Obertauern - info

lyzovani-bg-header-title.png
     

Chcete-li si prožít již svůj zimní zážitek, zatímco jinde ještě nespadla ani jedna vločka sněhu, a nebo se sníh už dávno rozpustil, pak nezoufejte. Přijeďte "úplně nahoru" do Alp, zde je dostatek sněhu zaručen. Uprostřed fantastických salzburgských hor, mezi 1 630 m a 2 313 m nad mořem vás již netrpělivě očekává lyžařská oblast Obertauern. To vše pro vás znamená to, že perfektní podmínky pro lyžování zde najdete od konce listopadu do začátku května!
Lyžařské středisko Obertauern (oblast Salzburg a okolí) se nachází ve vzdálenosti 469 km od Prahy a 437 km od Brna.

 

Last minute nabídka lyžařských zájezdů Obertauern

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 
         

Lyžařské středisko Obertauern

Je spousta resortů stále ještě bez sněhu a vy si už chcete užívat zimních sportů? V tom případě vás zveme do jednoho z nejzasněženějších resortů v Alpách, do lyžařského střediska Obertauern. Vzhledem k tomu, že je rozložen v samém srdci fantastické Saltzburgské krajiny, v nadmořské výšce od 1 740 m do 2 526 m, je zárukou výborných sněhových podmínek od listopadu až do května! Uvolněná relaxující atmosféra, moderní a luxusní ubytování, 100 km nádherných sjezdovek a běžkařských tratí - co více si přát. Díky své poloze se Obertauern také řadí mezi místa s nejčistším vzduchem. Velmi oblíbený resort Obertauern, ležící na území rakouské spolkové země Salcbursko, je kompaktně působícím lyžařským střediskem, ve kterém se většina jeho ubytovacích kapacit nachází bezprostředně u sjezdovek. To svým způsobem také přispívá k celkovému komfortu střediska. Jak již bylo řečeno, jedná se o jedno z nejspolehlivějších středisek Rakouska, co se týká sněhu. Sjezdové tratě v rezortu Obertauern se rozprostírají na úbočích alpských vrcholků v nadmořské výšce od 1 632 m do 2 313 metrů nad mořem.

 

Atrakce střediska

Lyžařské středisko Obertauern, které nabízí nejen nejbohatší sněhovou nadílkou a jistotu kvalitního sněhu, ale i největší počet slunečných dní, je zároveň velmi účelně postavené. Tato oblast má tvar misky, uprostřed se nacházejí malebné vesničce a všude v okolí svahy hor. To dává oblasti nádherné scenérie i zajímavé lyžařské možnosti. Obertauern se nachází v oblasti Radstadtské Taury (západní část Nízkých Taur hraničí s Vysokými Taury, Pongauem a Schladminskými Taury). V zimě, když je krajina zahalena do "bílého pláště", vyzařuje celý region magnetickou přitažlivost a tak není divu, že sem každým rokem zavítá mnoho turistů. Obertauern je rozdělen na dva regiony - Pongau a Lungau. Hranice probíhá přes horský průsmyk a tím pádem přímo skrze centrum zimního střediska. První sjezdovky tu byly již v roce 1967 a v roce 1985 zde byla zprovozněna první sněžná děla. V roce 1999 právě zde překonal Christian Flühr světový rekord v lyžařském maratonu. A jen tak mimochodem, i takové prominentní hvězdy jako je Franz Beckenbauer, Uwe Seeler nebo Erich Ribbeck si Obertauern velmi oblíbili. Zřejmě i proto sem jezdí každý rok zahájit zimní sezónu.

Náročnost sjezdovek

Lyžařské středisko Obertauern nabízí výborně připravené sjezdovky všech obtížností. K dispozici je celková nabídka, která zahrnuje více než 100 km sjezdovek. 1 gondola, 19 sedačkových lanovek a 6 pom dokáže přepravit celkem 46 100 osob/hod. Celá oblast Obertauern nabízí 60 km lehkých sjezdovek, 36 km středních sjezdovek a 4 km těžkých sjezdovek.

 

Rakousko

http://lyzovani.travel.cz/image/image_gallery?img_id=206148&t=1387443550719
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Počasí v oblasti Salzburg

Aktualizováno 13/03/2016 01:19většinou zamračenovětšinou zamračeno4 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje