Les Arcs - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Lyžařské středisko Les Arc se nachází v Savojsku, ve Francii, v údolí Tarentaise, poblíž města Bourg-Saint-Maurice. Je součástí obrovského Paradiski systému, který nabízí nepřetržité lyžování mezi oblasti Les Arcs , Peisey-Vallandry a La Plagne. Pět oblastí Bourg-Saint-Maurice, Arc 1600, Arc 1800, Arc 1950 a Arc 2000 se nacházejí v nadmořské výšce od 810 do 3 225 metrů, ale lyžování je většinou možné až nad 1 200 m n.m. Lyžařský areál se skládá ze 106 sjezdovek a 54 vleků. Nejvyšším vrcholem resortu je Aiguille Rouge (Červená jehla), odkud vede 7 km dlouhá sjezdovka s 2 026 m převýšením do vesnice Villaroger. V prosinci 2003 zde byla také otevřena Vanoise Express lanovka. Les Arcs má pověst francouzských "mega-lázní", unikátní je i díky své "avantgardní" modernistické architektuře, většina z jeho středisek jsou postaveny právě na tomto základě, s výjimkou posledního Arc 1950 - která je postavena podle tradiční architektury v Alpách. Lyžařské středisko Les Arcs však nikdy přestávalo plnit obě výzvy, jak tu sportovní, tak i turistickou. Les Arcs je plné ambicí a neustále se vyvíjí v oblasti inovací. Je také jednou z nejoblíbenějších destinací pro horské nadšence.
Lyžařské středisko Les Arcs (oblast Savojsko) se nachází ve vzdálenosti 1 261 km od Prahy a 1 376 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Les Arcs

OdDníKamDop.Str.Cena
 
         

Lyžařské středisko Les Arcs

Samotné středisko Les Arcs, které se nachází na okraji národního parku Vanoise, se skládá ze čtyř moderních středisek - Arc 1600, Arc 1800, Arc 1950 a Arc 2000. Tento nápad vybudovat středisko a jeho části umístit do rozdílných nadmořských výšek, měl místní lyžař Robert Blanc. Lyžařský resort Les Arcs tvoří společně se středisky Peisey-Vallandry a La Plagne lyžařskou oblast, známou jako Paradiski, která disponuje celkem 425 kilometry sjezdovek. Samotný areál Les Arcs, který se rozprostírá na úbočích majestátního vrcholku Auguille Rouge (3 226 metrů), se skládá z několika ubytovacích center, která jsou pojmenovaná podle nadmořské výšky, ve kterých leží. Nacházejí se zde tak již zmiňované Arc 1 600, Arc 1 800, Arc 1 950 a Arc 2 000. Poslední vesnicí, která také patří do Les Arcs je Villaroger, která se nachází v nadmořské výšce 1 200 metrů. Lyžařský areál superlativů, který patří nejen k největším, ale i nejpestřejším na světě, tak vznikl spojením lyžařských středisek okolo ledovce Bellecôte (3 417 m) a Aiguille Rouge (3 226 m) a to prostřednictvím "Vanoise Express" - nejrychlejší a největší dvoupatrové lanovky na světě. Výhodou areálu je především to, že sjezdovky začínají v bezprostřední blízkosti ubytování. Tyto velmi šarmantní střediska také byla za poslední roky neustále modernizována a díky svému savojskému chaletovému stylu z nich neustále dýchá zvláštní atmosféra. Ze všech jeho částí je však skvělý přístup do lyžařského areálu Paridiski.

 

Atrakce střediska

Les Arcs, Vanoise, Francouzské Alpy + ski = Paradiski... i tak by se dal vyjádřit matematicky název lyžařské oblasti, která vznikla v roce 2003 spojením Les Arcs a La Plagne a to pomocí nejmodernější a nejdelší visuté lanovky světa - Vanoise Express. Díky tomu vzniklo megastředisko Paradiski - Ski region, s touto nabídkou: dva ledovce pro lyžování (ledovec Chiaupe a ledovec Varet), 425 km sjezdovek, 140 lanovek a vleků, tři boarderdercrossy, čtyři snowparky a 2 U-rampy pro snowboarding - a to vše na jediný skipas. Tři lyžařské areály Les Arcs (u nás důvěrně nazývané Arky) prosluly především ve světě snowboardingu a letmého kilometru (český světový rekord v tandemski: 186 km/hod!). Nabídka lyžařského střediska zahrnuje také lyžování na svazích všech obtížností a díky i severně orientovaným svahům nabízí středisko mimořádnou sněhovou jistotu i pro jarní lyžování. Spokojeni zde budou i milovníci hlubokého sněhu a freestylisté, kteří obvykle směřují na svahy Grand Col nebo společně s příznivci snowboardingu do snowparku, který se nachází u sedačkové lanovky Les Frettes. Ideální požitek ze zimního pobytu v Arcích tak už jen doplňuje výhled na Alpy a vrcholky pohoří Mont Blanc. Místní části Les Arcs se rozkládají v nadmořské výšce od 815 m až do 2 000 m. Nejstarší z vesniček je 1600, která láká zejména rodiny s dětmi a začínající lyžaře. Arc 1800 je rájem snowboarderů a freeriderů a nabízí 360° pohled až na Mont Blanc. Je nejrozlehlejším resortem a také je zde nejvíce možností, kam vyrazit za zábavou. Najdete zde spoustu barů a klubů, v nichž se můžete bavit celou noc. Ještě spíše mladou částí je Arc 1950, která patří díky svým typickým savojským dřevěným a kamenným stavbám, k těm nejhezčím. V Arc 2000 se pak nachází spousta náročných sjezdovek, které lákají zejména zkušenější lyžaře. K Les Arcs patří také Bourg Saint Maurice, který leží v údolí. Je spojen lanovkou s Arc 1600 a svými četnými obchody láká převážně turisty k nákupům.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Les Arcs - Paradiski (Les Arcs, La Plagne) nabízí dohromady výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 425 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 207 100 osob/hod 1 pozemní lanovka, 4 kabinkové lanovky, 12 gondol, 65 sedačkových lanovek a 58 pom. Les Arcs - Paradiski (Les Arcs, La Plagne) nabízí 166 km lehkých sjezdovek, 165 km středních sjezdovek a 94 km těžkých sjezdovek.

 

Francie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bourg-Saint-Maurice

Aktualizováno 13/03/2016 01:53většinou zamračenovětšinou zamračeno7 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje