Klínovec - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Klínovec (1 244 m nad mořem) je hora v severozápadních Čechách, nejvyšší vrchol Krušných hor. Jde o třetí nejprominentnější a druhou nejizolovanější českou horu. Skiareál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor, které se nachází pouze 140 km severozápadně od Prahy a leží v těsné blízkosti hranice s Německem a lyžařským střediskem Oberwiesenthal. Nabízí po celou zimní sezónu výtečné sněhové podmínky, celkem na 11 km sjezdových tratí, o rozloze 35 ha, které jsou z 80% zajištěny technickým sněhem. Na Klínovci najdete 4 sedačkové lanovky a 6 lyžařských vleků. Nechybí ani snowpark s mnoha skoky a překážkami a 30 km upravovaných běžeckých tratí. Pro nejmenší je k dispozici hlídání v dětském skiparku s vlekem zdarma. Novinkou je také nová lanovka, která nahradila kotvu na sjezdovce Přemostěná. Posílen byl také i zasněžovací systém. I nadále pokračuje úspěšná spolupráce s lyžařským areálem Oberwiesenthal. Skiaregion Fichtelberg - Klínovec nabízí 27 km sjezdových tratí všech obtížností.
Lyžařské středisko Klínovec (oblast Krušné hory) se nachází ve vzdálenosti 140 km od Prahy a 350 km od Brna.
 

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Klínovec

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Klínovec

Lyžařská střediska Boží Dar a Klínovec jsou největšími a také i nejvyhledávanějšími středisky zimních sportů v Krušných horách. Středisko Boží Dar, které leží v nadmořské výšce 1 028m je již tradičně velmi oblíbené pro své lyžařské sjezdové tratě v přilehlém areálu Neklid, které lze doporučit jak začátečníkům, taki rodinám s dětmi. Tratě jsou také napojeny na lyžařské běžecké okruhy v Německu a na tratě v okolí Perninku. Vyznavači prudších lyžařských svahů však využívají sjezdovky na přilehlé nejvyšší hoře Krušných hor - Klínovci (1 244m n.m.), kde funguje na jižním svahu sedačková lanovka s červenou sjezdovkou a na severním svahu několik vleků se sjezdovkami všech stupňů obtížnosti. Velmi dobré je i dopravní spojení do lyžařského areálu Klínovec. Vlakem do stanice České Hamry, odtud autobusem 4 km a nebo i autobusem z Božího Daru, z Prahy či Karlových Varů. Samotný Skiareál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor. Nutno také zdůraznit, že před nedávnem prošlo středisko výraznou modernizací a na lyžaře a snowboardisty zde čeká celá řada novinek.

 

Atrakce střediska

Nejvyšší vrchol Krušných hor a zároveň největší lyžařské středisko regionu - Klínovec, se neustále dále rozvíjí a modernizuje a díky jeho dobré dostupnosti se stává stále více oblíbeným cílem mnoha milovníků zimních sportů. Jak již bylo zmíněno, Skiareál Klínovec, který již tradičně nabízí po celou sezónu výtečné sněhové podmínky, prošel výraznou modernizací. Již před nedávnem mohli lyžaři a snowboardisté ocenit, že byla uvedena do provozu moderní čtyřsedačková lanovka CineStar Express s oranžovou krycí bublinou. Hned poté následovala nová lanovka SUZUKI, která nahradila dosavadní kotvu na sjezdovce Přemostěná. Jedná se o čtyřsedačkovou lanovku s pojízdným kobercem, která za hodinu dokáže přepravit až 2 400 osob. Zároveň došlo i k dalšímu posílení zasněžovacího systému. Na Klínovci je k dispozici i snowpark s mnoha skoky a překážkami a také 30 km upravovaných běžeckých tratí. Středisko samozřejmě myslí i na nejmenší, které zabaví i pohlídá v dětském skiparku s vlekem zdarma. Rodiny pak zcela jistě uvítají širokou škálu rodinných jízdenek. Dalšími poskytovanými službami jsou lyžařské školy, půjčovny vybavení, restaurace a občerstvení a barové deštníky.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Klínovec nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 10,1 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 7 400 osob/hod 2 lanovky a 10 vleků. Klínovec nabízí 4,2 km lehkých sjezdovek, 5,2 km středních sjezdovek a 0,7 km těžkých sjezdovek.

 

Česká republika

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Chomutov

Aktualizováno 13/03/2016 03:00mlhavomlhavo1 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje