Arabba - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Ve scenerii nevšední krásy, obklopené jedněmi z nejkrásnějších vrcholů Dolomitů, se na úpatí Massiccio di Sella rozkládá Valle di Fodom se svým nejdůležitějším střediskem Arabba. V retrorománštině Rèba (srdce Dolomitů ve výšce 1 602 m) je jednou z nejvíce charismatických vesnic a jednou z nejcharakterističtějších lokalit alpského oblouku, ideální pro nezapomenutelnou dovolenou nejen v zimě, ale i v létě.
Lyžařské středisko Arabba se nachází ve vzdálenosti 691 km od Prahy a 754 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Arabba

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Arabba

Mezi alpskými středisky je Marmolada pojem. Pohled na "Královnu Dolomit" je všudypřítomný. Zkušení lyžaři, většinou milovníci rychlých sjezdů dokonce tvrdí, že nejlepší sjezdovky Dolomit najdete právě v Arabbě. Vzhledem ke svému propojení se středisky Alta Badia, Val Gardena a Val di Fassa má Arraba zřejmě nejen nejlepší přístup k zajímavým sjezdovkám, ale i nejvýhodnější polohu na Sella Ronda. Na samostatný skipas můžete dokonce také lyžovat v areálu ledovce Marmolada. Zde se také nachází dvě nejdelší sjezdovky: Ledovec Marmolada Bellunese - délka 12 km, převýšení 2 124 m, obtížnost střední a Ledovec Marmolada Marmolada - délka 12 km, převýšení 1 823 m, obtížnost střední. Nutno ještě dodat, že rodinná dovolená s menšími dětmi není v tomto středisku ideální.

Atrakce střediska

Charakterově si jsou místní sjezdovky v Arabbě velmi podobné - začínají náročnějším úzkým úsekem, který se buď rozšíří do příjemné střední sjezdovky (červené) nebo za zlomem pokračuje dechberoucí těžkou sjezdovkou (černou). Čeho si zde však moc neužijete, tak to je freeride a snowboarding. Výjimkou však je svah pod kabinkou na Sass Pordoi. Pro nabídku pozvolnějších svahů je nejlepší dojet k průsmyku Campolongo. V nabídce lyžařského areálu je také možnost ubytování v Malga Ciapela - přímo pod Marmoladou.

Náročnost sjezdovek

Arabba nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje více než 60 sjezdovek (z nichž je 80% uměle zasněžovaných), 34 lanovek a vleků, na které vás dokáže přepravit o celkové kapacitě 41 512 osob/hod 6 kabinových lanovek, 2 gondoly, 16 sedačkových lanovek a 4 pomy. Arabba nabízí 25 km lehkých sjezdovek, 28 středních sjezdovek a 9 km těžkých sjezdovek.
Samostatný lyžařský areál ledovce Marmolada nabízí 1 km lehkých sjezdovek, 9 km středních sjezdovek a 4 km těžkých sjezdovek. Až 8 500 osob/hod na sjezdovky přepraví 3 kabinové lanovky, 2 sedačkové lanovky a 3 pomy. 

 

Lyžování Itálie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Cortina d'Ampezzo

Aktualizováno 13/03/2016 03:000 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje