Zell am See - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Zell am See je krásné město, které se nachází v rakouském státě Salzburg, na břehu jezera obklopeného horami. Město je nejen důležitým dopravním centrem pro region, ale i důležitou turistickou destinací, známou jako Zell am See - Kaprun. Najdete ji přibližně 100 km na východ od Innsbrucku a 30 km severně od Mt. Grossglockneru. Staré město (Altstadt) centra Zell am See se nachází na západním pobřeží jezera Zell. V okolí se pak také nacházejí obce Thumersbach, Erlberg a Schüttdorf. Nad městem Zell am See se rozprostírá lyžařský areál Schmittenhöhe (Schmittenhoehe).
Lyžařské středisko Zell am See (oblast Salzburg a okolí) se nachází ve vzdálenosti 475 km od Prahy a 531 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Zell am See

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Zell am See

Zell am See, zahaleno krajinou mohutných třítisícovek, ale i mírných kopečků, je menší lázeňské město, turistické centrum a známé lyžařské středisko, které se rozkládá v idylické poloze mezi Zellským jezerem a Schmittenhöhe. Jedno z nejatraktivnějších lyžařských středisek v Rakousku je spolu s nedalekým Kaprunem součástí Evropského regionu sportů -  Europa Sportregion. Toto "jezerní město" plné šarmu nabízí mix velkého lyžování, nádherné okolí a hektický noční život. Obklopen vrcholky Vysokých Taur - Kitzsteinhorn (3 203 m), Schmittenhöhe (2 000 m) a Maiskogel (1 675 m), je region jako stvořený pro zimní radovánky. Díky tunelu Schmitten (dlouhý 6 km) se navíc většina dopravního ruchu drží mimo město a společně s prvotřídní nabídkou volného času a se skvělými lyžařskými středisky má Zell am See ty nejlepší předpoklady pro perfektní dovolenou v Rakousku. Oblast Zell am See - Kaprun nabízí celkem 138 km sjezdových tratí všech obtížností a 50 moderních lanovek a vleků. Středisko Kaprun je vhodné pro rodiny s dětmi, neboť disponuje spíše lehčími a středními tratěmi. Středisko Zell am See, kde se nachází 25 km černých sjezdovek, více láká zdatné lyžaře.

 

Atrakce střediska

V lyžařské oblasti Zell am See se nachází tři lyžařské areály: Schmittenhöhe, Maiskogel v Kaprunu a ledovcové středisko Kitzsteinhorn. Díky své nadmořské výšce region garantuje vynikající sněhové podmínky, na ledovci dokonce můžete lyžovat po celý rok. Oblast Zell am See - Kaprun nabízí také množství upravovaných běžeckých stop, běžkařské školy, snowboarding, freeride jízdy a veškeré lyžařské i snowboardové vybavení si lze zapůjčit přímo na místě. Ve všech areálech platí jeden společný skipas a všechny jsou propojeny systémem skibusů. Vzhledem k tomu, že střediska Zell am See a Kaprun jsou situována na úpatí Národního parku Vysoké Taury, na své si zde přijdou i milovníci vysokohorské turistiky. Jak už samotný název prozrazuje, Zell am See se nachází na břehu impozantního horského jezera. Když jezero zamrzne, vychutnat si zde pak můžete mnoho dalších aktivit, jako je například bruslení, lední hokej nebo curling.

Náročnost sjezdovek

Oblast Zell am See nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje více než 138 km sjezdovek. Na ně až 86 000 osob/hod dokáže přepravit 1 pozemní lanovka, 8 kabinkových lanovek, 4 gondoly, 17 sedačkových lanovek a 20 pom. Zell am See nabízí 57 km lehkých sjezdovek, 49 km středních sjezdovek a 32 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Zell Am See

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje