Ischgl - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Vesnička Ischgl (1 377 m) se nachází v údolí Paznaun v Tyrolsku, na rakouské straně jedné z největších světových lyžařských oblastí. Její lyžařský areál Silvretta Arena Samnaun-Ischgl je totiž spojen s lyžařským střediskem Samnaun (Švýcarsko). Společně tato lyžařská oblast patří mezi největší lyžařská střediska v Alpách. Samotná obec má přístup k lyžařské oblasti v podobě tří lanových drah: Pardatschgratbahn, Fimbabahn a Silvrettabahn. Ischgl je znám (a někdy i kritizován) pro své živé popové koncerty, oslavující konec roční lyžařské sezóny (Tina Turner, Elton John, Mariah Carey, Pussycat Dolls, Jon Bon Jovi...). Obec také navštívili Paris Hilton nebo Naomi Campbell.
Lyžařské středisko Ischgl (oblast Tyroly) se nachází ve vzdálenosti 647 km od Prahy a 709 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Ischgl

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Ischgl

Ischgl, ležící v západním Tyrolsku na hranicích se Švýcarskem, tvoří společně se švýcarskou bezcelní zónou Samnaun jednu z nejlepších a také nejluxusnějších lyžařských oblastí, známou jako Silvretta Arena. Součástí lyžařského střediska je však i Paznauntal, který se rozléhá podél hustě zalesněných horských svahů pohoří Silvretta. Oblast Silvapark nabízí svým lyžařům, snowboardistům, ale i běžkařům naprosto skvělé sněhové podmínky. Navíc sjezdovky a tratě lyžařské oblasti v Paznauntalu jsou svou šířkou dobře známé i za hranicemi Rakouska. Na své si zde přijdou zejména rodiny s malými dětmi, ale i příznivci sjezdového lyžování, freestyle lyžaři a snowboardisti nebudou zklamáni. Ischgl je totiž jedno z nejmodernějších lyžařských středisek oblasti Silvretta Arena. Zdejší vleky vás navíc pohodlně a hlavně bez čekání převezou i z části náročným sjezdovkám. Zdejší kombinace pestré a zajímavé zimní dovolené a bujarého après ski činí z lyžařského areálu Ischgl - Paznauntal opravdu jedinečné místo. A vzhledem k tomu, že zcela jistě i večerní programy splní každé vaše přání, bude pro vás návštěva Ischglu skutečným zážitkem!

 

Atrakce střediska

Lyžařský region Ischgl, který se rozprostírá na horských úbočích nad stejnojmennou tyrolskou vesnicí a leží v nadmořské výšce 1 377 metrů nad mořem uprostřed nádherných hor masivu Silvretta, můžeme rozdělit na dvě odlišné oblasti: exkluzivní a živý Ischgl a klidnější Paznauntal. Ischgl je proslavený svými neomezenými lyžařskými možnostmi, ale i lyžařským hraničním přechodem v průsmyku Idjoch. Při návštěvě tohoto lyžařského areálu se jeho návštěvníci mohou ubytovat jak v rakouském městečku Ischgl (nebo v sousedním a levnějším středisku Paznauntal), tak i ve švýcarském Samnaunu. Všechna střediska oblasti Ischgl jsou propojena skibusy. Nutno také zdůraznit, že snad žádné alpské lyžařské středisko neprodělalo v posledních letech tak bouřlivý vývoj - od malé vesničky, až po obrovský a perfektně vybavený lyžařský areál. V obci Ischgl je dokonce možné parkovat ve velkých podzemních garážích a rozsáhlých parkovištích pod spodními stanicemi lanovky. V oblsti Ischgl je nabídka aprés-ski velmi bohatá, cenově je však středisko poněkud náročnější. Lyžaři, kteří upřednostňují spíše klidnější střediska, je tak ideálním místem údolí Paznauntal, se svými areály Kappl, See a Galtür. Zatímco Ischgl je tedy vhodný pro lyžařské nadšence, klidnější Kappl je příjemné místo pro rodiny s dětmi.

Náročnost sjezdovek

Celá oblast Ischgl + Paznauntal nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 331 km sjezdovek. Až 122 000 osob/hod zde dokáží přepravit 3 pozemní lanovky, 5 kabinkových lanovek, 33 sedačkových lanovek a 25 pomy. Oblast Ischgl + Paznauntal nabízí 70 km lehkých sjezdovek, 188 km středních sjezdovek a 73 km těžkých sjezdovek.
Samotný Ischgl pak nabízí celkem 218 km sjezdovek, z toho je 38 km lehkých sjezdovek, 132 km středních sjezdovek a 48 km těžkých sjezdovek. Až 84 800 osob/hod zde přepraví 3 pozemní lanovky, 2 kabinkové lanovky, 25 sedačkových lanovek a 11 pom.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Ischgl

Aktualizováno 13/03/2016 00:54skoro jasnoskoro jasno0 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje