Meiringen-Hasliberg - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Lyžařské středisko Meiringen-Hasliberg, které se nachází mezi 1 080 a 2 344 metry nadmořské výšky, je vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Region Haslital mísí venkovské tradice s moderním postojem - včetně prosperující snowboard arény. Sportovní alternativy zahrnují tři sáňkařské dráhy (až 10 km dlouhé), k dispozici je také Muzeum Sherlocka Holmese. Je možné se ubytovat v údolí v Meiringen nebo ve vyšší poloze na Hasliberg (1 000 m), na úpatí hlavního lyžařského areálu, které jsou propojené lanovkou. Slunečné lyžařské středisko Meiringen-Hasliberg, které nabízí bezpečné sjezdovky od Käserstatt-Hochstrass a Mägisalp-Planplatten, si v posledních několika letech udělalo velmi dobré jméno i v mezinárodním měřítku. 16 vleků, včetně moderních gondol od Wasserwendi na Käserstatt a dvě nové gondoly od Hasliberg Reuti na Planplatten. 60 km upravených sjezdovek až do 2 433 m nad mořem. Dobře je postaráno i o snowboardisty. Zimní hosté si mohou vychutnat nádherný výhled z nové panoramatické restaurace Alpen tower na Planplatten. Pro děti je nachystán skutečný "Winter Wonderland" - obrovská hrací plocha ve sněhu.
Lyžařské středisko Meiringen-Hasliberg (oblast Jungfrau a okolí) se nachází ve vzdálenosti 801 km od Prahy a 1 006 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Meiringen-Hasliberg

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Meiringen-Hasliberg

Ve velkolepém kraji ledovců, na úpatí alpských průsmyků Grimselu a Sustenu, leží obce Meiringen a Hasliberg. Pulzující středisko Meiringen patří k těm nejznámějším ve švýcarském kantonu Berner Oberland. Hlavní středisko slunného Haslitalu leží v nadmořské výšce 600 m, na úpatí Rothornu a umožňuje kabinkovou lanovkou Meiringen-Hasliberg Reuti (nebo i pěšky přes výletní stezky, ale i autem) jednoduchý vstup do lyžařského střediska. Vesnička je známa především sladkým pokrmem zvaným "Meringues" (pěnové cukroví) a i díky autoru Sherlocka Holmese, Siru Arthuru Conanu Doylovi, s jehož postavou je místo nerozlučně spojeno. Takže není ani divu, že v Meiringen můžeme navštívit i muzeum Sherlocka Holmese. Lyžařské středisko je vhodné zejména pro rodiny s dětmi a právě jim nabízí nespočet volnočasových aktivit. Meiringen-Hasliberg je zastřešující termín pro tři vesnice: Wasserwendi, Goldern a Reuti. Tyto historické vesničky poskytují návštěvníkům nahlédnout do bohaté historie této tradiční zemi. Ale pro ty, kteří se věnují pouze lyžování můžeme sdělit, že zdejší lyžařská oblast, která se skládá hlavně z červených sjezdových tratí, je také hrdým "majitelem" několika perel. Jako například sjezdovky nad stromovým pásmem (k Mägisalp) jsou toho nádherným příkladem.

 

Atrakce střediska

Oblast Haslital, pozoruhodná svou kombinací městské atmosféry Meiringenu a vysokohorské scenérie - tvořené vrcholy Glogghüs (2 534 m n.m.), Hochstollen (2 480 m n.m.) a Rothorn (2 525 m.n.m), se nachází v centrálním švýcarském regionu Berner Oberland. Oblast se pyšní označením švýcarské pečeti kvality "Familien wilkommen", což značí, že lyžařské středisko je ideální pro rodiny s dětmi. Městečko Meiringen, se svým počtem obyvatel blížící se 5 000, je největším městěm v Oberhasli. Jeho poloha je situována do bernského Haslital Oberlandu, od Luzernu a Bernu. S přicházející zimou se však městečko hlavně stává součástí velkého lyžařského centra Meiringen-Hasliberg, které nabízí celkem 60 km sjezdovek a 35 km běžkařských tratí. Pro děti je zde pak každou zimu připraven dětský park, s lyžařskou školičkou v Bidmi. Na snowboardisty čeká snowboard park, na nejmenší dětský park se zkušenými lyžařskými instruktory a hlavně oblast Axalp nebo Brienz s dětskými vleky a novou třísedačkovou lanovkou. Městečko Hasliberg, jehož rozloha činí 41,7 km2, se nachází v údolí Haslital a je souměstím čtyř vesnic: Hohfluh, Wasserwendi, Goldern a Reuti. Hasliberg je zimním lyžařským centrem, které je dobře dopravně propojeno s větším městem Meiringen autem, ale i kabinkovou lanovkou. Z údolí Haslital na vás čeká i fascinující pohled na blízké vrcholky Glogghüs, Hochstollen a Rothorn. Hasliberg je taktéž součástí lyžařského střediska Meiringen - Hasliberg. Toto středisko disponuje výborně upravenými běžeckými tratěmi a turistickými cestami. Na snowboardisty je zde připraven snowboardový park a na děti kids-park se zkušenými lyžařskými instruktory. Oblast nabízí i bohaté kulturní vyžití a volnočasové aktivity.  

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Meiringen-Hasliberg nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 60 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 16 400 osob/hod 1 kabinková lanovka, 4 gondoly, 4 sedačkové lanovky a 7 pom. Meiringen-Hasliberg nabízí 18 km lehkých sjezdovek, 36 km středních sjezdovek a 6 km těžkých sjezdovek.

 

Švýcarsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Meiringen

Aktualizováno 13/03/2016 00:49zamračenozamračeno4 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje