Courchevel - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Courchevel je název lyžařského střediska, nacházející ho se v obci Saint-Bon-Tarentaise ve francouzských Alpách, v údolí Tarentaise, Savoie, Rhone-Alpes. Je součástí Les Trois Vallées, největší propojené lyžařské oblasti na světě. Courchevel se také odkazuje na města Courchevel 1300 (Le Praz), Courchevel 1550, Courchevel 1650 (Moriond) a Courchevel 1850, které jsou pojmenované po své nadmořské výšce v metrech. Ty se nacházejí také na území obce Saint-Bon-Tarentaise. A právě v údolí Tarentaise najdete největší koncentraci světových lyžařských středisek na světě. Zde se také nacházejí i jeho "známější sousedé" Paradiski (Les Arcs, La Plagne) a Espace Killy (Val d'Isère a Tignes). Výběr oblasti Courchevel vám zajistí lyžování v jedné z nejrozsáhlejších a nejpůsobivějších lyžařských oblastí na světě: Tří údolí. Courchevel je ale "creme de la creme" ze středisek Les Trois Vallée. Také to byl jeden z prvních účelových lyžařských střediscích ve Francii. Lyžařské zájezdy do Courchevel jsou sice poměrně drahé, nicméně proč si nedopřát trochu luxusu v tomto 600 km ráji.
Lyžařské středisko Courchevel (oblast Savojsko) se nachází ve vzdálenosti 1 145 km od Prahy a 1 350 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Courchevel

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Courchevel

Les Trois Vallées se skládá ze čtyř známých francouzských lyžařských středisek. Nejznámější středisko v oblasti "Tří údolí" a zároveň i nejvýše položené lyžařské středisko Evropy je Val Thorens, s nejvyšším vrcholem Aiguille de Péclet (3 561 m. n. m.). Středisko Val Thorens je tedy právem označované za nejsportovnější a nejmezinárodnější oblast francouzských Alp, které disponuje nejen celou řadou náročných sjezdů, ale i výběrem pro méně zkušené lyžaře a snowboardisty. Lyžařské středisko Les Ménuires, s dominujícím vrcholem Pointe de la Masse, se nachází ve stejném údolí a i jeho vysoká nadmořská výška a velmi dobrý systém umělého zasněžování jsou zárukou dostatečné sněhové pokrývky po celou zimní sezónu. Nejstarší část celé oblasti Trois Vallées, a také nejluxusnější, je bezesporu lyžařské středisko Courchevel, které leží v posledním a nejvzdálenějším samostatném údolí, přímo pod vrcholkem Roc Merlet. Středisko je rozděleno do čtyř výškových úrovní - Courchevel 1300, Courchevel 1550, Courchevel 1650 a Courchevel 1850, které jsou navzájem propojeny nejen lanovkami, ale i skvěle fungující sítí skibusů. Již tradičními jeho lákadly jsou nejdelší sjezdovka La Saulire o celkové délce 7 km a převýšením 1 438 m a nejtěžší sjezdová trať Couloir Emile Allais, s převýšením 300 m. Posledním ze středisek Les Trois Vallées je Méribel, které díky své prostřední poloze je označováno za srdce oblasti Les Trois Vallées. V jeho těsné blízkosti, ale ve vyšší nadmořské výšce, se pak nachází slavný a špičkový skiareál Mottaret. Toto lyžařské centrum se pak skládá ze tří částí v různých výškových úrovních - Méribel Village 1400, Méribel 1450 a Méribel-Mottaret 1750. Středisko Méribel nabízí také jako zajímavost to, že je propojeno dlouhou kabinkovou lanovkou s lázeňským městem Brides-les-Bains. Při dobrých sněhových podmínkách je také možný sjezd na lyžích z Méribelu až do Brides-les-Bains. Výhodou této oblasti je také umístění sjezdovek jak na východních, tak na i na západních svazích, s možností lyžování na slunci během celého dne.

 

Atrakce střediska

Městečko Courchevel se nachází v regionu Savoie a spadá do lyžařského rezortu Trois Vallées. Dohromady se rozkládá v pěti nadmořských výškách (1 100 m, 1 300 m, 1 550 m, 1 650 m a 1 850 m), podle nichž jsou pojmenovány jeho jednotlivé části. Ty propojuje nejen autobusová, ale i lanovková doprava a přepravní časy jsou vskutku minimální. Celá oblast nabízí sjezdovky, které dosahují celkové délky 160 km a zahrnují všechny úrovně obtížnosti. O dokonalou kvalitu sněhu se stará celkem 563 sněhových děl a oblast je vnímána jako ideální místo pro všechny typy zimních sportů. Potřebám začátečníků budou zcela jistě vyhovovat "ZEN zóny", které zohledňují především jejich bezpečnost. Velmi zajímavou atrakcí, kterou můžete v lyžařském středisku Courchevel vyzkoušet je i "Stop zóna", která dokonale prověří vaše lyžařské dovednosti. Děti jistě zaujme "indiánská sjezdovka", která nabízí širokou nabídku aktivit... od hledání Šedého vlka, až po objevování indiánských rituálů. Na zkušené lyžaře a náročné sportovce je připravena snowcrossová trať a railpark, který by měl pomalu, ale jistě nahradit dřívější snowpark.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Courchevel nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 160 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 72 100 osob/hod 10 gondol, 19 sedačkových lanovek a 34 pom. Courchevel nabízí 98 km lehkých sjezdovek, 48 km středních sjezdovek a 14 km těžkých sjezdovek.

 

Francie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bourg-Saint-Maurice

Aktualizováno 13/03/2016 01:53většinou zamračenovětšinou zamračeno7 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje