně orientovaných sjezdovek, 27 km běžeckých tratí a nejdelší trať pro večerní lyžování. Nachází se v nadmořské výšce 1 375 m nad mořem a nabízí 5 lanovek, 16 vleků, gondolu, 19 sjezdovek a svahy v rozmezí od 325 m do 1 327 m nad mořem. Středisko Maribor - Pohorje je však nejvíce známé pro pořádání Světového poháru alpských závodů v obřím slalomu a slalomu "Golden Fox". Na hlavním hřebeni Pohorje se nachází také mnoho atraktivních turistických center: Mariborsko Pohorje, Ribniško Pohorje a Kope, které nabízejí širokou škálu sportovního vyžití jak v zimě, tak i v létě. Převýšení činí 1 002 m a nejdelší  sjezdovkou je Pohorska vzpenjača. Lyžaři všech věkových kategorií a úrovní dovedností prostě zbožňují Mariborsko Pohorje.
Lyžařské středisko Mariborsko Pohorje (Slovinsko) se nachází ve vzdálenosti 537 km od Prahy a 392 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Krvavec

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Mariborsko Pohorje

Na severovýchodních svazích Pohorje, pouhých 6 km od druhého největšího slovinského města Mariboru, se nachází největší lyžařské středisko ve Slovinsku - Mariborsko Pohorje. Je to velmi příjemné lyžařské středisko, které nabízí velmi pestré lyžování v atraktivní prázdninové destinaci. Lyžařský areál se nalézá na mírných svazích, kdo nejvyšší hora má 1 347 metrů. Mariborsko Pohorje je známý pro své bílé svahy, četné lyžařské trasy a turistické stezky s nádherným výhledem na Maribor a jeho okolí. Středisko, které se nachází v nadmořské výšce od 336 do 1 347 metrů, na ploše 220 ha, nabízí celkem 41 km krásných a dobře upravených lyžařských sjezdovek, které jsou pokryté sněhem od půlky prosince až do konce března. Vhodné jsou pro každého, od začínajících lyžařů a dětí, až po zkušené lyžaře a snowboardisty. K dispozici je i 27 km běžeckých tratí. Významné středisko Maribor Pohorje, které každoročně pořádá Světový pohár žen ve slalomu a obřím slalomu, je i nejvýše položeným ski centrem ve Slovinsku. A vzhledem k tomu, že se rozkládá na hoře Kanin, je zde zaručena kvalitní sněhová pokrývka až do jarního období. Pohoří Pohorje je nejvýchodnějším výběžkem Alp a geologicky jej řadíme mezi Jižní vápencové Alpy.

 

Atrakce střediska

Mariborsko Pohorje Ski Resort se nachází jižně od města Mariboru, v pohoří Pohorje Mariborsko & Areško. Lyžařský areál se skládá ze tří částí a je známé jako Mariborsko Pohorje. Nabízí ceůkem 41 km severně orientovaných sjezdovek, 27 km tratí pro běžecké lyžování a 10 km sjezdových tratí pro večerní lyžování. Středisko je také dobře známé pro hostování závodů "Golden Fox" - Světový pohár alpských závodů v obřím slalomu a slalomu žen. Ten poslední se zde konal koncem ledna v roce 2013. Areál se může také pochlubit několika atraktivními turistickými centery, které se nacházejí na hlavním hřebeni Pohorje, v nekonečném moři lesů. Jmenují se Mariborsko Pohorje, Ribniško Pohorje a Kope. Ty nabízejí širokou škálu sportovního vyžití a to jak v zimě, tak i v létě. Ačkoli turistická nabídka je obrovská, stále si Pohorje zachovává jeho přírodní krásy, četné botanické a kulturní zajímavá místa, stejně jako své etnologické zvláštnosti. Lyžaři všech věkových kategorií a úrovní dovedností prostě zbožňují Mariborsko Pohorje.

Náročnost sjezdovek

Lyžařský areál Mariborsko Pohorje nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 41 km sjezdovek, na které přepraví až 21 000 osob/hod 1 gondola, 5 lanových drah a 16 lyžařských vleků. Mariborsko Pohorje nabízí 21,5 km lehkých sjezdovek, 16 km středních sjezdovek a 3,5 km těžkých sjezdovek.

 

Slovinsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Murska Sobota

Aktualizováno 13/03/2016 01:00mrholenímrholení5 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje