Hintertux - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Ledovec Hintertux v Rakousku je celoroční lyžařské středisko a nabízí pro zimní sporty výborně upravené terény s garancí sněhu po celých 365 dní v roce. V zimě je Hintertux Gletscher propojen s ostatními lyžařskými středisky Zillertalu: Eggalm, Rastkogel, Finkenberg, Penken / Mayrhofen s jistotou sněhu Ski-& Gletscherwelt Zillertal 3000 arena. Začátečníci, zkušení lyžaři a snowboardisté mají k dispozici více než 86 km sjezdovek ve všech stupních obtížnosti. Zvláštní atrakcí pro fanoušky free ride jsou fantastické svahy na Lärmstange.
Lyžařské středisko Hintertux (oblast Tyroly) se nachází ve vzdálenosti 560 km od Prahy a 622 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Hintertux

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Hintertux

Hintertux je nejen jediné středisko v Rakousku s celoročním provozem, ale i jedním z největších evropských ledovců, který umožňuje lyžování po celý rok. V údolí okolo ledovce se nachází pět vesnic, které jsou mnohými všeobecně oceňovány za nejlepší poskytovatele letního lyžování na celém světě. Součástí lyžařského středisko Hintertux jsou kromě lyžařských a snowboardových škol i celá řada restaurací, hotelů, obchodů a nočních klubů, ale i pošta nebo banka. A to vše v nadmořské výšce od 1 500 m do 3 250 m nad mořem, s nádherným výhledem na okolí. Sjezdovky lyžařského resortu Hintertux se rozprostírají na strmých úbočích stejnojmenného tyrolského ledovce, nad stejnojmennou vesnicí. Lyžařské svahy Hintertuxu, kde máte stoprocentní jistotu sněhové pokrývky a na kterých si můžete celoročně dopřávat svižné svezení převážně na červených tratích, se mohou chlubit úžasným převýšením 1 750 metrů. Středisko Hintertux je jedním z celé řady resortů, které se nacházejí v Zillertalu a v údolí tak neobyčejně bohatém na pozoruhodná lyžařská střediska.

 

Atrakce střediska

Hintertuxský ledovec se rozkládá na konci údolí říčky Zill, v rakouském Tyrolsku. Nejvýše položené údolí se nazývá Tuxské údolí a na jeho konci se nachází vesnička Hintertux, nad kterou se rozkládá ledovcový areál Hintertux. Zde je pak možné lyžovat po celých 365 dní v roce. Na konci údolí Tux se také nachází i spousta menších vesnic, které mají spolu dobré autobusové spojení. Jako například Vorderlanersbach a Lanersbach - tradiční a rustikální vesničky s úzkými uličkami v tichém prostředí střediska. Vlastní lyžařský areál jednoho z nejlepších ledovců na světě je sice poměrně malý, nicméně základní nabídka hotelů a několika penzionů, které se většinou nacházejí poblíž lyžařských vleků, je dostatečná. Není to však místo pro ty, kteří hledají exotický noční život a možnosti nakupování ve velkém. Je vhodnější především pro vážné lyžaře. Možnost lyžovat nejen v zimě, ale i v létě a záruka kvalitního sněhu - to je velký bonus. Ale pozor, musíte být připraveni na chlad ledovce, zejména v zimním slunovratu. Tato oblast je také přitahována národními lyžařskými týmy, které se zde v létě připravují na nadcházející sezónu.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Hintertux nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 86 km sjezdovek, na které přepraví až 35 000 osob/hod 5 gondol, 6 sedačkových lanovek a 10 pom. Hintertux - ledovec nabízí 23 km lehkých sjezdovek, 47 km středních sjezdovek a 16 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Ramsau

Aktualizováno 13/03/2016 01:00-1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje