St. Johann - Alpendorf - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Krajské město Johann im Pongau, nachází se v Salzachtal, hlavním údolí řeky Salzburg, okresu stejného jména, je významnou turistickou destinací. Známější je však pro své vynikající podmínky pro lyžování. Přibližně má 11 000 obyvatel a více "městský" vzhled. Toto je z části také proto, že turistika lyžování se v městě vyvinula později. Proto byl v St. Johann úspěšně vyvinut tzv. "Alpendorf" - ghetto hotelů, turistických zařízení a lyžařských středisek, odděleny od hlavního města. St. Johann-Alpendorf je součástí lyžařské oblasti Ski Amadé.
Lyžařské středisko St. Johann - Alpendorf (oblast Salzburg a okolí) se nachází ve vzdálenosti 440 km od Prahy a 495 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů St. Johann - Alpendorf

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko St. Johann - Alpendorf

Největší lyžařské středisko celého regionu St. Johann - Alpendorf (650 m - 1 850 m), ležící 55 km jižně od Salzburgu, je součástí dobře známé Skiwelt amadé. Jeho centrem je Johann im Pongau, které je spíše vnímáno jako rakouské maloměsto, než okouzlující, staromódní horská vesnice. Ostatní vesničky zimních sportů Plankenau a Alpendorf leží asi 3 km na jih. Centru vládne mohutná, již z dálky viditelná katedrála Pongauer Dom. Z centra také vedou vleky na horu Svatého Jana (1 200 m) - tato menší lyžařská oblast se doporučuje především rodinám. Z Alpendorfu, který je "rozsáhlým a samostatným prázdninovým ostrovem", vedou nejmodernější kabinové a sedačkové lanovky přímo do největší lyžařské oblasti Rakouska. Nejen v zimě, ale i v létě je díky své krásné a dopravně přístupné poloze uprostřed Salzburgské země St. Johann ideálním výchozím bodem pro výlety a prohlídky zajímavých míst a hezké turistické trasy mezi chalupami a pastvinami. Za návštěvu stojí také romantický Liechtensteinklamm.

 

Atrakce střediska

St. Johann - Alpendorf v Pongau je vlastní rekreační středisko, které skvěle doplňuje idylické městečko St Johann im Pongau. St. Johann se svou "alpskou vesničkou" Alpendorf je součástí Salzburg Sportwelt - rekreační oblasti v Rakousku. Okres St. Johann im Pongau, který hraničí s Korutany, Štýrskem a Horním Rakouskem a ve kterém najdete krásné údolí řeky Salzach, je obklopen pohořím Hochkönig (2 941 m) a Vysokými Taury (3 798 m). Ty vás okouzlí nejen příjemnou a romantickou atmosférou s tradičními vískami, ale i prvotřídními lyžařskými středisky s perfektními možnostmi sjezdového lyžování. Všichni fanoušci zimních sportů se tu mohou osobně přesvědčit, že St. Johann im Pingau je jedním z nejvýznamnějších středisek s možností přístupu k lyžařskému světu "Ski amadé". Jak už bylo řečeno, pomyslnou třešničkou na dortu je zde pověstná známá rokle "Liechtensteinklamm", která zdejšímu pohoří propůjčuje zcela jistě kus jedinečnosti. Na jihu regionu je zase návštěvy hodný Národní park Vysoké Taury, ve kterém objevíte opravdu jeden z nejkrásnějších přírodních světů Evropy. St Johann samo o sobě je velmi atraktivní a příjemné městečko, které si zachovalo svoji tradiční atmosféru a je zde dostatek příležitostí k zábavě pro velké množství lyžařů, kteří město navštíví každý rok. St. Johann im Pongau... to je ráj lyží a krásné přírody!

Náročnost sjezdovek

Samotná oblast St. Johann - Alpendorf nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkový počet 32 km sjezdovek. Na ně je dokáže přepravit 6 kotvových vleků, 6 sedačkových lanovek a 2 kabinkové lanovky. St. Johann - Alpendorf nabízí 8,5 km lehkých sjezdovek, 22 km středních sjezdovek a 1,5 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti St. Johann

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje