Herlíkovice - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Nově zmodernizovaný skiareál Herlíkovice, který leží v Krkonoších (3 km od města Vrchlabí), patří mezi nejnavštěvovanější skiareály v Čechách. Moderní dopravní zařízení a kvalita nabízených doprovodných služeb ve skiareálu jsou na vysoké úrovni, velký důraz je taktéž kladen na bezpečnostní prvky. Herlíkovice nabízejí dvě čtyřsedačkové lanové dráhy a pět vleků. Areál nabízí 12 sjezdových tratí s převýšením z 540 m n. m. až do 1 019 m n. m. Sjezdové tratě různých obtížností čítají přes 11 km kvalitního povrchu a jsou určeny jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. Úpravy všech sjezdových tratí jsou prováděny pravidelně před denním i večerním lyžováním. Nutno ale dodat, že 93% délky sjezdovek je uměle zasněžováno. Další příjemným zážitkem v areálu je snowpark, který je denně udržován rolbou. Na své si přijdou také milovníci večerního lyžování, využít mohou 3 km osvětlených sjezdovek. Součástí areálu je i lyžařská škola pro dospělé a školka určená nejmenším lyžařům. Součástí areálu je také Dětský park, který je otevřený denně od 9:00 hod do 16:00 hod. Zcela jistě potěší i 21 m dlouhý pohyblivý koberec, pro maximální pohodlí při přepravě na svah.
Lyžařské středisko Herlíkovice (oblast Krkonoše) se nachází ve vzdálenosti 135 km od Prahy a 258 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Herlíkovice

OdDníKamDop.Str.Cena
 
         

Lyžařské středisko Herlíkovice

Lyžařský skiareál Herlíkovice zaujímá zcela jistě přední místo na českém trhu. Nejen, že je areál nově zmodernizovaný, ale na vysoké úrovni jsou i moderní dopravní zařízení a kvalita nabízených doprovodných služeb. Velký důraz je také kladen na bezpečnostní prvky v celém lyžařském areálu. Herlíkovice nabízí celkem 12 sjezdových tratí, s převýšením od 540 m až do 1 019 m, o celkové délce 11,4 km, které jsou určeny nejen pro začátečníky, ale i pro středně pokročilé a náročné lyžaře. Lyžařský areál nabízí také speciálně přizpůsobené tratě pro výuku dětí a začínajících lyžařů. Moderní zasněžovací technika zabezpečuje celkem 93% tratí a tím zaručuje nejen kvalitní sněhovou pokrývku, ale především i dlouhou zimní sezónu. Úpravy všech sjezdových tratí jsou prováděny pravidelně a to jak před denním, tak i večerním lyžováním. Netřeba zdůrazňovat, že rolby na úpravu sjezdovek jsou nejnovějších typů a dosahují mimořádných výkonů. Ve středisku je špičkově vybaven snowpark, který jistě uspokojí i náročnější snowboardisty. Pro dosažení maximální bezpečnosti je snowpark pravidelně upravován. K dispozici je vám přímo v areálu také i lyžařská škola, dvě půjčovna lyží a snowboardů a nechybí ani jejich servis. Jeho součástí je také Dětský park, který je otevřený denně od 9:00 do 16:00 hod a nabízí například 21 metrů dlouhý pohyblivý koberec (který zabezpečí vaše maximální pohodlí při přepravě na svah), lyžařský kolotoč pro začínající lyžaře, ale i 50 metrů dlouhý provazový vlek pro zkušenější lyžaře. Naše nejmenší zcela jistě potěší dráha pro sjezd v nafukovacích duších, pohádkové a zvířecí slalomové dráhy nebo dětský koutek s vyhřívanou hernou.

 

Atrakce střediska

V nadmořské výšce 1 031 metrů nad mořem, ve střední části Krkonoš (asi 1,5 kilometru od Benecka), se nachází vrch Žalý. Právě na jeho svazích se rozprostírá lyžařský skiareál Herlíkovice - Bubákov, který se stává velmi oblíbeným cílem lyžařů všech kategorií. Vyjímkou samozřejmě nejsou ani rodiny s dětmi. Na jeho vrcholu byla také postavena rozhledna, z níž je při dobré viditelnosti vskutku nádherný výhled na Krkonoše a okolí. Přesněji řečeno, lyžařský areál Herlíkovice se nachází mezi městy Vrchlabí a Špindlerův mlýn. V poslední době prošlo středisko velkým rozšířením a bylo také nově zmodernizováno. Proto je dnes lyžařům a snowboardistům k dispozici kolem 11 km tratí, které jsou pravidelně zasněžovány. Lyžuje se na východním svahu kopce Žalý, na jeho vrchol vede nová čtyřsedačková lanovka. K dispozici jsou lyžařům dvě sjezdové tratě, modrá o celkové délce 1 450 metrů a červená, měřící 1 550 metrů - obě však s převýšením 410 metrů. Hned vedle lyžařského areálu Herlkovice se nachází lyžařský areál Bubákov. Zde najdeme jen několik kratších sjezdovek, které jsou obsluhovány čtyřsedačkou a několika kratšími vleky. Areál Herlíkovice je určen především zdatnějším lyžařům, pro děti a méně zkušené lyžaře je ideální právě areál Bubákov. Provozní doba je od 8:30 do 16:00 hodin, večerní lyžování se pak koná od 18:00 do 21:00 hodin. Areál nabízí možnost využít půjčovny a také i servisu lyžařského vybavení.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Herlíkovice nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 11,4 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 7 300 osob/hod 2 lanovky a 5 vleků. Herlíkovice nabízí 5,9 km lehkých sjezdovek, 5 km středních sjezdovek a 0,5 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Trutnov

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje