Portes du soleil - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Lyžování na obrovské rozloze jak švýcarských, tak i francouzských propojených středisek, tradiční švýcarské vesnice zasazené do klína prostředí starého světa, kouzlo a přívětivost. Naštěstí tu je jedno místo, které splňuje výše uvedené. Je to jeden z největších světových kontinuálních lyžařských areálů... "Portes du Soleil". Zahrnuje dvě země a čtrnáct středisek a vesnic od Mont Blanc ve Francii, až po Ženevské jezero ve Švýcarsku. Nabízí 209 lanovek, 650 km značených sjezdovek a nekonečné off-piste lyžování. Portes du Soleil se řadí mezi dva největší skiareály na světě. Téměř všechny sjezdovky jsou propojeny vleky - jen několik marginálních měst může být dosaženo pouze volnou autobusovou dopravou v dané oblasti. Nejvyšším bodem lyžování je 2 400 m a nejnižší je 900 m. Stejně jako mnoho jiných alpských lyžařských středisek, nižší svahy Portes du Soleil mají zasněžovací zařízení na rozšíření lyžařské sezóny. Portes du Soleil je název 1 950 m vysokého průchodu spojující Morgins do Les Crosets. Významným bodem je obec Champéry v jihozápadním Švýcarsku, která se nachází v regionu Chablais a leží na úpatí Dents-du-Midi masivu.
Lyžařská oblast Portes du Soleilé (oblast Wallis) se nachází ve vzdálenosti 934 km od Prahy a 1 138 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Portes du Soleilé

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Portes du Soleilé

Oblast Portes du Soleil - "Sluneční Brány" či "Brány ke slunci" se rozprostírá nedaleko Ženevského jezera, na území švýcarských a francouzských Alp a je skutečně mimořádně rozsáhlá. Celý obrovský areál vznikl propojením čtrnácti středisek a poskytuje překrásný výhled nejen na Ženevské jezero, ale i okolní krajinu, v čele s Mont Blancem. Na popularitě středisek a kvalitě lyžování neubírá ani fakt, že jeho vrcholky dosahují v nejlepším případě výšky středního alpského průměru. Svým návštěvníkům tak nabízí lyžování na neuvěřitelných 650 km sjezdových tratí všech druhů obtížností a délek, takže si tady na své přijde opravdu každý. Volně se tak můžete pohybovat mezi švýcarskou a francouzskou stranou a žádnou ze sjezdovek nemusíte sjíždět dvakrát. Ačkoliv se jako sportovně zajímavější jeví ta část rozkládající se ve švýcarských Alpách, bylo by velkou chybou francouzskou část Portes du Soleil přehlížet. Švýcarský Les Crossets nabízí těžké sjezdovky pod Pointe de Mossette, na které by se měli odvažovat jen skutečně zkušení lyžaři, naopak proslulá sjezdovka Mur Suisse na francouzské straně je jejich francouzským obrazem. Nabídka sjezdovek v ostatních pěti střediscích je díky mírným svahům vhodná zejména pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře. Ve středisku může být zimní dovolená zajímavá i pro české turisty a to díky atraktivním cenovým balíčkům. Ve středisku je také k dispozici areál pro snowboarding (freestylový Superpark), pro lyžaře s dobrou fyzickou kondicí a technikou je připraven unikátní skialpinistický zážitek ve "Ski Safari", které vede celým střediskem. Na těchto většinou několikadenních túrách tak můžete poznat svět horských velikánů a to pod vedením zkušených lyžařských průvodců. Z rozsáhlé sítě tratí pro nordické lyžování připadá na švýcarskou stranu jen velmi malá část, přesto Champéry a Morzine nabízejí běžkařům několik atraktivních stop s náročnými úseky do údolí a kolem Lac de Morfine - s panoramatickým výhledem na okolní Alpy.

 

Atrakce střediska

Mezi Mont Blanc a Ženevským jezerem se spojily dva regiony v rámci švýcarsko-francouzské hranice a vytvořily jediný region, známý jako Portes du Soleil. Tato největší světová mezinárodní lyžařská oblast zahrnuje 14 okouzlujících lyžařských střediscích jak ve Francii, tak i ve Švýcarsku. Mezi nimi i Champéry (115 km od Ženevy), které nabízí nejen snadný přístup, ale i široký výběr kvalitního ubytování. Také romantické lyžařské restaurace činí tuto oblast obzvláště atraktivní. Velmi oblíbená je zde také lanovka Champéry-Planachaux pro 125 osob, která vás dopraví na sjezdovky do pěti minut. Portes du Soleil nabízí celkem 650 km, 206 lanovek a vleků a 290 sjezdovek. V celé oblasti je platný One "hands-free" skipas. Champéry je největší vesnice na švýcarské polovině lyžařské oblasti Portes du Soleil. Zde opravdu najdete vše, co byste našli i ve větším lyžařském středisku, zejména pokud jde o lyžování. Tato švýcarská obec je proto oprávněně nedílnou součástí Portes du Soleil, který je jednou z největších lyžařských oblastí na světě. Oblíbené letovisko Champéry je také spojeno lanovky do dalších třinácti středisek, včetně Champoussin, Les Crosets a La Chapelle d'Abondance na francouzské hranici. Samotné Champéry se mohou pochlubit vynikajícím zařízením pro snowboarding a středisko je velmi oblíbené jak u zkušených, tak i začínajících lyžařů. V blízkosti Champéry a francouzského střediska Avoriaz se také nachází sjezdovka La Chavanette (Švýcarská zeď), která je brutální výzvou pro nebojácné.

Náročnost sjezdovek

Portes du Soleil (na švýcarské straně) nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 288 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až uctyhodných 240 000 osob/hod 14 kabinkových lanovek, 78 sedačkových lanovek a 114 vleků. Portes du Soleil (na švýcarské straně) nabízí 110 km lehkých sjezdovek, 109 km středních sjezdovek, 28 km těžkých sjezdovek a 41 nejjednodušších sjezdovek.

 

Švýcarsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti

Aktualizováno °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje