Alpe d'Huez - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Kilometry a kilometry různých sjezdovek, nádherné sluníčko a modrá obloha (kromě případů, kdy sněží), tak to je Alpe d'Huez Ski Resort, který se nachází vysoko v horách Grandes Rousses. Alpe d'Huez, kterému se přezdívá "L'Ile au Soleil" - ostrov na slunci - se může chlubit tím, že je pátou největší lyžařskou oblastí ve Francii. Lyžařské středisko, spojující vesnice Vaujany, Oz, Villard-Reculas a Auris-en-Oisans, poskytuje svým návštěvníkům hodně přes 200 km sjezdovek. Není to však jen místo pro skvělé lyžování, ale resort nabízí i bohaté vybavení včetně vynikajícího sportovního centra, velký venkovní bazén nebo kluziště. Lyžařské středisko Alpe d'Huez Ski Resort není jen účelově postavený resort, ale také tradiční vesnice, která nabízí veškeré pohodlí pro vaši dovolenou. Užijte si proto kromě nádherného lyžování i rozsáhlé rekreační zařízení, dobrou péči o děti, nebo čilý noční život. S více než 50 restauracemi nabízí Alpe d'Huez výbornou kuchyni a vína. Toto jeho bohatství je důvod, proč si rodiny a skupiny vybírají lyžařské zájezdy do Alpe d'Huez.
Lyžařské středisko Alpe d'Huez (oblast Isére) se nachází ve vzdálenosti 1 168 km od Prahy a 1 372 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Alpe d'Huez

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Alpe d'Huez

Oblast Isére se rozprostírá od nejzazší části francouzských Předních Alp až po Massif des Écrins. A právě zde se nachází v nadmořské výšce 1 850 metrů nad mořem lyžařský areál Alpe d´Huez. Toto středisko si zcela oprávněně zaslouží svojí přezdívku "Sluneční ostrov", protože když moře mráčků klesne trochu níže do údolí, můžete se díky jeho jižně orientovaným svahům těšit sluníčku v nádherné lyžařské oblasti Grandes Rousses po velmi dlouhou dobu. Říká se tu, že když nesvítí sluníčko, je určitě noc... Středisko je situované nedaleko olympijského města Grenoblu a patří mezi jedno z nejslunnějších míst v celých Alpách. Mezi nejzákladnější články lyžařské oblasti patří sítě sjezdovek o celkové délce 237 km, které se nacházejí v oblastech: nejznámější Alpe d’Huez, dále menší a klidnější Oz en Oisans, třetí - parfémy proslulé Vaujany a čtvrté Auris en Oisans. Navíc ledovcová oblast okolo masivu Pic Blanc dává jistotu lyžování po celou lyžařskou sezonu a zároveň i vytvořila podmínky pro černou sjezdovku Sarene. Ta se stala díky své celkové délce 16 km nejdelší v Evropě. Další zajímavostí vrcholu Pic Blanc je i další černá sjezdovka, která vede tunelem. Ve zdejší oblasti si ale nepřicházejí pouze milovníci náročných tratí, ale také i začátečníci a zejména rodiny s dětmi, pro které je vhodná především spodní část střediska.

 

Atrakce střediska

Velký a tradičně francouzský lyžařský resort Alpe d'Huez má lehce rozcuchaný vzhled a zahrnuje poněkud chaotický soubor staveb. V minulých sezónách však již byla přijata významná opatření dát vesnici "do pořádku", která je navíc všeobecně známá jako jedna z nejvíce přátelských lyžařských oblastí ve Francii. Vesnice Alpe d'Huez je nejrušnějším centrem stejnojmenného lyžařského areálu, který dále tvoří i o něco menší a rozhodně klidnější vesničky Auris en Oisans, La Garde, Oz en Oisans, Vaujany a Villard Reculas. Jižní orientace svahů resortu Alpe d'Huez, z nichž zhruba třetina je v případě potřeby uměle zasněžována, však slibuje dostatek sluníčka. Tento region se napojuje na přímořské Alpy táhnoucí se směrem na Côte d'Azur a můžeme zde najít známé vysokohorské masivy, jako Belledonne, Ecrins a Grandes Rousses. Milovníkům cyklistických sportů je toto okolí zejména známé ze závodů Tour de France, protože právě zde se nacházejí ty nejtěžší etapy celé soutěže. Jako například trať do Alpe d'Huez. Mezi turisty je však region Oisans velmi oblíbený zejména v zimě. Do této oblasti prašan a sluneční paprsky lákají v zimních měsících mnohé návštěvníky. Stejně tak jako všechny nadšence zimních sportů, na které zde čekají renomovaná lyžařská střediska. Alpe d'Huez je prostě legendární mýtus a to nejen při Tour de France!

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Alpe d'Huez nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 237 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 101 000 osob/hod 6 kabinkových lanovek, 10 gondol, 25 sedačkových lanovek a 41 pom. Alpe d'Huez nabízí 99 km lehkých sjezdovek, 71 km středních sjezdovek a 67 km těžkých sjezdovek.

 

Francie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Briancon

Aktualizováno 13/03/2016 03:00-1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje