Pejo - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Na severu Itálie, na úpatí horského masivu Ortles Cevedale, v samém srdci Národního parku Stelvio, proslulé svým známým lázeňským střediskem, se nachází nejstarší lyžařské středisko ve Val di Sole - horská vesnice Pejo. Vzhledem k velmi velkému počtu slunečných dní za rok je Val di Sole známé také jako "Údolí slunce". Poblíž vesničky se nachází mnohem vyhlášenější středisko Passo Tonale.
Lyžařské středisko Pejo / Péio (oblast Val di Sole) se nachází ve vzdálenosti 766 km od Prahy a 838 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Pejo

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Pejo

Lyžařské středisko Pejo / Péio je nedílnou součástí oblasti Val di Sole - Brentské Dolomity - Italské Alpy a jedna z největších lyžařských oblastí Dolomit. Rozkládá se západně od Bolzana na svazích impozantní horské skupiny Adamello - Dolomiti di Brenta. Lyžařskou oblast Val di Sole tvoří střediska Passo Tonale - Ponte di Legno, Marilleva / Folgarida a Pejo / Péio. S příslušným skipasem si navíc také můžete zalyžovat i ve střediscích Madonna di Campiglio, Pinzolo, Paganella a Monte Bondone. Většina z nich je navzájem propojena systémem lanovek a vleků a také jedním univerzální skipasem SuperSkirama Adamello-Brenta. Celá oblast disponuje 103 nejrůznějšími lanovkami, které dokáží na sjezdovky přepravit až 80 000 osob za hodinu. Celá oblast tak nabízí celkem více než 260 km perfektně upravených lyžařských tratí všech náročností. Nedílnou součástí "slunečného údolí" je i ledovec Presena, který se nachází v nadmořské výšce 3 018 m nad mořem. Díky vysoké nadmořské výšce lyžařského střediska Pejo / Péio je zde navíc zaručena sněhová pokrývka po celý rok. Věřte, že zimní dovolená v této oblasti vždy byla vzrušujícím zážitkem.

 

Atrakce střediska

Nejen, že Pejo (Péio) je obec s nejvyšší nadmořskou výškou v regionu Trentino, ale jedná se o nejstarší turistické středisko v celé oblasti Val di Sole. Tato lokalita je zejména ideální pro rodiny s dětmi, které dokáží ocenit klidné prostředí. Lyžařské středisko nabízí dlouhé sjezdovky, které sestoupí dolů na obou stranách Monte Vioz až do města a to vše v opravdu okouzlujícím a jedinečném prostředí Národního parku Stelvio. A nyní i s novým vlekem "Pejo 3 000" a novou sjezdovkou "Pista dei Monti", kterou ocení i ti nejnáročnější a nejzkušenější lyžaři. Ještě nutno připomenout, že ve slunném údolí Val di Sole existují "dva Pejo". Jeden je dobře známý jako staré lázně - Pejo Fonti a druhý je známý jako účelové lyžařské středisko. Je možné sjet do Pejo Fonti (pokud sněhové podmínky dovolí) až do Cogola (900 m) v údolí, ale zpátky se budete muset vrátit autobusem nebo taxíkem. 

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Pejo nabízí celkem 15 km sjezdovek všech obtížností, nabídka střediska tak zahrnuje 2 km lehkých sjezdovek, 9 km středních sjezdovek a 4 km těžkých sjezdovek. Na ně dokáže přepravit až 6 000 osob/hod 1 gondola, 3 sedačkové lanovek a 2 pomy.
Celý Ski region Val di Sole pak nabízí celkem 282 km sjezdovek, z nichž je 72 km lehkých sjezdovek, 171 km středních sjezdovek a 39 km těžkých sjezdovek. Až 139 300 osob/hod na sjezdovky přepraví 8 kabinových lanovek, 10 gondol, 56 sedačkových lanovek a 18 pom.

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Trento

Aktualizováno 12/03/2016 22:50většinou zamračenovětšinou zamračeno10 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje