Herlíkovice - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Nově zmodernizovaný skiareál Herlíkovice, který leží v Krkonoších (3 km od města Vrchlabí), patří mezi nejnavštěvovanější skiareály v Čechách. Moderní dopravní zařízení a kvalita nabízených doprovodných služeb ve skiareálu jsou na vysoké úrovni, velký důraz je taktéž kladen na bezpečnostní prvky. Herlíkovice nabízejí dvě čtyřsedačkové lanové dráhy a pět vleků. Areál nabízí 12 sjezdových tratí s převýšením z 540 m n. m. až do 1 019 m n. m. Sjezdové tratě různých obtížností čítají přes 11 km kvalitního povrchu a jsou určeny jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. Úpravy všech sjezdových tratí jsou prováděny pravidelně před denním i večerním lyžováním. Nutno ale dodat, že 93% délky sjezdovek je uměle zasněžováno. Další příjemným zážitkem v areálu je snowpark, který je denně udržován rolbou. Na své si přijdou také milovníci večerního lyžování, využít mohou 3 km osvětlených sjezdovek. Součástí areálu je i lyžařská škola pro dospělé a školka určená nejmenším lyžařům. Součástí areálu je také Dětský park, který je otevřený denně od 9:00 hod do 16:00 hod. Zcela jistě potěší i 21 m dlouhý pohyblivý koberec, pro maximální pohodlí při přepravě na svah.
Lyžařské středisko Herlíkovice (oblast Krkonoše) se nachází ve vzdálenosti 135 km od Prahy a 258 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Herlíkovice

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Herlíkovice

Lyžařský skiareál Herlíkovice zaujímá zcela jistě přední místo na českém trhu. Nejen, že je areál nově zmodernizovaný, ale na vysoké úrovni jsou i moderní dopravní zařízení a kvalita nabízených doprovodných služeb. Velký důraz je také kladen na bezpečnostní prvky v celém lyžařském areálu. Herlíkovice nabízí celkem 12 sjezdových tratí, s převýšením od 540 m až do 1 019 m, o celkové délce 11,4 km, které jsou určeny nejen pro začátečníky, ale i pro středně pokročilé a náročné lyžaře. Lyžařský areál nabízí také speciálně přizpůsobené tratě pro výuku dětí a začínajících lyžařů. Moderní zasněžovací technika zabezpečuje celkem 93% tratí a tím zaručuje nejen kvalitní sněhovou pokrývku, ale především i dlouhou zimní sezónu. Úpravy všech sjezdových tratí jsou prováděny pravidelně a to jak před denním, tak i večerním lyžováním. Netřeba zdůrazňovat, že rolby na úpravu sjezdovek jsou nejnovějších typů a dosahují mimořádných výkonů. Ve středisku je špičkově vybaven snowpark, který jistě uspokojí i náročnější snowboardisty. Pro dosažení maximální bezpečnosti je snowpark pravidelně upravován. K dispozici je vám přímo v areálu také i lyžařská škola, dvě půjčovna lyží a snowboardů a nechybí ani jejich servis. Jeho součástí je také Dětský park, který je otevřený denně od 9:00 do 16:00 hod a nabízí například 21 metrů dlouhý pohyblivý koberec (který zabezpečí vaše maximální pohodlí při přepravě na svah), lyžařský kolotoč pro začínající lyžaře, ale i 50 metrů dlouhý provazový vlek pro zkušenější lyžaře. Naše nejmenší zcela jistě potěší dráha pro sjezd v nafukovacích duších, pohádkové a zvířecí slalomové dráhy nebo dětský koutek s vyhřívanou hernou.

 

Atrakce střediska

V nadmořské výšce 1 031 metrů nad mořem, ve střední části Krkonoš (asi 1,5 kilometru od Benecka), se nachází vrch Žalý. Právě na jeho svazích se rozprostírá lyžařský skiareál Herlíkovice - Bubákov, který se stává velmi oblíbeným cílem lyžařů všech kategorií. Vyjímkou samozřejmě nejsou ani rodiny s dětmi. Na jeho vrcholu byla také postavena rozhledna, z níž je při dobré viditelnosti vskutku nádherný výhled na Krkonoše a okolí. Přesněji řečeno, lyžařský areál Herlíkovice se nachází mezi městy Vrchlabí a Špindlerův mlýn. V poslední době prošlo středisko velkým rozšířením a bylo také nově zmodernizováno. Proto je dnes lyžařům a snowboardistům k dispozici kolem 11 km tratí, které jsou pravidelně zasněžovány. Lyžuje se na východním svahu kopce Žalý, na jeho vrchol vede nová čtyřsedačková lanovka. K dispozici jsou lyžařům dvě sjezdové tratě, modrá o celkové délce 1 450 metrů a červená, měřící 1 550 metrů - obě však s převýšením 410 metrů. Hned vedle lyžařského areálu Herlkovice se nachází lyžařský areál Bubákov. Zde najdeme jen několik kratších sjezdovek, které jsou obsluhovány čtyřsedačkou a několika kratšími vleky. Areál Herlíkovice je určen především zdatnějším lyžařům, pro děti a méně zkušené lyžaře je ideální právě areál Bubákov. Provozní doba je od 8:30 do 16:00 hodin, večerní lyžování se pak koná od 18:00 do 21:00 hodin. Areál nabízí možnost využít půjčovny a také i servisu lyžařského vybavení.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Herlíkovice nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 11,4 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 7 300 osob/hod 2 lanovky a 5 vleků. Herlíkovice nabízí 5,9 km lehkých sjezdovek, 5 km středních sjezdovek a 0,5 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Trutnov

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje