Sjezdovky a skipasy

lyzovani-bg-header-title.png
     

Sjezdovky Lysá hora

 

Již ve starých listinách v roce 1261 se objevuje, že se k samotnému vrcholu, mimo jiné kdysi zvanému také Gigula, vázaly různé pověsti, později i převážila snaha o postavení české turistické chaty na vrcholu. Také v současné době má Lysá hora pro mnoho návštěvníků a turistů svůj neopakovatelný, někdy až kultovní význam. Nejvýznamnější nebo spíše nejvyužívanější mají svůj počátek na Ostravici, v Malenovicích, Krásné a na Visalajích. Na úpatí Lysé hory se pak také nachází ve výšce 640 m nad mořem lyžařský areál Zlatník - Fela, který nabízí dva vleky, oba o délce 360 metrů a s převýšením 104 metrů. Tento areál je velmi oblíben pro svou rozmanitost, takže si tu bezpečně zalyžují jak začínající, tak i pokročilí lyžaři. Zdejší tratě jsou pravidelně upravovány a v současné době se v areálu podařilo vybudovat moderní sociální zařízení, bufet a parkoviště. Středisko také nabízí lyžařům drobné opravy výstroje. Návštěvníci areálu se také mohou přihlásit do nedaleké lyžařské a snowboardové školy, je zde také možnost zapůjčit si nutné lyžařské vybavení. Na své si samozřejmě přijdou i snowboardisté. Areál se nachází 24 km od Frýdku - Místku, ve směru na Visalaje. Motorizovaní návštěvníci ze směru Frýdlant n. O. pokračují přes Lubno, Krásnou a v Raškovicích odbočí na Visalaje, návštěvníci od Frýdku - Místku přijíždějí po trase Dobrá, Raškovice, Krásná - Mohelnice, směr Visalaje až na Zlatník. K dispozici je zde parkoviště pro asi 100 aut. Odtud se pak samotný areál nachází ve vzdálenosti 300 m, jen upozorňujeme, že bezprostředně v areálu jsou už parkovací možnosti omezené.

(mapu kliknutím zvětšíte)

▬ Černá 1,3 km ▬ Červená 0 km ▬ Modrá 0,3 km ▬ Zelená 0 km
 

Zájezdy Lysá hora

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Ceny skipasů Lysá hora

 

Lysá hora - ceník skipasů    Hlavní sezóna Vedlejší sezóna
 DospělíMládežDětiDospělíMládežDěti
1 den------
3 dny------
4 dny------
6 dnů------
7 dnů------

Ceny jsou v Kč. Ceny jsou pouze orientační. Pro aktuální ceny skipasů navštivte stránku Lysá hora - ceník skipasů.

 

Lysá hora - informace pro běžkaře


Lysou horu, nejvyšší horu moravskoslezských Beskyd, lze na běžkách zdolat z více směrů. Nejvíce frekventovaná je však trasa, která začíná na parkovišti v Krásné - Papežov.

LYSOHORSKÁ MAGISTRÁLA - trasa 1A: Trasa začíná na Krásné - Papežov, kam můžete přijet autobusem nebo i vlastním automobilem. Zaparkovat můžete na placeném parkovišti. Běžecká trasa je pravidelně upravována a kopíruje až na vrchol Lysé hory příjezdovou komunikaci. Trasa Papežov - Lysá hora měří celkem 8 827 m a nabízí převýšení okolo 800 m.
LYSOHORSKÁ MAGISTRÁLA -trasa 1B: Běžecká trasa začíná na Albínově náměstí nad Dřevjankou, u Zbuja. Vede úbočím Lysé hory okolo mohyly Ivančena, kde navazuje na trasu 1A. Běžecká trasa je také pravidelně upravována. Trasa Albínovo náměstí - Lysá hora měří 12 673m, s převýšením okolo 700 m.

 

TOP střediska

http://dovolena.travel.cz/image/image_gallery?img_id=222880&t=1394204105822
         
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Lysa Hora

Aktualizováno 13/03/2016 01:00mrholenímrholení3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje