Saalbach Hinterglemm Leogang - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Teplé paprsky slunce, čistý alpský vzduch, svět prašanu a ledových krystalů, to je Saalbach-Hinterglemm/Leogang Skicircus - zimní sportovní areál v rakouské spolkové zemi Salcbursko. Rozkládá se na obou stranách údolí Glemmtal. To je zhruba 30 km dlouhé, patřící do regionu Pinzgau. Odděluje Kitzbühelské Alpy od východu na západ. Jeho hlavní osada je obec Saalbach v Zell am See. Saalbach Hinterglemm Leogang Ski Circus je jedním z největších propojených lyžařských oblastí Alp.
Lyžařské středisko Saalbach Hinterglemm Leogang (oblast Salzburg a okolí) se nachází ve vzdálenosti 462 km od Prahy a 518 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Saalbach Hinterglemm Leogang

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Saalbach Hinterglemm Leogang

Lyžařské středisko Saalbach Hinterglemm Leogang (1 003 m - 2 096 m) je nejen největší lyžařskou arénou v Rakousku, ale i jeden z nejmodernějších lyžařských regionů Salzburska. Supermoderní lyžařské vleky se ve středisku starají o rychlý výstup a pohodlí návštěvníků za každého počasí. A díky rozšířené a hlavně modernizované síti zasněžovacích zařízení zde vždy budete mít jistotu sněhu. K dispozici je více než 200 kilometrů upravených sjezdovek, od mírných svahů až po černé sjezdy. Ať už jste vyznavači carvingového lyžování nebo zkušení či závodní lyžaři, vždy zde najdete ten vhodný svah. V údolí lyžaře přepravují zdarma skibusy, které jezdí od 9 do 17 hodin mezi jednotlivými místy a vozí rekreanty zpět do výchozího místa. Celá lyžařská oblast Saalbach Hinterglemm Leogang bývá také označována jako "Ski Cirkus".

 

Atrakce střediska

Region Saalbach-Hinterglemm se nachází v pěkné krajině Salcburska, uprostřed Glemmtalu. Tato oblast se stále ještě počítá ke Kitzbühelským Alpám, s nejvyššími vrcholy Spiegelhorn (2 044 m) a Hochkogl (2 249 m). V údolí říčky Saalbach se pak nachází dvě vesničky: Saalbach a Hinterglemm, které tvoří centrum celé oblasti. Třetí vesnička Leogang pak leží nedaleko za kopcem. Její hlavní výhodou je díky její odlehlosti pak menší počet lyžařů na svazích a nižší cena za ubytování. Do Leogangu však vede z Kleine Asitz 5 km dlouhá a poměrně široká carvingová trať. Oblast se může pochlubit i čtyřmi snowparky: Hinterglemm (s umělým osvětlením), Hinterglemm - Hochalm, Leogang - Asitz a Saalbach. Obce Saalbach a Hinterglemm, které spolu už dávno "srostly", si udělali své dobré jméno především perfektnímu spojení lyžařského sportu, lyžařských chatiček, nabídce volnočasových aktivit a nočního života. Středisko Hinterglemm, které se nachází uprostřed nádherné horské scenérie, ve výši 1 003 m nad mořem, se dříve řadilo spíše mezi zchudlá venkovská údolí, dnes se však může pyšnit svým lyžařským rájem.  

Náročnost sjezdovek

Lyžařská oblast Ski circus (Saalbach, Hitnerglemm, Leogang) nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 200 km sjezdovek. Až 96 000 osob/hod zde dokáže přepravit 17 kabinkových lanovek, 17 sedačkových lanovek a 21 pom. Oblast Ski circus nabízí 90 km lehkých sjezdovek, 95 km středních sjezdovek a 15 km těžkých sjezdovek.
Oblast Saalbach-Hinterglemm nabízí nabízí celkem 150 km připravených sjezdovek, z toho je k dispozici 60 km lehkých sjezdovek, 80 km středních sjezdovek a 10 km těžkých sjezdovek. Až 74 500 osob/hod zde přepraví 14 kabinkových lanovek, 15 sedačkových lanovek a 16 pom.
Lyžařské středisko Leogang samotné pak nabízí 50 km sjezdovek. Až 15 500 osob/hod zde dokáží přepravit 2 gondoly, 3 sedačkové lanovky a 5 pom. Leogang má k dispozici 30 km lehkých sjezdovek, 15 km středních sjezdovek a 5 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Salzburg

Aktualizováno 13/03/2016 01:19většinou zamračenovětšinou zamračeno4 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje