Deštné - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Obec Deštné leží 18 km severně od Rychnova nad Kněžnou a 40 km východně od Hradce Králové. Jedná se o největší turistické středisko Orlických hor. Obec je hojně navštěvována především v zimě, kdy je lyžařům k dispozici zdejší lyžařský areál. Ten nabízí s odstupňovanou náročností sjezdovky, které uspokojí lyžaře všech typů. Nabízí komplexní služby, snowpark, večerní lyžování, příjemné ubytování a především poloviční ceny ve srovnání s lyžařskými středisky v Krkonoších. V Deštném si můžete vybrat ze sedmi sjezdovek s rozdílnou délkou a náročností. Například sjezdovka Sportovní patří v areálu k těm nejoblíbenějším. Má délku 900 m a převýšení 210 m. Jde o přehlednou sjezdovku, kterou si užijí carvaři i milovníci rychlého sjezdu. Sjezdovka je rovnoměrně zasněžována a plochý terén umožňuje volit vlastní rychlost i způsob jízdy. Sjezdovka Turistická je s délkou 1 200 metrů nejdelší sjezdovkou v Deštném. Nutno dodat, že zároveň i nejpestřejší. Zde vás čeká stále se zryhlující hadovitá jízda lesním průřezem. Místy z ní do lesíka odbočují užší cesty, ale ty doporučejí pouze zkušeným lyžařům. Sjezdovka Závodní je oblíbená pro svůj dynamický způsob jízdy. Běžkařské tratě v areálu nabízí maximální komfort. Jsou pravidelně udržované, nenáročné terénem a na hřebenu poskytují lyžařům skvělý výhled. Tratě mají úhrnem více než 50 km.
Lyžařské středisko Deštné (oblast Orlické hory) se nachází ve vzdálenosti 160 km od Prahy a 148 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Deštné

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Deštné

Obec Deštné leží v nadmořské výšce 650 metrů nad mořem, v údolí říčky Bělé a Deštenského potoka. Zdejší lyžařský areál stejného jména, který je jedním ze tří největších lyžařských středisek v Orlických horách, se nachází v údolí pod nejvyššími vrcholy Orlických hor - Velké a Malé Deštné, které dosahují výšky 1 115 metrů a 1 090 metrů nad mořem. Svaz provozovatelů vleků a lanovek tak umístil lyžařské středisko Deštné v Orlických horách do prestižní čtyřhvězdičkové kategorie, přičemž se hodnotil rozsah a kvalita poskytovaných služeb. Návštěvníkům jsou k dispozici sjezdovky v areálech Marta I. a Marta II. a lyžuje se na severních svazích Studeného vrchu. Z něho pak dolů vedou tři sjezdovky - černá, červená a nejdelší modrá, o celkové délce 1 200 metrů. Ostatní vleky a sjezdovky pak vedou asi jen do poloviny kopce. Celková délka sjezdovek je 6 kilometrů, které obsluhuje 10 vleků a jedna sedačková lanovka s přepravní kapacitou 5 900 osob za hodinu. Sjezdovky v těchto areálech jsou upravovány a v případě nedostatku přírodního sněhu uměle zasněžovány. Parkovat zdarma je možné přímo u lyžařských vleků. Nedaleko Deštného se také nachází i areál Tendr u Šerlišského mlýna, který se nachází v nadmořské výšce 900 metrů nad mořem. Nabízí mírný - 500 m dlouhý svah s kotvovým vlekem, orientovaný na sever. Další čtyři samostatně provozované vleky se nacházejí v Jedlové u Kristýny, nad hotelem Orlice a pod Masarykovou chatou. Návštěvníci areálu Deštné mohou také vyzkoušet lyžování i v polském zimním středisku Zieleniec, jehož sjezdovky začínající několik desítek metrů již za hranicemi. Ty je možné přejít přes hraniční přechod u Masarykovy chaty.

 

Atrakce střediska

Lyžařský Ski areál Deštné v Orlických horách uspokojí milovníky lyžování všech typů. Délka tratí v Deštné se pohybuje od 100 m do 1 200 m a jistě vás potěší i to, že na jeden skipas vám nabídne celkem 6 sjezdovek všech různých obtížností. Samotný areál Deštné disponuje sedačkovou lanovkou a 6 vleky. Skiareál Deštné v Orlických horách však nabízí i kvalitní lyžařskou a snowboardovou školu, servis a půjčovnu. Samozřejmostí je i večerní lyžování, jinak se můžete těšit na celkem 4 kilometry plně zasněžovaných sjezdovek. Milovníci bílé stopy a běžeckého lyžování jistě ocení i nástupy na více jak 70 km strojově upravovaných běžeckých tratí. Nechybí zde však ani sportovní běžecké okruhy přímo ve středisku. Těšit se můžete i na sáňkařskou a bobovou dráhu. Vždyť toto lyžařské středisko je známé také díky pravidelným tréninkům našich skibobistů. A váš automobil můžete ponechat na přilehlém parkovišti (a to zcela zdarma) a v klidu si vychutnat krásnou přírodu a pohodovou atmosféru lyžování v Orlických horách. Lyžařské středisko Deštné je spolu s Říčkami nejznámnější lyžařské středisko Orlických hor. Do Deštného se dostanete z různých směrů - vedou sem hlavní komunikace od města Dobruška a Rychnov a nebo přes hřeben se lze do Deštného dostat po upravované komunikaci z Orlického záhoří. 

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Deštné nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 4 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 5 900 osob/hod 1 lanovka a 6 vleků. Deštné nabízí 2,2 km lehkých sjezdovek, 0,9 km středních sjezdovek a 0,9 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Nachod

Aktualizováno 13/03/2016 01:00zamračenozamračeno3 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje