Tignes - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Tignes je obec v údolí Tarentaise, která se skládá z 5 různých oblastí, z nichž všechny mají přístup do lyžařského areálu Tignes. Každá ale nabídne jiný zážitek během lyžování: Val Claret, Tignes Le Lac, Le Lavachet Tignes, Les Boisses a Tignes-les-Brévières. První tři jsou blízko u sebe na 2 100 metrech a Les Boisses a Les Brevieres jsou umístěny dále dolů do údolí, respektivě nad a pod přehradou. Les Brévières je stará vesnice, zatímco všechny ostatní byly vytvořeny jako součást výstavby přehrady nebo pro rozvoj lyžařského střediska. Všechny obce jsou však součástí lyžařského areálu známého jako Tignes, dobře spojené lyžařské oblasti zvané L'Espace Killy. Tignes sdílí s L'Espace Killy a Val d'Isere více než 300 km sjezdovek a tvoří jedno z předních středisek v Evropě. Díky své nadmořské výšce zaručuje Tignes také bohatou sněhovou nadílku. Tignes / Val d'Isere je jedním z pouhých dvou lyžařských areálů ve Francii, které jsou uvedeny jako "střediska s vysokou jistotou sněhu". Středisko je ideální pro skupiny s čilým nočním životem, stejně jako pro rodiny s dětmi.
Lyžařské středisko Tignes (oblast Savojsko) se nachází ve vzdálenosti 1 067 km od Prahy a 1 254 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Tignes

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Tignes

Jeden úhel pohledu říká, že vidí vesničku Tignes s její "panelákovou" architekturou a obec Val d´Isére, jako zoufale zmodernizovanou, původně malinkou horskou vesničku. Příznivec aktivní zimní dovolené však vidí Tignes a Val d´Isére nejen jako střediska zimních olympijských her v roce 1992, ale i jako místa lyžování od listopadu do května a nebo jako mekku freeridu všech náročností. A především jako součást "Espace Killy" - s 10 000 ha těch snad nejkrásnějších terénů a sjezdovek pro snowboarding v celých Alpách. Věřte, že ani za týden nemáte šanci je všechny projet. Tu nejlepší černou však najdete v Sache, která se stala doslova tím pravým rájem pro snowboarding. Z vrcholku ledovce Grande Motte, který umožňuje i celoroční lyžování, si také můžete užít sjezd a to s převýšením více než 1 300 m. Pohodový carving se nabízí ze sedla Fresce, na ledovci a obecně na dvou třetinách všech sjezdovek, především v Tignes. Naopak Val d´Isére nabízí spíše sportovnější svahy, včetně olympijského sjezdu z Rocher de Bellevarde. Veškerý komfort také doplňuje výborné technické zázemí, počínaje nejmodernějšími lanovkami a konče sněžnými děly. Kromě lyžování samotného však můžete v oblasti také vyzkoušet kite-skiing nebo jízdu s psím spřežením po zamrzlém jezeře v Tignes, kde se můžete dokonce pod odborným dohledem i potápět. Pobyt v tomto unikátním zimním světě je však vykoupen vyššími cenami za ubytování, a to zejména v lyžařském středisku Val d´Isére.

 

Atrakce střediska

Lyžařský resort Tignes tvoří společně se střediskem Val d'Isère lyžařskou oblast "Espace Killy", která disponuje celkem 300 kilometry sjezdových tratí. Samotné lyžařské středisko Tignes přispívá do této úctyhodné sumy rovnou polovinou, tedy 150 kilometry. Během zimní olympiády v roce 1992 se v Tignes dokonce odehrávaly závody v akrobatickém lyžování. Centrum Tignes, uprostřed něhož se nachází přírodní jezero, tvoří celkem 3 části: Val Claret, Le Lac a Le Lavachet. Zbylé dvě vesničky, Tignes Les Boisses a Tignes les Brévières, leží o něco níže. Vesnička Tignes (2 100 m) byla nově vybudována teprve v 50. letech v nezalesněném horském údolí, kdy zaniklo "staré Tignes" v Lac du Chevril. Použití přírodního kamene a dřeva však pomohlo dnešnímu Tignes zachovat si svůj původní savojský šarm. Kromě toho nabízí jeho vysokohorská krajina, s obrovským masivem Vanoise a jeho ledovcem Grande Motte (3 656 m) a Mont Pourri (3 779 m) v pozadí, opravdu působivý pohled. Na úplném konci horského údolí leží Val Claret. Jezero Le Lac, ležící ve středu Tignes, nabízí báječné možnosti ledních sportů.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Tignes nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 150 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 70 700 osob/hod 1 pozemní lanovka, 1 kabinková lanovka, 2 gondoly, 17 sedačkových lanovek a 7 pom. Tignes nabízí 69 km lehkých sjezdovek, 65 km středních sjezdovek a 16 km těžkých sjezdovek.

 

Francie

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Bourg-Saint-Maurice

Aktualizováno 13/03/2016 01:53většinou zamračenovětšinou zamračeno7 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje