Arosa - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Na konci údolí Schanfigg, v samém srdci kantonu Graubünden, se nachází městečko Arosa. Středisko má výhodnou, kompaktní a příjemnou atmosféru a své hosty vítá s původní pohostinností. Arosa je zavedený resort, který kombinuje tradiční propracovanost s více neformální a uvolněnou atmosféru. A přesto, že většina sjezdovek směřuje na jih, jsou zde sněhové podmínky velmi dobré - díky nadmořské výšce. Arosa je ideálním místem pro začátečníky a středně pokročilé lyžaře. Sjezdovky v lyžařském areálu jsou vhodné pro všechny úrovně obtížnosti a jsou dobře upravené. Freeriders mohou očekávat, že zde najdou fantasticky hluboký sníh a to zejména v oblasti kolem Weisshorn. Pohled z vrcholu Weisshorn je velkolepý a panorama překrásné. Dva hlavní lyžařské areály v okolí Hörnli a Weisshorn jsou vzájemně propojeny, k dispozici je nový výtah na Weisshorn, který tak umožňuje přístup k vynikající černé sjezdovce. Tschuggen školky jsou ideální pro začátečníky, zatímco mateřské svahy v Innerarosa se používají hlavně pro skupiny s dětmi a lyžařské školy. Arosa ve Švýcarsku je velký areál s 13 vleky, který nabízí lyžařům neuvěřitelných 900 metrů vertikálního klesání a 70 km sjezdovek.
Lyžařské středisko Arosa (oblast Graubünden) se nachází ve vzdálenosti 677 km od Prahy a 881 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Arosa

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Arosa

Městečko Arosa se nachází v údolí Schanfigg (poblíž Churu ve východním Švýcarsku), v sousedství známějšího Davosu a Lenzerheide - Valbella. Vzhledem ke své poloze je od obou středisek poměrně odloučená a někdy je také označována jako místo "na konci světa", což je zcela jistě nejen zárukou osobitého kouzla tohoto místa, ale i relativního klidu oproti jiným lokalitám. Většina návštěvníků a zejména lyžařů zde tráví vícedenní pobyty a jen projíždějící hosty zde prakticky nepotkáte. Ve zdejší oblasti si přijdou na své jak milovníci letního, tak i zimního sportovního vyžití. Schanfigg je 20 kilometrů dlouhé údolí a místo, kde se střetávají různé jazyky a kultury, které do původně rétorománské oblasti přinesli Walserové. Nejznámějším střediskem údolí je právě Arosa, která se stala oblíbená zejména jako lyžařská oblast a lázeňské středisko. Ráj lyžování v zimě zde tak nabízí 70 kilometrů sjezdovek a 60 km turistických stezek, vedoucích ke všem horským chatám v celém okolí. Region si sice zachoval svůj původní šarm, ale na druhou stranu se rozvíjí i v duchu modernity. Lyžařská oblast je velmi slunná a nabízí dobré sněhové podmínky, mnoho lidí sem jezdí jen jednoduše relaxovat a užívat si zdejších slunných teras. Arosa nám nabízí spojení luxusu a přirozenosti.

 

Atrakce střediska

Arosa (Plessurské Alpy) leží na konci údolí Schanfigg, nedaleko se nacházejí velká lyžařská střediska Davos, Klosters a Lenzerheide - Valbella. S těmito středisky je možné spojení jen pomocí skibusu. Městečko Arosa, které si zatím uchovává svou poklidnou atmosféru a tím si tak získalo mnoho svých příznivců, je také známé jako lázeňské středisko. Arosa leží v nadmořské výšce 1 780 m a patří mezi luxusnější střediska. Tato vesnička s bohatou nabídkou aktivit je obklopena fascinujícím světem hor a zalesněnými svahy. Pro každého lyžaře se tu "něco najde", ať děti či dospělí, začátečníci či pokročilí - na rozmanitých sjezdovkách si přijde každý na své. Například i na horách Hörnli, Weißhorn a Brüggerhorn. Jako klady lyžařského střediska bychom mohli uvést například to, že nabízí výhodnou polohu v závěru údolí, nevelký automobilový provoz, propojení střediska skibusem, 8 - 12 hodin slunečního svitu denně a samozřejmě i dostatek sněhu díky jeho severním svahům... to je základní nabídka alpského lyžařského střediska Arosa. A co dalšího může nabídnout? Třeba i vyhlášenou atmosféru na horských chatách, lyžařské sjezdy při měsíčním svitu nebo za východu slunce, dobré možnosti pro paragliding nebo i lety horkovzdušnými balóny. V zimě se sem však jezdí hlavně za lyžováním na sjezdovkách (i mimo ně), za carvingem nebo i skialpinismem. Ač lyžařské středisko Arosa v porovnání s blízkými švýcarskými středisky Davos a Klosters nevyniká svou velikostí, je zde k dispozici více než 70 kilometrů upravovaných sjezdovek, freeride park nebo 40 km upravovaných zimních turistických cest. Nejvyšší bod sjezdových tratí se nachází v nadmořské výšce 2 653 metrů.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Arosa nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje 70 km sjezdovek, na které dokáže přepravit o celkové kapacitě až 21 500 osob/hod 2 kabinkové lanovky, 1 gondola, 6 sedačkových lanovek a 4 pomy. Arosa nabízí 40 km lehkých sjezdovek, 25 km středních sjezdovek a 5 km těžkých sjezdovek.

 

Švýcarsko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Chur/Vaduz

Aktualizováno 13/03/2016 03:004 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje