Pec pod Sněžkou - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Pec pod Sněžkou (dříve Velká Úpa) je město v Královéhradeckém kraji na severovýchodě Čech. Město leží v Krkonoších na řece Úpě a Zeleném potoku a je významným horským střediskem zimní i letní rekreace. Přímo ve městě se nachází areál Ski Pec, který patří k nejlépe vybaveným v ČR. Je součástí skupiny středisek Skiarena Krkonoše. Na území obce se nachází nejvyšší hora České republiky - Sněžka. Celoročně lze využít čtyřsedačkovou lanovou dráhu na Hnědý vrch, z místní osady Růžový Důl vede dvousedačková lanovka na Sněžku. Horské středisko těží ze své klimatické polohy a nadmořské výšky, většinou 5 až 6 měsíců v roce je pokryto sněhovou peřinou. Skiresort Pec pod Sněžkou - Velká Úpa disponuje 14 km sjezdových tratí, 2 sedačkovými lanovkami a 13 vleky. Večerní lyžování je zajištěno na dvou osvětlených sjezdovkách Javor v Peci pod Sněžkou a sjezdovce Modřín ve Velké Úpě. Novinkou se stalo spojení Skiresortu Pec pod Sněžkou - Velká Úpa se Skiresortem Černá Hora. Resort tak nově bude nabízet 6 lanovek, 33 km sjezdových tratí a 33 lyžařských vleků na společnou jízdenku. Lyžařský areál je vzdálen 2 hodiny od hlavního města.
Lyžařské středisko Pec pod Sněžkou (oblast Krkonoše) se nachází ve vzdálenosti 158 km od Prahy a 238 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Pec pod Sněžkou

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Pec pod Sněžkou

Krkonoše, které leží na rozhraní Polska a České republiky, jsou součástí pohoří Vysokých Sudetů. Jejich nejvyšším vrcholkem je Sněžka, která se svými 1 600 m nadmořské výšky představuje zároveň i nejvyšší horu České republiky. Oblíbenou turistickou lokalitou v oblasti Krkonoš je i Pec pod Sněžkou, která je nejznámějším a také i nejvyhledávanějším střediskem zimních sportů v České republice. Rozkládá se v údolí řeky Úpy, Zeleného a Lučního potoka, pod vrcholky Černé Hory, Jeleního vrchu, Liščí hory, Studniční hory a Sněžky. Pro region jsou typické zejména kamenité skalnaté vrcholky a velmi pěkná horská jezírka. Také zde pramení řeka Labe, jedna z největších řek Evropy a to poblíž vrcholu Medvědín. Pec pod Sněžkou, stejně jako všechna střediska zimních sportů v Krkonošském Národním parku, nabízí vše, co je zapotřebí pro příjemně strávenou dovolenou na horách. Takže zde najdete nejen dobře upravované sjezdovky, ale i moderní lanovky a vleky a nekonečně dlouhé běžecké stopy, které vedou po horských sedlech a hřebenech. K dispozici je také pestrý výběr z nabídky volnočasových aktivit a après ski, které se ve srovnání například s tím tradičním rakouským nemusí vůbec za nic stydět. Pec pod Sněžkou, to je prostě lyžování u největšího vrcholku Česka a v jednom z největších a také i nejvíce zasněžených lyžařských areálů v České republice. Lyžařské středisko s názvem Pec pod Sněžkou, spolu se střediskem Jánské Lázně a Špindlerův Mlýn, tvoří Ski Arénu Krkonoš. Sníh je zde obvykle zaručen po dobu šesti měsíců. Tato oblast nabízí i několik běžeckých tras.

 

Atrakce střediska

Lyžařské středisko Pec pod Sněžkou patří pro lyžaře k jedněm z nejrušnějších a nejoblíbenějších lokalit v Krkonoších a můžeme ji vskutku označit za jeden ze symbolů regionu. Vzhledem k tomu, že lyžařský areál nabízí svým návštěvníkům velké množství sjezdových tratí různé obtížnosti, můžete zde narazit jak na rodiny s dětmi a školní zájezdy, tak i na zkušené lyžaře, kteří rádi vyhledávají náročnější terény. Velkou výhodou lokality je i dobrá dostupnost a pravidelné autobusové spojení z Trutnova, Prahy a Hradce Králové. Kromě autobusů z Prahy a Hradce Králové se pravidelně jezdí do Pece také zdarma skibusy, které spojují Pec pod Sněžkou s Jánskými Lázněmi a Malou a Velkou Úpou a skibusy od rychlíků z Trutnova. Autobusové nádraží (stejně jako parkoviště) se nachází v centru města. Co je však na Peci pod Sněžkou unikátní, je především úchvatné panoráma Krkonoš s dominantou nejvyšší české hory - Sněžky. Pec pod Sněžkou, která se nachází v nadmořské výšce 769 m, bylo původně město horníků. Takže zde můžete například navštívit i starý důl, kde se těžila ruda - dříve hlavní zdroj veškerých příjmů místních obyvatel. Postupem času se však z města stále čím dál tím více stávalo oblíbené zimní centrum, které rostlo nejen do velikosti, ale i svou modernitou. Dnes tu tak každý najde vhodné sjezdovky a i mimo ně je nabídka velká. Na prozkoumávání Krkonoš vás například budou lákat i dlouhé a nádherné stezky. Také jeho překrásná poloha na souběhu několika údolí (pod nejvyšší horou Krkonoš) a velmi členitý terén, v němž se střídají hřebeny, doliny, vrcholy i louky, nabízí ideální podmínky zejména pro zimní sporty. A zapomenout nemůžeme ani na turistiku, turismus je zde prakticky jediným hospodářským odvětvím, které má velký význam pro čistotu zdejší přírody. Například ze severní části Pece vede sedačková lanová dráha na Růžovou horu a na Sněžku. Město je také východiskem běžeckých a turistických tras na Lučinu, Liščí horu, Rozcestí, Výrovku, Luční boudu a do Modrého dolu, Obřího dolu, k Richtrovým boudám, Růžohorkám a dalším turistickým cílům v Krkonoších. Pec pod Sněžkou má svou vlastní neopakovatelnou atmosféru, kterou by si žádný turista neměl nechat ujít a lze říci, že komplexní a zejména kvalitní služby rekreačního střediska uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

Náročnost sjezdovek

Samotné lyžařské středisko Pec pod Sněžkou nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 10,4 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 9 600 osob/hod 1 lanovka a 9 vleků. Pec pod Sněžkou nabízí 2,3 km lehkých sjezdovek, 7,5 km středních sjezdovek a 0,6 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Trutnov

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje