Tauplitz - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Tauplitz je tradiční rakouský resort, který v současné době nejvíce těží z nedávné modernizace. Nachází se 1,5 hodiny jihovýchodně od Salcburku a 1,5 hodiny jihozápadně od letiště Linz. lyžařské středisko je sice menší, ale má pověst s dostatkem se nacházejících vleků. Tauplitz zaujímá druhé místo pomyslné tabulky množství sněhu, s průměrem více než 4 metry. Lyžařská oblast Tauplitz / Bad Mitterndorf je prostě: Mnohem více, než jen hora na lyžování... Oblast se nachází převážně v alpské krajině, většinou nad hranicí lesů. Přírodně tvarované sjezdovky splňují všechna přání lyžařů a nabízejí dostatek volnosti pohybu pro vychutnání si ostrých carvingových sjezdů. Tato horská lyžařská oblast sahá až do výšky 1 965 m.
Lyžařské středisko Tauplitz (oblast Štýrsko) se nachází ve vzdálenosti 376 km od Prahy a 388 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Tauplitz

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Tauplitz

Městečko Tauplitz (843 m - 1 965 m) se rozprostírá v oblasti takzvané Solné komory (Salzkammergut), mezi masivy Totes Gebirge, Dachstein a Grimming. Solná komora je jedna z nejstarších lyžařských oblastí Štýrska a právě zde se rozprostírá i jedinečné lyžařské centrum se šarmem a duchem, moderní a zároveň tradiční zimní středisko Rakouska - lyžařský areál Tauplitz. Velkou výhodou střediska je jeho každoroční modernizace. Jelikož hory, v nichž se lyžařské středisko nachází, sahají již do zmiňované výšky, nabízí tedy i spoustu přírodního sněhu a tím pádem i volné prostoru pro úchvatné sjezdy v hlubokém sněhu. Díky této jeho příznivé poloze se Tauplitz považuje za jednu z alpských oblastí, kde je opravdu nejvíce zajištěn dostatek přírodního sněhu (záznamy dokládají výšku sněhu až 5 m a ještě v březnu zde leží více než 3 m sněhu). Díky tomu si tak může dovolit nabídnout dobře upravované sjezdovky všech stupňů obtížnosti. A nabídnout má i co také běžkařům a všem turistům. V oblasti se nachází i tréninkový tábor běžkařů světového poháru. Jen pro zajímavost, ve zdejším táboru trénovala např. i Kateřina Neumannová.

 

Atrakce střediska

Klidná a autentická rakouská obec, s unikátním ubytováním nad pěší oblastí Alm, ideální výchozí bod pro výlety a lyžařské túry v oblasti Mrtvých hor a krásné turistické a běžecké oblasti v celém okolí... tak to je městečko Tauplitz, opatrně skryté v masivním pohoří východních Alp. Nachází se na rovném louce na úpatí dvou kopců, ale věřte, že budete ohromeni jeho nádherou. Stále zde totiž ještě vládne příroda a proto v této obci nejsou ani auta vítána. Tady se prostě musíte spolehnout na psy a sněžné saně. Vzhledem k tomu, že se lyžařské středisko Tauplitz nachází v nadmořské výšce mezi 900 až 2 000 metrů, splní přání jakéhokoliv lyžaře. I cross-country lyžování a pěší turistika stojí rozhodně v této kouzelné krajině za námahu. Středisko disponuje sjezdovkami, která splňují každý požadavek a každý stupeň obtížnosti. K dispozici je 7 km dlouhý, uměle zasněžovaný sjezd z náhorní plošiny směrem do údolí (s převýšením přes 800 m) a sjezdová trať Ramsanger (s délkou 2 km a převýšením 400 m), které potěší zejména zkušené lyžaře. Panenské svahy v okolí Schneiderkogelu, Loserfensteru a Augstsee zase vybízející freestylisty k jízdě v hlubokém sněhu a nebo boulích. Ve středisku nechybí ani snowboardový park s několika jumpy, ale i slidy pro začínající snowboardisty. V roce 2010 byla také uvedena do provozu nová 8 místná kabinka Mitterstein, která poskytuje spojení z Bad Mitterndorfu. Oblíbeným místem pro relaxaci jsou nové lázně Grimmingtherme v Bad Mitterndorfu, případně i nedaleké termální lázně Bad Aussee. Za podívanou stojí zcela jistě i návštěva místního unikátního solného dolu z 18. století.  

Náročnost sjezdovek

Celá lyžařská oblast Tauplitz (Altaussee) nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 61 km sjezdovek, na které přepraví až 32 000 osob/hod 1 kabinková lanovka, 8 sedačkových lanovek a 18 pom. Tauplitz (Altaussee) nabízí 25 km lehkých sjezdovek, 28 km středních sjezdovek a 8 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bad Mitterndorf

Aktualizováno 13/03/2016 03:002 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje