Sjezdovky a skipasy

lyzovani-bg-header-title.png
     

Sjezdovky Deštné

 

Malebná obec Deštné v Orlických horách se nachází, jak už název napovídá, v malebném pohoří severovýchodních Čech a rozkládá se v kotlině pod nejvyšší horou Velkou Deštnou - 1 115 m n. m. V současné době je Deštné (spolu s Říčkami) nejživějším a také i nejnavštěvovanějším střediskem zimních sportů a turistiky v Orlických horách. Lyžaři si mohou vybrat ze sedmi sjezdovek, které jsou jinak dlouhé a různě obtížné. Tyto sjezdové trati jsou pak umístěny na severních svazích a zároveň jsou i pravidelně udržovány. Zřejmě tou nejoblíbenější sjezdovkou je asi "Sportovní sjezdovka", která má délku 900 m a nabízí převýšení 210 m. Její plochý terén totiž umožňuje volit si nejen vlastní rychlost, ale i způsob jízdy. Samozřejmě, že zde naleznete i černou "Závodní sjezdovku", která je určena pro profesionální lyžaře. V areálu se opravuje, ale i půjčuje lyžařské vybavení a funguje zde i lyžařská škola pro úplné začátečníky. Ski areál Sportprofi Deštné v Orlických horách je dobře vybavené středisko zimních sportů. Na vrchol sjezdovek, které jsou kompletně pokryty zasněžovacím systémem, vás taktéž vyveze i sedačková lanovka. Pro vyznavače freestyle je zde velmi kvalitní a denně profesionálně upravovený Gravity snowpark, s mnoha skoky a překážkami. Velmi oblíbené je také večerní lyžování, které je v sezóně v provozu každý den od 18:00 do 21:00 hodin. Osvětlená sportovní (červená) a turistická (modrá) sjezdovka o celkové délce 2 100 m tvoří jedno z nejatraktivnějších večerních lyžování v celé České Republice. Přímo v areálu se nachází i velmi kvalitní škola nejen lyžování, ale i snowboardingu, pyšnící se osvědčením APUL. Jistě vás zde potěší i velmi rozmanité možnosti ubytování a stravování.

(mapu kliknutím zvětšíte)

▬ Černá 0,9 km ▬ Červená 0,9 km ▬ Modrá 2,2 km ▬ Zelená 0 km
 

Zájezdy Deštné

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Ceny skipasů Deštné

 

Deštné - ceník skipasů    Hlavní sezóna Vedlejší sezóna
 DospělíMládežDětiDospělíMládežDěti
1 den460,--360-340,--230,-
3 dny1 270,--880,-880,--600,-
4 dny1 660,--1 150,-1 150,--780,-
6 dnů2 270,--1 560,-1 560,--1 080,-
7 dnů------

Ceny jsou v Kč. Ceny jsou pouze orientační. Pro aktuální ceny skipasů navštivte stránku Deštné - ceník skipasů.

 

Deštné - informace pro běžkaře


Běžkařské tratě v Orlických horách, které na hřebenu poskytují lyžařům nádherný výhled, však nabízejí i maximální pohodlí. Tratě mají více než 70 km a můžete si vybrat hned z několika tras a okruhů, které jsou pravidelně udržované. Cestou tak můžete míjet kapličky, rozhledny, ale i bunkry, postavené ještě před druhou světovou válkou. Tratě jsou plánované tak, že si klidně v její polovině můžete skočit do nějaké příjemné hospůdky a načerpat síly na další jízdu. Také si můžete trasu upravit tak, aby jste okusili zátěžové stoupání nebo si zvolili takovou trasu, kde vás bude čekat jen sjezd a rovinky.
V okolí Deštného jsou pro běžkaře připraveny strojově upravované tratě, severně od centra obce se nachází i závodní areál s celkem asi 7 km tratí. Dále kolem obce vede krajinou asi 20 km dlouhý okruh, který umožňuje výstup dvěma směry na frekventovanou hřebenovou cestu mezi Šerlichem a Pěticestím. Běžkařská magistrála tak propojí dvě orlickohorská zimní střediska. Pro méně zdatné běžkaře jsou k dispozici preparované stopy v okolí vesnice.

 

TOP střediska

http://dovolena.travel.cz/image/image_gallery?img_id=222880&t=1394204105822
         
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Nachod

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje