Rokytnice nad Jizerou - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Rokytnice nad Jizerou se nachází v západní části Krkonoš, v údolí pod hřebeny Studenova a Kotle. Díky svým rozmanitým terénům je vhodná pro začátečníky, ale své tratě si zde najdou i nejnáročnější lyžaři a to jak na pláních, tak i rozsáhlých upravovaných sjezdovkách. V půjčovnách a skiservisech je pro vás připraven široký výběr lyžařského i snowboardového vybavení. Začátečníci mohou využít nabídky kurzů v lyžařských školách. Perfektně upravené běžecké tratě či sjezdovky se v případě nedostatku sněhu uměle zasněžují sněžnými děly. Na sjezdaře v lyžařských střediscích Rokytnice nad Jizerou čeká na tři desítky vleků a dvě čtyřsedačkové lanovky. Lanová dráha Lysá hora je druhou nejdelší v České republice. Běžkařům doporučujeme vyzkoušet běžecké trasy v areálech U kapličky a Pod Dvoračkami. Nelyžující návštěvník může zkusit snowtubing - velmi zábavné sjíždění na nafukovacích člunech v uměle vybudovaném sněhovém koridoru. Skiareál Rokytnice nad Jizerou je největším střediskem v západní části Krkonoš. Tvoří ji 2 hlavní areály pro sjezdové lyžování: Lysá hora - Horní Domky a Studenov.
Lyžařské středisko Rokytnice nad Jizerou (oblast Krkonoše) se nachází ve vzdálenosti 132 km od Prahy a 329 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Rokytnice nad Jizerou

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Rokytnice nad Jizerou

Útulné středisko zimních sportů - Rokytnice nad Jizerou, se nachází v krásném zalesněném prostředí, asi 7 kilometrů od Harrachova, v nejzápadnější části českých Krkonoš. Lyžařské středisko je velmi vhodné pro rodiny s dětmi, ale méně zajímavé pro pokročilé a zkušené lyžaře. V celé lyžařské oblasti si však můžete užívat celkem ve třech lyžařských areálech: Horní Domky, Studenov a Modrá Hvězda. Nejvšestrannější oblastí je bezesporu Horní Domky, začátečníci si zase oblíbili areál Studenov, kde se mohou cvičit na přístupných svazích co hrdlo ráčí. Horské městečko nejvyšších hor České republiky, s kouzelnou dominantou Lysé hory a Kotle, celkem zahrnuje čtyři malebné části: Horní a Dolní Rokytnice, Františkov a Hleďsebe. Toto nejen turistické, ale i sportovní centrum nabízí kromě nádherné přírody i širokou nabídku pro aktivní, ale i pasivní dovolenou. Na milovníky lyžování zde čekají perfektně upravené sjezdovky a běžecké tratě, které jsou v případě nedostatku sněhu uměle zasněžovány sněžnými děly. Kompletní péči zajišťují skiservisy jak sjezdových lyžích, tak i běžek, samozřejmostí jsou dále půjčovny lyží a snowboardů. O lyžařské znalosti zájemců se velmi ochotně postarají lyžařští instruktoři v různých lyžařských školách. Přímo do lyžařského centra také zajíždí speciální SKIBUS, upravený pro lyžaře. V lyžařských střediscích Rokytnice nad Jizerou čeká na lyžaře celkem 28 vleků a čtyřsedačková lanovka, která vede až na vrchol Lysé hory. Lanová dráha Horní Domky, která měří 2 198 m, je druhou nejdelší v České republice.

 

Atrakce střediska

Lyžařské středisko Rokytnice nad Jizerou patří k našim největším lyžařským areálům a neoblíbenějším destinacím milovníků zimních sportů v celé České republice. Městečko samotné se nachází mezi Čertovou (1 022 m) a Lysou horou (1 344 m) a vhodné lyžařské tratě zde najdou jak zdatní a zkušení lyžaři, tak i úplní začátečníci. Je to dáno zejména množstvím jednotlivých skiareálů, které se v katastru obce nacházejí. Lyžařská střediska však bohužel nejsou navzájem nijak propojena, chcete-li si proto Rokytnici nad Jizerou dostatečně užít se vším, co nabízí, doporučujeme proto si nekupovat týdenní permanentku, ale každý den vyzkoušet jiné ze zdejších středisek. Přímo v Rokytnici se u dolní stanice vleků nachází parkoviště pro osobní auta a autobusy, dále zde však najdete i tři další parkoviště. Z dvou z nich přepravuje lyžaře přímo do areálu Skibus. Do Rokytnice se dostanete autobusem také přímo z Prahy, Hradce Králové, Brna, Ústí nad Labem, Liberce, Kolína, Jičína, Mladé Boleslavi nebo Vrchlabí a cestovat lze i též vlakem. A to směrem na Starou Paku, Martinice v Krkonoších a pak na Rokytnici nad Jizerou. V ostatních měsících nabízí také Rokytnice nad Jizerou i kvalitní turistické vyžití, k mání je síť značených turistických tras pro pěší procházky nebo i cykloturistiku. V blízkosti se nacházejí Huťský vodopád, Studenov, Rezek, Dvoračky, pramen Labe nebo i magická panoramata z hřebenů našich nejvyšších hor.

Náročnost sjezdovek

Lyžařský areál Rokytnice nad Jizerou nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 15,9 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 16 700 osob/hod 2 lanovky a 28 vleků. Rokytnice nad Jizerou nabízí 9,9 km lehkých sjezdovek, 4,7 km středních sjezdovek a 1,3 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti

Aktualizováno °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje