Matrei - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Grossglockner Resort Kal-Matrei ve východním Tyrolsku nabízí dech beroucí výhled na panorama přes 3 000 m vysoké okolní vrcholky. Během zimní sezóny se oblast mění v poutní místo pro fanoušky lyžování na perfektně upravených sjezdovkách nebo i pro běžkaře, kteří mohou na trase objevovat nádhernou a nedotčenou zimní horskou krajinu. Všechny služby jsou koncentrovány do tradiční, idylické obce s 5 000 obyvateli, kde daleko od masového turismu najdete odpočinek a klid v čisté zasněžené přírodě.
Lyžařské středisko Matrei (oblast Tyroly) se nachází ve vzdálenosti 564 km od Prahy a 626 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Matrei

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Matrei

Oblíbená oblast Matrei - Kals se nachází na jižní straně Vysokých Taur, ve Východním Tyrolsku, jehož rozlohou největší oblastí je Národní park Grossglockner - Grossvenediger (Ferienregion National park Hohe Tauern). Dostupný je po silnici z údolí říčky Salzach a Mittersillu nebo tunelem Felbertauerntunnel. Nejznámější a také nejnavštěvovanější střediska jsou města Kals, Prägraten a Matrei. A právě lyžařské středisko Matrei se rozprostírá na alpských stráních nad stejnojmenným městečkem, ležící v nadmořské výšce 975 metrů, ve stínu majestátného Grossglockneru - nejvyšší hory Rakouska. Matrei je rušnějším, známějším a větším z dvojice resortů, která dohromady tvoří oblast Matrei - Kals. Ta vznikla spojením středisek na obou stranách vrcholku Cimaross. Idylickému lyžařskému rekreačnímu středisku, které lemuje krásná kulisa pohoří Venedigergruppe a Gailtalskými Alpy, dominují dvě mohutné hory: Großglockner (3 798 m) a Großvenediger (3 674 m). A díky dech beroucímu ledovci tak nabízí východní Tyrolsko, v jedné z nejzasněženějších oblastí Alp, atraktivní střediska, které nejsou ovlivněna masovým turismem a patří k tajnému tipu Rakouska.

 

Atrakce střediska

Lyžařský region Matrei je považován za jednu z nejhezčích oblastí Alp. Matrei se navíc nachází v oblasti s nejjistější sněhovou pokrývkou, která snese i jarní lyžování. 15 moderních lanovek a vleků vás vyveze na vrcholek, odkud se již můžete bezstarostně spustit na 110 km sjezdových tratí. Region nabízí oblasti pro freeride nebo fun parky (pod vrcholem Cimaross), ale opravdovou lahůdku pro všechny lyžaře představuje nejdelší sjezdovka ve východním Tyrolsku, která vede do Matrei a její délka činí 11,3 km. Matrei je hlavním rekreačním střediskem Vysokých Jižních Taur a nachází se mezi Iseltalem a Virgentalem. Pro Matrei je typická jeho venkovská idyla a zejména pak jeho pohostinnost. A i přesto, že zde místní obyvatelé stále ještě řádně dodržují staré zvyky a tradice, přesto je to i pro hosty velmi příjemné místo pro jejich dovolenou. Velmi oblíbenou místní túrou je ta po údolí Virgentalu, kdy se osmimístnou kabinkovou lanovkou z okraje střediska pohodlně dostanete až do výšky 2 190 m!  

Náročnost sjezdovek

Celý Skiregion Matrei, Kals am Grossglockner nabízí perfektně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je nabídka, která zahrnuje celkovou délku 110 km sjezdovek, na které vás přepraví 3 gondoly, 5 sedačkových lanovek a 7 pomy. Matrei, Kals am Grossglockner nabízí 47 km lehkých sjezdovek, 48 km středních sjezdovek a 15 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Matrei in Osttirol

Aktualizováno 13/03/2016 01:001 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje