Pragelato - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Téměř na konci údolí Chisone Valley, před závěrečným stoupáním na Colle di Sestriere (horský průsmyk v Kottických Alpách) se v nadmořské výšce 1 578 m nad mořem, na levém břehu řeky - na úpatí hory Albergian, rozprostírá vesnička Pragelato. Ta se nachází asi 80 km od Turína. Pragelato je letovisko, které nabízí široké možnosti jak v létě, tak v zimě, se zvláštní charakteristikou klidu a těsném kontaktu s přírodou.
Lyžařské středisko Pragelato (oblast Piemont) se nachází ve vzdálenosti 1 085 km od Prahy a 1 224 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Pragelato

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Pragelato

Pragelato, severoitalské horské městečko, ležící zhruba 60 kilometrů západně od alpské metropole Turína, je jedním z resortů, které společně vytvářejí lyžařskou oblast Via Lattea. Ta pak dohromady nabízí 400 km sjezdovek, na kterých si můžete užít své pestré a zábavné zimní radovánky. Celou řadu krásných vzpomínek si můžete odvést i z dalších lyžařských středisek této oblasti, jako například ze Sestriere, Sauze d’Oulx, Oulx, Sansicario, Cesana, Claviere a nebo z francouzského Montgenèvre. Svahy pro rodinné lyžováni, sjezdy pro zkušené lyžaře, moderní lanovky a vleky a hlavně pěkné sjezdovky s panoramatickým výhledem se zde nacházejí v nadmořské výšce od 1 380 m až do 2 800 m.

 

Atrakce střediska

Pragelato se nachází v italském regionu Piemont, v horní části Val Chisone. Název Pragelato, což znamená "ledová louka", byl odvozen od drsného podnebí a skutečnosti, že země je dlouhou dobu pokryta ledem. Na obou stranách Chisone se rozléhají rozsáhlé lesy modřínů a borovic, které poskytují ochranu před lavinami. Ty jsou v této oblasti v zimní sezóně bohužel běžným jevem. V okolí samotného městečka Pragelato se nachází 12 sjezdovek v celkové délce zhruba 50 kilometrů, které se rozprostírají v nadmořské výšce od 1 525 m do 2 420 metrů nad mořem. Lyžařské středisko je také dobře připraveno na lyžaře, kterým během zimních radovánek vyhladoví. Najdete tu několik tradičních chatek, které vás budou rozmazlovat svými italskými specialitkami a to vše s neskutečným výhledem na nádherné panorama zasněžených vrcholků.

Náročnost sjezdovek

Samotné Pragelato nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje více než 12 sjezdovek o celkové délce 50 km, na které přepraví lyžaře 2 sedačkové lanovky a 4 vleky. Pragelato nabízí 14 km lehkých sjezdovek, 32 km středních sjezdovek a 4 km těžkých sjezdovek.

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Oulx

Aktualizováno 12/03/2016 16:49skoro jasnoskoro jasno16 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje