Les Arcs - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Lyžařské středisko Les Arc se nachází v Savojsku, ve Francii, v údolí Tarentaise, poblíž města Bourg-Saint-Maurice. Je součástí obrovského Paradiski systému, který nabízí nepřetržité lyžování mezi oblasti Les Arcs , Peisey-Vallandry a La Plagne. Pět oblastí Bourg-Saint-Maurice, Arc 1600, Arc 1800, Arc 1950 a Arc 2000 se nacházejí v nadmořské výšce od 810 do 3 225 metrů, ale lyžování je většinou možné až nad 1 200 m n.m. Lyžařský areál se skládá ze 106 sjezdovek a 54 vleků. Nejvyšším vrcholem resortu je Aiguille Rouge (Červená jehla), odkud vede 7 km dlouhá sjezdovka s 2 026 m převýšením do vesnice Villaroger. V prosinci 2003 zde byla také otevřena Vanoise Express lanovka. Les Arcs má pověst francouzských "mega-lázní", unikátní je i díky své "avantgardní" modernistické architektuře, většina z jeho středisek jsou postaveny právě na tomto základě, s výjimkou posledního Arc 1950 - která je postavena podle tradiční architektury v Alpách. Lyžařské středisko Les Arcs však nikdy přestávalo plnit obě výzvy, jak tu sportovní, tak i turistickou. Les Arcs je plné ambicí a neustále se vyvíjí v oblasti inovací. Je také jednou z nejoblíbenějších destinací pro horské nadšence.
Lyžařské středisko Les Arcs (oblast Savojsko) se nachází ve vzdálenosti 1 261 km od Prahy a 1 376 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Les Arcs

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Les Arcs

Samotné středisko Les Arcs, které se nachází na okraji národního parku Vanoise, se skládá ze čtyř moderních středisek - Arc 1600, Arc 1800, Arc 1950 a Arc 2000. Tento nápad vybudovat středisko a jeho části umístit do rozdílných nadmořských výšek, měl místní lyžař Robert Blanc. Lyžařský resort Les Arcs tvoří společně se středisky Peisey-Vallandry a La Plagne lyžařskou oblast, známou jako Paradiski, která disponuje celkem 425 kilometry sjezdovek. Samotný areál Les Arcs, který se rozprostírá na úbočích majestátního vrcholku Auguille Rouge (3 226 metrů), se skládá z několika ubytovacích center, která jsou pojmenovaná podle nadmořské výšky, ve kterých leží. Nacházejí se zde tak již zmiňované Arc 1 600, Arc 1 800, Arc 1 950 a Arc 2 000. Poslední vesnicí, která také patří do Les Arcs je Villaroger, která se nachází v nadmořské výšce 1 200 metrů. Lyžařský areál superlativů, který patří nejen k největším, ale i nejpestřejším na světě, tak vznikl spojením lyžařských středisek okolo ledovce Bellecôte (3 417 m) a Aiguille Rouge (3 226 m) a to prostřednictvím "Vanoise Express" - nejrychlejší a největší dvoupatrové lanovky na světě. Výhodou areálu je především to, že sjezdovky začínají v bezprostřední blízkosti ubytování. Tyto velmi šarmantní střediska také byla za poslední roky neustále modernizována a díky svému savojskému chaletovému stylu z nich neustále dýchá zvláštní atmosféra. Ze všech jeho částí je však skvělý přístup do lyžařského areálu Paridiski.

 

Atrakce střediska

Les Arcs, Vanoise, Francouzské Alpy + ski = Paradiski... i tak by se dal vyjádřit matematicky název lyžařské oblasti, která vznikla v roce 2003 spojením Les Arcs a La Plagne a to pomocí nejmodernější a nejdelší visuté lanovky světa - Vanoise Express. Díky tomu vzniklo megastředisko Paradiski - Ski region, s touto nabídkou: dva ledovce pro lyžování (ledovec Chiaupe a ledovec Varet), 425 km sjezdovek, 140 lanovek a vleků, tři boarderdercrossy, čtyři snowparky a 2 U-rampy pro snowboarding - a to vše na jediný skipas. Tři lyžařské areály Les Arcs (u nás důvěrně nazývané Arky) prosluly především ve světě snowboardingu a letmého kilometru (český světový rekord v tandemski: 186 km/hod!). Nabídka lyžařského střediska zahrnuje také lyžování na svazích všech obtížností a díky i severně orientovaným svahům nabízí středisko mimořádnou sněhovou jistotu i pro jarní lyžování. Spokojeni zde budou i milovníci hlubokého sněhu a freestylisté, kteří obvykle směřují na svahy Grand Col nebo společně s příznivci snowboardingu do snowparku, který se nachází u sedačkové lanovky Les Frettes. Ideální požitek ze zimního pobytu v Arcích tak už jen doplňuje výhled na Alpy a vrcholky pohoří Mont Blanc. Místní části Les Arcs se rozkládají v nadmořské výšce od 815 m až do 2 000 m. Nejstarší z vesniček je 1600, která láká zejména rodiny s dětmi a začínající lyžaře. Arc 1800 je rájem snowboarderů a freeriderů a nabízí 360° pohled až na Mont Blanc. Je nejrozlehlejším resortem a také je zde nejvíce možností, kam vyrazit za zábavou. Najdete zde spoustu barů a klubů, v nichž se můžete bavit celou noc. Ještě spíše mladou částí je Arc 1950, která patří díky svým typickým savojským dřevěným a kamenným stavbám, k těm nejhezčím. V Arc 2000 se pak nachází spousta náročných sjezdovek, které lákají zejména zkušenější lyžaře. K Les Arcs patří také Bourg Saint Maurice, který leží v údolí. Je spojen lanovkou s Arc 1600 a svými četnými obchody láká převážně turisty k nákupům.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Les Arcs - Paradiski (Les Arcs, La Plagne) nabízí dohromady výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 425 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 207 100 osob/hod 1 pozemní lanovka, 4 kabinkové lanovky, 12 gondol, 65 sedačkových lanovek a 58 pom. Les Arcs - Paradiski (Les Arcs, La Plagne) nabízí 166 km lehkých sjezdovek, 165 km středních sjezdovek a 94 km těžkých sjezdovek.

 

Francie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bourg-Saint-Maurice

Aktualizováno 13/03/2016 01:53většinou zamračenovětšinou zamračeno7 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje