Grossarl Tal - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

V regionu Grossarltal, asi 70 km jižně od Salcburku, se v údolí s přírodní rezervací Hüttschlag nachází lyžařský areál Großarltal-Dorfgarstein, který je součástí Ski Amadé. Středisko je oblíbené pro své upravené svahy a vleky bez čekání. I když není největší, právě zde velmi brzy zjistíte, že navíc ho dělá zvláštním ještě "něco". Lyžařský areál nabízí plochu Kreuzkogelu, od 885 metrů v Grossarl - až do 2 027 m, kde je spojen s Garsteinertal a Dorfgarstein.
Lyžařské středisko Großarl Tal (oblast Salzburg a okolí) se nachází ve vzdálenosti 453 km od Prahy a 508 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Großarl Tal

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Großarl Tal

Jeden velmi oblíbený lyžařský resort tvoří alpské údolí Grossarltal, respektive v něm ležící městečko Grossarl, společně s vesnicí Dorfgastein, nacházející se na druhé straně horského hřebenu v údolí Gasteinertal. Svahy lyžařského střediska Grossarltal-Dorfgastein se rozprostírají v nadmořské výšce od 860 m do 2 033 metrů a chlubit se mohou více než tisícimetrovým převýšením. Resort Grossarltal-Dorfgastein je součástí mamutí oblasti Ski amadé (pojmenovaná je po skladateli Wolfgangu Amadeu Mozartovi), která dohromady disponuje 860 kilometry sjezdovek. Lyžařský areál Großarltal-Dorfgarstein má dobře udržované sjezdovky pro všechny úrovně obtížnosti a také hostí mnoho lyžařských závodů na Landsskiverband Salcburku, které se uskuteční právě v Grossarl každý rok. Oblast s přírodní rezervací Hüttschlag je také velmi zajímavá pro "backcountry lyžaře", ale i pro běžkaře či zimní turisty, protože lyžařská turistika je soustředěna v jedné oblasti.

 

Atrakce střediska

Údolí Grossarl znamená lyžařskou zábavu, sníh, přírodu, útulnost a pocit, že jste tu doma. Ski areál Großarl Tal (Ski amadé) nabízí společně s Dorfgastein lyžařům obrovské možnosti a zcela unikátní označené a udržované sjezdovky, existuje i několik upravených sjezdovek hlubokým sněhem. Nutno také dodat, že i kamery na svazích jsou jedny z nejlepších v celém Rakousku. Lyžařské středisko Grossarltal je součástí Národního parku Vysoké Taury a dělí se na dvě části - Hüttschlag a Grossarltal. Lyžařská oblast disponuje různorodými, širokými sjezdovkami a například pro milovníky snowboardingu je zde k dispozici 200 m dlouhý a 30 m široký snowpark s 90 m dlouhou halfpipe. Pro chvíle odpočinku jsou vám k dispozici lyžařské chaty, sněhové bary a dokonce i sluneční terasy. Lyžařský areál Grossarltal je propojený s lyžařským areálem Dorfgastein a v posledních letech byla tato oblast opakovaně vyhlášena za vítěze testu lyžařských středisek "Live dabei im Ski amadé".  

Náročnost sjezdovek

Lyžařský areál Großarl nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celkem 80 km sjezdovek, na které dokáže přepravit až 28 200 osob/hod 5 kabinkových lanovek, 8 sedačkových lanovek, 8 vleků a 4 poma vleky. Lyžařský areál Großarl nabízí 23 km lehkých sjezdovek, 49 km středních sjezdovek a 8 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Salzburg

Aktualizováno 13/03/2016 01:19většinou zamračenovětšinou zamračeno4 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje